Skocz do zawartości

Gumowy łącznik wału - BMW E60 (xDrive)


RobertWawa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

po zakupie auta (ok 2 miesiące temu), zauważyłem u siebie w aucie drgania występujące na niskich obrotach na 3 biegu podczas dodania gazu. Problem nie występuje na wyższych obrotach, jedynie w korkach w moim mieście kiedy auto zmieni mi bieg na 3 utrzymuje obroty na poziomie 1200obr/min i zaczynam żwawo dodawać gazu żeby przyspieszyć (bez redukcji na 2 bieg), auto owszem przyspiesza ale mniej więcej do 1500obr/min trzęsie wałem napędowym przenosząc drgania na budę auta. Wyczytałem u Nas na forum, iż ktoś już miał taki problem w 330cd, po wymianie gumowego łącznika wału problemy ustały, mam 200000km, raczej ten łącznik wymieniany nie był, więc uważam, że po takim przebiegu mógł się wysypać.

 

Pytanie moje jest takie, czy w napędzie xDrive również występuje coś takiego? Na realeom.pl nie mogę tego znaleźć, a chciałbym u siebie to wymienić i mieć z głowy, bo jazda samochodem staje się mało komfortowa kiedy mają miejsce takie wibracje...

 

Proszę o pomoc, może kiedyś ktoś miał taki problem w E60?

 

Pozdrawiam

Robert

Jeździłem wieloma samochodami, ale tylko BMW daje przyjemność, komfort i powoduje uśmiech na twarzy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

viewtopic.php?f=69&t=124901

viewtopic.php?f=69&t=127652

 

Linki do tematów poruszanych odnośnie tego właśnie problemu ale w 3 serii. Kolega lewka zamieścił fajny tautorial jak wymienić to cudo i jak objawia się problem (tak właśnie u mnie się dzieje, wibracje z niskich obrotów).

 

Problem mam tylko taki czy u Nas w 5 serii również występuje taki łącznik i czy xDrive, który mam u siebie nie oznacza zastosowania jakiegoś innego wału napędowego gdzie taki elastyczny łącznik nie występuje...

 

 

Proszę o komentarze

Pozdrawiam

Robert

Jeździłem wieloma samochodami, ale tylko BMW daje przyjemność, komfort i powoduje uśmiech na twarzy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to czesc numer 2, cena w ASO 450zl, zamienniki niestety niedostepne (dzwonilem po wielu sklepach z czesciami). Mysle ze temat moze sie przydac niejednej osobie, bo jest to objaw dosc wyczuwalny, bagatelizwoany przez wielu a niezbyt dobrze oddzialywujacy na reszte podzespolow. Przy wymianie jest sporo zabawy ale da sie ogarnac, mnie to czeka za pare dni:p

 

Pozdrawiam i dzieki za odpowiedzi:)

 

P.S. Fachowa nazwa tej czesci - elastyczny przegub miedzy skrzynia a walem:)

Jeździłem wieloma samochodami, ale tylko BMW daje przyjemność, komfort i powoduje uśmiech na twarzy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.