Skocz do zawartości

e39 530da skrzynia Asb gm


terry39

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, autko z 2001r, jak w temacie, wczoraj przy ruszaniu ze swiatel — trans. Failsafe prog

No i jazda na 3cim biegu. Po zgaszeniu autka i odpaleniu na nowo slawna gm nie przelacza z 2/3.

Znowu tryb awaryjny, ale juz nie ma 3ciego biegu, jezdzi na 2. Przebieg 280tys, przy 180k byl wykonany remont tj. Reg.konwertera, pompy itd... przez poprzedniego wlasciciela wraz z wym.oleju i filtra. Powiedzcie co mogbym sprawdzic samemu przed oddaniem do maga od asb. Inpa wywalila: 52 gear check 2.Jestem pesymista wiec pewnie czeka mnie remont, chociaz chcialbym sie ludzic ze to cos innego...Zauwazylem jeszcze cos dziwnnego, przy rozpedzeniu na 2 biegu do 5tys obrotow, cos kolo 40km na h i odpuszczeniu gazu skrzynia prubuje zredukowac bieg, a konczy to sie sporym szarpnieciem. Szukalem podobnego tematu do mojego, niestety nie znalazlem takiego.pomocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , tydzień temu przy mojej 530d 01r. przytrafiło się to samo.Przejechane mam 267 tyś. Byłem optymistą, myślałem ze to wina oleju ( przefiltrowany i do wymiany ) lub tez filtra....Dzień później chciałem sprawdzić czy moze się coś poprawiło - na zimnym oleju jako tako jeździła , ale po przejechaniu 10km całkiem się slizgała....wyskoczył mi komunikat o trybie awaryjnym skrzyni , a po podpięciu pod kompa wyskoczył identyczny komunikat jak tobie...oddałem do znajomego mechanika...podejrzewam ze koszty nie bedą tanie....na dniach opowiem co mogło się z moją GM stać , lub czy usterka została naprawiona;)

pozdrawiam;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odp, moja co prawda sie nie slizga, tylko stanela na pierwszym biegu, i nie chce zmienic dalej. Przed bledem wszystko chodzilo idealnie. Napisz jak bedziesz wiedzial co tam sie stalo u Ciebie. Ja poki co wstrzymuje sie od oddania do maga, moze ktos cos jeszcze doradzi?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam mechatronik, może nie koniecznie trzeba będzie remontować cala skrzynię. Zróbcie adaptację skrzyni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witam, autko z 2001r, jak w temacie, wczoraj przy ruszaniu ze swiatel — trans. Failsafe prog

No i jazda na 3cim biegu. Po zgaszeniu autka i odpaleniu na nowo slawna gm nie przelacza z 2/3.

Znowu tryb awaryjny, ale juz nie ma 3ciego biegu, jezdzi na 2. Przebieg 280tys, przy 180k byl wykonany remont tj. Reg.konwertera, pompy itd... przez poprzedniego wlasciciela wraz z wym.oleju i filtra. Powiedzcie co mogbym sprawdzic samemu przed oddaniem do maga od asb. Inpa wywalila: 52 gear check 2.Jestem pesymista wiec pewnie czeka mnie remont, chociaz chcialbym sie ludzic ze to cos innego...Zauwazylem jeszcze cos dziwnnego, przy rozpedzeniu na 2 biegu do 5tys obrotow, cos kolo 40km na h i odpuszczeniu gazu skrzynia prubuje zredukowac bieg, a konczy to sie sporym szarpnieciem. Szukalem podobnego tematu do mojego, niestety nie znalazlem takiego.pomocy

 

Nie naprawiaj. Poszukaj dobrej skrzyni używanej, zalej nowym olejem i jeździj. Za pieniądze jakie wydasz na remont kupisz i wymienisz dwie skrzynie, a rzadko kiedy naprawa kończy się sukcesem i małymi wydatkami. I lepiej w sumie szukać od E46 320d bo będzie w lepszym stanie z przyczyn wiadomych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.