Skocz do zawartości

NCS pusty plik TRC


maciekE60

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, próbowałem ostatnio w moim E60, zczytać moduł EGS, żeby dokonać pewnej zmiany w kodowaniu, ale plik TRC który otrzymuję po odczycie jest pusty i ma 0kB - tym samym nie ma jak dokonać zmian. Próbowałem zczytywać inne moduły i wszystko OK, tylko przy EGS dostaję pusty plik. Ktoś wie o co chodzi???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani
Możliwe że masz nowszy sterownik niż pliki do jego odczytu, zaktualizuj ECU w ediabasie i SGDAT plus DATEN w NCS do w miarę najświeższych i powinno chulać

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witam, próbowałem ostatnio w moim E60, zczytać moduł EGS, żeby dokonać pewnej zmiany w kodowaniu, ale plik TRC który otrzymuję po odczycie jest pusty i ma 0kB - tym samym nie ma jak dokonać zmian. Próbowałem zczytywać inne moduły i wszystko OK, tylko przy EGS dostaję pusty plik. Ktoś wie o co chodzi???

Witam.Mialem tez pusty plik przy probie zczytania egs wiec moze tak ma byc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sp daten aktualizowałem ostatnio do V.46.3 wg instrukcji z bmwcoding.com.

Dzisiaj spróbowałem jeszcze raz zczytać EGS i udało się, ale w pliku TRC są tylko dwie zmienne - 1)coś z INTERLOCK 2) NIC.

Chciałem zmienić tę drugą z activ na nicht_activ i kiedy robię to tak jak przykazano wartość się nie zmienia - przy ponownym odczycie znów jest activ.

Nie jest to problem moich umiejętności bo kodowałem kilka innych rzeczy (również dziś) i idzie bez problemu.

Ktoś ma jakiś pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.