Skocz do zawartości

BMW 320d Problem z KLIMATYZACJA


mZywiec

Rekomendowane odpowiedzi

Winny jest czujnik temp parownika. Przez jego uszkodzenie sterownik nie kontroluje mocy chłodzenia i parownika pokrywa się szronem do tego stopnia, że przepływ powietrza przez niego jest niemożliwy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

a taka opcja że klima sprawna (klimatronic), nabita, zero błędów w kompie a czasem nawiewami na szybę grzeje ciepłym powietrzem?

miał ktoś coś podobnego?

1.VIII.1944 - 3.X.1944 Pamiętamy 63 Dni Chwały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

a możesz go na real oem wskazać albo w jakimś innym linku?

zacięty?czy od razu wymiana czy da się reanimować?

1.VIII.1944 - 3.X.1944 Pamiętamy 63 Dni Chwały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a możesz go na real oem wskazać albo w jakimś innym linku?

zacięty?czy od razu wymiana czy da się reanimować?

W linku który podałem powyżej niejaki pankopiotr opisał sposób reanimacji zaworu. ja dodatkowo dostałem od niego fotki z naprawy. Co prawda jakością nie oszałamiają, ale mogłyby być pomocne do opisu naprawy. W razie jakbyś się zabierał daj maila na priv to podeślę.

Pozdrawiam.

A zaworek z dodatkową pompą wody to nr 7 w linku : http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=AP71&mospid=47665&btnr=64_1084&hg=64&fg=18

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Nawiązując do mojego problemu w tym temacie znalazłem na nie rozwiązanie ... bardzo proste lecz skuteczne. Jako, że klima była nabita, wiatrak działał, siła nadmuchu była jednakowa więc jeża wykluczyłem i tak o to wpadłem na sprawdzenie w jakim stanie jest czystość chłodnicy wizualnie z zewnątrz. Po oględzinach pojechałem na myjnie i elegancko potraktowałem ją wodą gdzie tylko dało się dostać pistoletem. Odczekałem chwile...trochę przeschło wszystko. Odpalam samochód, włączam klime i ... zaczyna wiać jak szalona. Jeżdżę już 3 dzień po tym zabiegu i moc jak i chłód jest mega.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Skoro o klimie to ja też się podłącze. Mój problem jest taki po włączeniu klimy wszystko działa tylko po dwóch trzech minutach spreżarka sie wyłącza i załącza jest tak regularnie . Dodam też że na wysokich obrotach jak jade w trasie to wyje aż prace silnika zagłusza i strasznie zmula samochód. Prosze o pomoc . Dzięki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam,

 

Ostatnio regenerowałem sprzęgło klimatyzacji ( toczenie do gładkości powierzchni docisku i koła pasowego + ustalenie nowego odstępu między tymi elementami ). Od tego zabiegu zaobserwowałem dziwną rzecz. Otóż po zgaszeniu silnika koło pasowe klimatyzacji nadal się kręci jeszcze przez chwilę wydając dziwne odgłosy. Co może być przyczyna takiego zachowania - zawór rozprężny, źle dobrana szczelina między dociskiem a kołem? Dodam, że klima chodzi bez zarzutów, serwisowana jest na bieżąco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że klimatyzacja się załącza i wyłącza regularnie co jakiś czas to chyba standard. Ważne, żeby nie robiła tego często. Jak piszesz, że co 2-3 minuty to jak dla mnie OK. U mnie też wyje, proporcjonalnie głośno do prędkości obrotowej silnika. Czyli im więcej gazu tym głośniej:) Zauważyłem, że temperatura powietrza ma też znaczenie. Jak jest chłodniej to mniej słychać jak cieplej to bardziej. WTF?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze

zwyczajna fizyka :)

jak jest cieplej to więcej pracy ze zwiększonym obciążeniem ma żeby sprężyć gaz.

nie będę się dalej rozwijał bo to całe liceum :mrgreen:

1.VIII.1944 - 3.X.1944 Pamiętamy 63 Dni Chwały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.