Skocz do zawartości

530d stuka przy ruszaniu


hajpa

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam pytanie.czy uszkodzona poduszka moze miec cos wspolnego ze stukaniem przy ruszaniu do przodu,tylu i podczas jazdy przy zmianie biegu tak jak by byl gdzies luz.gumy na wale sprawdzilem na tej przy skrzyni jest maly luz na podporze walu jest ok.zostaje tylko pol loski lub ta poduszka pod silnikiem??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie czy podczas jazdy tez stuka i puka, znosi? Jesli nie to tuleje plywajace i wahacze to bym zostawil na koncu.

 

Napisz kiedy ci to stuka, w momencie gdy puscisz sprzeglo ze zaczyna zasprzęglać czy stuknie dopiero po pewnym czasie w koncowej fazie zasprzęglania?

I gdzie to stuka, ze srodka czy z tylu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stuka jak ruszam oczywiscie jak puszczam sprzeglo przy ruszaniu.ciezko wyczuc gdzie dokladnie to stuka wydaje mi sie ze z tylu moze luz na pol loskach.a poduszka pod silnikiem nie moze miec nic wspolnego z tym?wczoraj bylem pod samochodem i jedna jest do wymiany
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Mi tak stukało to wyszło że przegub na pół ośce.

Podnieś autko z jednej strony, zablokuj skrzynie na "P" złap za koło kręć na obie strony, potem druga strona auta, będziesz widział czy są luzy, posłuchasz czy coś nie stuka, przeskakuje etc.

Ja taką metodą wyczaiłem usterkę u siebie, było widać i słychać między którymi elementami jest luz. :cool2:

Jak wszystko ok, to masz wyeliminowany układ przeniesienia napędu, trzeba szukać gdzie indziej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzalem jest luz na tej gumie przyskrzyni kilka milimetrow na pol loskach tez sprawdzalem lezalem pod samochodem i ruszalem walem wal sie przekrecil kilka milimetrow i dopiero lapaly pol loski ale to luz na trybach chyba wiec to normalne. mam uszkodzona poduszke pod silnikiem wylal sie z niej olej i wlasnie chcialem zapytac czy poduszka moze miec cos wspolnego z tym?podpora walu jest ok wczoraj rozbieralem i nie widzialem tam nic uszkodzonego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Kolego, nawet gdyby poduszka pod silnikiem nie miała nic wspólnego z tymi stuknięciami, to i tak trzeba ja wymienić :)

Jak wymienisz, przejedź się, może faktycznie to jej wina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedna wyglada na nowa druga calkiem siedzi. wal przegladalem caly wczoraj i na moje oko chyba jest dobrze gumy sa cale nie poszarpane i w dobrym stanie. jezeli wymienie poduszke i bedzie ok to super a jezeli nie to nie ciekawie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Miałem to samo,

poduszka strzeliła, też się długo zastanawiałem czy to luz na wale, czy podpora czy drążki...

stukanie przy ruszaniu i zmianie biegów (w momencie gdy silnik dostaje jakby momentu bezwładności)....

po wymianie poduszki wszystko ustąpiło....

Pozdrawiam

Jedyne wiarygodne media....:Woda, prąd, gaz...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.