Skocz do zawartości

DRL E91 2006 światła dzienne


kb253

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Panowie, a taki temat, zakodowałem u siebie DRL i przy okazji licznik cyfrowy, ale w pozycji świateł postojowych również świecą się DRL-ki.

Czy jest to możliwe i jak to zrobić, żeby w pozycji postojowych świeciły się, tak, jak powinno, postojowe, zaznaczę, że mam autko bez czujnika zmierzchu, czyli

nie mam pozycji "AUTO", tylko "0", pozycyjne i mijania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 10 miesięcy temu...

witam

 

Jestem swiezakiem na forum w BMW, drodzy koledzy dokonałem aktywacji Swiateł DRL w bmw e87 i wszystko fajnie w pozycji 0 nie zapalają się żadne światła natomiast w pozycji Auto palą się nawet w intensywne światło, druga sprawa palą się wszystkie światła nawet z tyłu oraz podświetlenie deski rozdzielczej, to dziwne. Wiem ze powiny sie nawet palic w pozycji zero, mało tego dlaczego pala mi normalne światła z przodu na zarówce z przodu H7 ( brak xenona) czy przypadkiem ponadto z powyzszych opisów nie trzeba ingerowac w kodowanie TAGFAHRLICHT_ECE mmozę trzeba gdzieś zmienić ECE na US ?? tak miało to miejsce w e46 w NCS przy ingerencji zmian w pliku. Ktoś sprowadzi MNei na ziemie, bo z doświadczenia wiem żę czasem w grupie VAG ustawia się canade żeby uaktywnić światła do jazdy dziennej. W obecnym kodowaniu mam tylko komfort iż niemuszę pamiętać o wlączeniu / wyłączeniu świateł pozatym oszczędności żadnej bo palą się wszystkie lampy:) dodam zę w zakladce DRL_WERT_DIMMUNG wert_01 usawiłem 1 czyli bez ściemnia lamp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Proszę Państwa, proste pytanie, ale ni cholery nie znam odpowiedzi i nie znalazłem jej tu w jednoznacznej treści.

Czy skutecznie zakodowane światłą DRL w aucie z ksenonami (nie wiem czy to w ogóle ma znaczenie) i z czujnikiem zmierzchu, który teraz włącza światła po zmierzchu, a całkowicie je wyłącza za dnia (o ile w iDrive jest włączona taka funkcja), dadzą taki efekt, że gdy włącznik świateł będzie w pozycji AUTO, za dnia będą świecić się światła długie w iluś tam procentach, a gdy czujnik zmierzchu zareaguje, włączą się automatycznie normalne światła (ringi, ksenon, czerwone z tyłu i rejestracja)? Natomiast gdy włącznik świateł będzie w pozycji 0, nie będzie żadnych świateł.

Dopytywałem u znajomego z ASO, który twierdzi, że dzienne będą świecić się cały czas i druga rzecz, że czujnik zmierzchu sam nie przełączy świateł, tylko trzeba manualnie na pozycję 2.

To jak to jest, w praktyce?

Patrzcie w lusterka, BMW są wszędzie!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przem777

Nie jestem pewien jak to działa w ksenonie ale powinno tak samo. U mnie jest tak:

Auto - światła dzienne (długie na 40 %) za dnia ( o ile są włączone w iDrive), a po zmierzchu automatycznie przełączają się na światła mijania.

0 - światła dzienne na stałe ( o ile są włączone w iDrive)

pozycja 1 - postojowe + dzienne ( o ile dzienne są włączone w iDrive)

pozycja 2 - mijania na stałe

Mam nadzieję że o to Ci chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę Państwa, proste pytanie, ale ni cholery nie znam odpowiedzi i nie znalazłem jej tu w jednoznacznej treści.

Czy skutecznie zakodowane światłą DRL w aucie z ksenonami (nie wiem czy to w ogóle ma znaczenie) i z czujnikiem zmierzchu, który teraz włącza światła po zmierzchu, a całkowicie je wyłącza za dnia (o ile w iDrive jest włączona taka funkcja), dadzą taki efekt, że gdy włącznik świateł będzie w pozycji AUTO, za dnia będą świecić się światła długie w iluś tam procentach, a gdy czujnik zmierzchu zareaguje, włączą się automatycznie normalne światła (ringi, ksenon, czerwone z tyłu i rejestracja)? Natomiast gdy włącznik świateł będzie w pozycji 0, nie będzie żadnych świateł.

Dopytywałem u znajomego z ASO, który twierdzi, że dzienne będą świecić się cały czas i druga rzecz, że czujnik zmierzchu sam nie przełączy świateł, tylko trzeba manualnie na pozycję 2.

