Skocz do zawartości

E90 padł bas w nagłośnieniu :(


Libero86

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Potrzebuję pomocy wczoraj podczas spokojnego słuchania muzyki przestał działać bas. Początkowo przekładając balans tylko na prawą stronę wszystko działało a obie strony albo tylko lewa basu brak. Dzisiaj już co by nie robił basu brak :(

Jaka może być przyczyna??

Bardzo proszę o pomoc.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani

Dlaczego z gory zakladasz ze ma wzmacniacz ? Moim zdaniem raczej nie ma! w pierwszych wersjach ( rocznik 2005 ) w 3er nie specjalnie sie trafiaja wersje z hifi lub logic7.

 

Podjedz do jakiegos warsztatu caraudio niech sprawdza sygnal na wyjsciu z radia i stan stykow na subwooferach ( choc to mozesz na oko sam pcenic )

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś byłem w jednym z takich warsztatów i nic...

Stwierdzili że głośniki pod siedzeniami ale po sprawdzeniu okazało się że to nie to i się poddali :/

W kolejnym niby słynnym tylko z BMW chcieli mi system przeinstalować za 800zł więc na razie podziękowałem.

Wczorajszy nowy objaw to po otwarciu auta bez włączania radia słychać było przez jakiś czas głośne buczenie które chwile po odpaleniu ucichło.

Na piątek jestem umówiony w niby lepszym zakładzie caraudio ...

Jeśli ktoś ma jakieś pomysły proszę pisać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz fabryczna instalacje audio, czy coś kiedyś dokładałeś / zmieniałeś? jeśli zmieniałeś i podłączałeś coś przy wiązce w progu to może połączenie w wiązce przestało stykać (jest w progu na wysokości nóg kierowcy / pasażera). Ja jak u siebie dołożyłem wzmacniacz i łączyłem kabelki to potem czasem traciłem bas (kabelki były słabo podłączone ze sobą). Naprawiłem ponownie podłączając kabelki od wzmacniacza w progu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i okazało się że oba głośniki basowe spalone. Przy wzmacniaczu były zimne luty i coś tam jeszcze spalone po naprawie wzmacniacza podpinaliśmy inne głośniki basowe i wszystko działa :) teraz tylko pytanko czy nie ma ktoś na sprzedanie takich głośników ?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i okazało się że oba głośniki basowe spalone. Przy wzmacniaczu były zimne luty i coś tam jeszcze spalone po naprawie wzmacniacza podpinaliśmy inne głośniki basowe i wszystko działa :) teraz tylko pytanko czy nie ma ktoś na sprzedanie takich głośników ?

Pozdrawiam

 

Ja mam jak chcesz, sa jak nowe :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

UP

Trochę archeologia ale ten sam problem

Jakiś czas temu spalił mi głośnik pod siedzeniem pasażera, HIFI w e91 z 2005r

Posiada może ktoś sprawny głośnik za rozsądne pieniądze?

jest jakaś różnica między lewym a prawym czy tylko ta plastikowa obudowa głośnika?

 

jak ktoś coś ma proszę o kontakt na PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.