Skocz do zawartości

Nie domykająca się klapa bagażnika touring


dandi135

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam nowy problem w swojej e39 touring otóż

1) Klapa bagażnika się nie domyka po deszczu dopuki było sucho to wszystko było ok(nie dociąga jej ten czpień w dolnej części zamka), a nawet gdy się jeszcze domykała to mimo to strasznie hałasuje na nierównej drodze tak jakby za słabo ją dociągało.

-Gdzie szukać przyczyny skoro objawia się to tylko jak jest mokro??

-Czy jest jakaś regulacja aby mocniej dociągało klape żeby sie nie telepała??

Zaglądałem tam ale znalazłem tylko tyle że ten czpień na dole można przesuwać w lewo i w prawo ale żeby mocniej dociągnąc to należałoby go przesunąć w dół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie ogarniasz to podjedz do blacharza ale tak w skrocie. Troche regulacji mozesz zrobis sobie w samym zmaku rozwiercajac otwory na sruby, ale potraktuj to jako ostatecznosc. Nastepna sprawa to sruby w zawiasach- musisz zdjac ich plasitkowe oslony i mozna troche wyregulowac. Uderz w klape piescia, porusza sie? Jesli tak to musisz wysunac odboje (2 szt po bokach klapy). Jak juz wyregulujesz klape to to samo robisz z syba. Tam masz sruby na zawiasach i dlugosc bolca wchodzacego w zamek. Zarezerwuj sobie cale popoludnie i kogos do pomocy. Dojdziesz metoda prob i bledow.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Według mnie to siada dociąganie klapy.

A przyczyn tego jest kilka.

Najczęściej to pada zamek w klapie bo w nim jest elektryka od sterowania klapą.

Mozliwe , że siadłe silniczek od dociągania.

Możliwe , że przewody w zawiasach sie połamały.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woda nie zacieka, odkręciłem te osłonik z lewej i z prawej strony i kable wyglądają dobrze, są sklejone wszystkie razem taśmą izolacyjną i tego nie rozklejałem a poza tym to wygłąda ok.

Dzisiaj jeszcze zauważyłem że jak zamykam klapę to jest taki moment że zapala się światlo przeciwmglowe z lewej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam!

Odnowie temat aby nie zakladać nowego.

Otóż nie poradziłem sobie sam z tym problemem i postawiłem auto do elektryka. Sprawdził kable i mówi że są ok (chociaz ja w to nie wierze), Bo jak jest sucho to dziala a jak umyje auto to nie dziala więc logika mówi że kable są rozizolowane i wiadomo że woda przewodzi prąd i gdy jest mokro to dochodzi do jakiegoś zwarcia, ale to ie ważne.

Otóż ten elektryk twierdzi że padnięty jest moduł sterujący centralnym zamkiem, cos takieg.

Czy to jest wogóle możliwe? Moim zdaniem gdyby to był modul to niezależnie od tego czy jest sucho czy mokro to by się zacinało...

Jeszcze jest kolejny objaw otoż taki że jak opuszczam klapę bagażnika w dół to w pewnym momencie zapala się światlo przeciwgielne z prawej strony( czyli wg. mnie tez wina kabli).

Co radzicie?

Jaki konkretnie modul odpowiada za ten zamek?

Mechanik mówił że kosztuje on 250zł noi że po wymianie modułu trzeba będzie na nowo programować centralny zamek, alarm i dorabiać nowy kluczyk wraz z pilotem od centralnego.

Co o tym wszystkim sądzicie??

Proszę o szybką odpowiedź poniewaz auto stoi u elektryka i muszę podjąć jakąś decyzję.

THX

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Zmień elektryka.

Masz ewidentnie uszkodzoną wiązkę/złączkę/wtyczke a elektryk chce wymieniać pół auta.

Co ma kluczyk do tylnej klapy? :duh:

I co ma zapalające się przeciwmgielne do centralnego?

To się kupy nie trzyma.

Poszukaj ogarniętego elektryka, na forum sa tacy polecani, i oddaj jemu auto do naprawy.

Chyba że chcesz się sam bawić to ściągaj schemat, rozbierz zawiasy, wybebesz wiązkę i sprawdzaj/wymieniaj.

Czasem kabel może być złamany w środku, a izolacja cała, albo odwrotnie, i takie jaja będą.

Podczas mycia najbardziej narażonym na wilgoć elementem jest właśnie wiązka łącząca klape z dachem, więc od tego zacznij sprawdzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.