To jak to jest, w praktyce?

 

Nie ma takiej opcji, ze w pozycji 0 nie ma żadnych świateł.

_____________________

Sprzedam nowy filtr powietrza MANN C31143 BMW E60 E61 E63 E64 - 90 zł z wysyłką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o sprostowanie:

pozycje

AUTO - światła dzienne, po zaprogramowaniu (obecnie komplet z DYNAMIC XENON)

0 - brak

1- postojowe

2 - XENON

Czy możliwym jest dokonać zmiany, tak żeby w Pozycji AUTO czujnik światła przełączał między DRL, a obecnym stanem?

Bo jak do tej pory staram się to zrozumieć, to wynika, że dzienne po zaprogramowaniu świecą się w pozycji AUTO i 0. Czy chociaż w AUTO przełączą się po zmroku na pełne oświetlenie? Ależ dręczy mnie ten temat :mad2:

Patrzcie w lusterka, BMW są wszędzie!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz zakodowane DRL to działają na AUTO ale tylko w dzień, jak zrobi się ciemno to przełącza się na XENON.

 

Jak masz zakodowane DRL to na 0 jest zawsze DRL, na postojowych jest zawsze DRL i postojowe na mijania są xenony.

_____________________

Sprzedam nowy filtr powietrza MANN C31143 BMW E60 E61 E63 E64 - 90 zł z wysyłką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • Zasłużeni forumowicze

Panowie,

Nie mam czujnika zmierzchu - a więc i pozycji świateł (A).

 

Zrobiłem odczyt FRM i nie ma tam parametrów do aktywacji świateł dziennych, o których można przeczytać na poprzednich stronach.

 

 

Czy da radę jakoś zakodować DRL aby się świeciły w pozycji 0 po uruchomieniu silnika ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Mam problem z zakodowaniem drl w swoim e90 przed lift 2006

 

Robie tak:

 

w ncs-sie

F1

F3

wybieram model E89

CAS

back

process ecu

FRM (nie mam NFRM)

change job

codirendaten lessen

execute job

 

wyskakuje bład Error in CABD !

 

kopiuje wygenerowany plik FSW_PSW.TRC na pulpit

zmieniam w nim:

 

wpisy na:

 

TAGFAHRLICHT_ECE

aktiv

 

DEF_TAGFAHRLICHT_ECE_CKM

aktiv

 

UNP_TAGFAHRLICHT_ECE_CKM

aktiv

 

DRL_V_GEDIMMT

wert_02

 

DRL_WERT_DIMMUNG

wert_02

 

zapisuje plik zmieniam rozszerzenie na FSW_PSW.MAN

kopiuje do ncs/work zamieniam pliki

 

powracam do ncsa

change job

sg codiren

excecute job

 

wyskakuje błąd Error in CABD !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

To raz , a dwa

dziwne opcje zmieniasz i dodatkowo prz zapisie popełniasz jakiś błąd uzyj ncsdummy

DRL_V_GEDDIMT

aktiv

 

DRL_VERT_DIMMUNG

wert_02

 

TAGFAHRLICHT_ECE_1

activ

w zasadzie TAGFAHRLICHT_ECE wszystkie na activ

 

ale nie te

DEF_TAGFAHRLICHT_ECE_CKM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

To się nie dziwię że nic nie zakodowałes profil expertmodus jest do kodowania do serii

wybierz revort's ncs exppert profile coś takiego nie pamiętam nazwy do końca i zakodujesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
jest zapaliły sie wkoncu :cool2: dzieki wielkie

Jeszcze jedno pytanie, czy można je zakodować tak aby po przekręceniu na postojów-ki gasły drl?

nie ,

ale jak masz idrive to mozna zakowac aby całkowice wyłączyc dzienne z poziomu idrive i włączyc jak potrzeba bez kodowania ncs

 

jak IDRIVE on lub off za pomoca idrive

CAPPL ustawiamy wartość:

DAY_RUN_LIGHT_CCC

aktiv

A w CIC muszę poszukać ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest zapaliły sie wkoncu :cool2: dzieki wielkie

Jeszcze jedno pytanie, czy można je zakodować tak aby po przekręceniu na postojów-ki gasły drl?

nie ,

ale jak masz idrive to mozna zakowac aby całkowice wyłączyc dzienne z poziomu idrive i włączyc jak potrzeba bez kodowania ncs

 

jak IDRIVE on lub off za pomoca idrive

CAPPL ustawiamy wartość:

DAY_RUN_LIGHT_CCC

aktiv

A w CIC muszę poszukać ...

 

To już zakodowałem z rozpędu :norty:

Dziękuje jeszcze raz kolego :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.