Skocz do zawartości

E46 320d webasto w moim BMW


andrew09

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 56
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 6 miesięcy temu...
webasto tak jak kilka postów wyżej napisano włącza się samo po odpalenia auta, i pomaga szybciej nagrzać płyn chłodzący. Wyłącza się również samo po osiągnieciu zadanej temperatury (bodajże +75 st) więc "korzystanie" z webasto jest całkowicie bez obsługowe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Webasto to firma produkujaca systemy ogrzewania postojowego. W E46 jest zainstalowany piec tej firmy ale pelni role jako dogrzewacz silnika ponizej okreslonej temp. Czyli po uruchomieniu silnika piec zaczyna pracowac. W zaleznosci od rodzaju posiadanego pieca mozna rozszerzyc jego mozliwosci do ogrzewania postojowego ktore mozemy wlaczyc z zegara lub pilota.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TAK, MOŻNA PRZEROBIĆ! ten łatwy sposób, czyli dołożenie sterownika, kilku kabli i przekodowanie ihka pozwala na uruchomienie z odległości pilotem lub programatorem czasowym zamontowanym w aucie, nic nie wiem o komórce. na tę chwilę masz całkowicie bezobsługowy piecyk uruchamiający sie powiedzmy losowo, po odtwarciu czy zamknięciu auta, przekręcenia zapłonu czy też podczas jazdy - na to nie masz wpływu i to auto samo decyduje kiedy ma się załączać. po przeróbce nadal będzie to robić ale będziesz mógł decydować kiedy piecyk ma być wykorzystany przez ihka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

komórką też można tylko wtedy nie jest sterowany telestartem tylko to się nazywa moduł ThermoCall ...

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba najwygodniejsza opcja to telestart i uruchamianie z pilota. Z opcji dogrzewacza automatycznego musialem chwilowo zrezygnowac poniewaz czujnik temp. cieczy webasto wskazuje po nagrzaniu 60 kilka stopni - a wiec piec podczas jazdy pracowal caly czas. Po wymianie czujnika przekoduje sterownik jeszcze raz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też miałem małe usterki w działaniu piecyka spowodowane czujnikiem temperatury, tym razem tym w prawym narożniku zderzaka, kabelek sie przetarł i piecyk załączał się co chwilę na 30s, naprawa instalacji usunęła tą nadaktywność. andrew; rozcieńczanie płynu wodą to błąd, co mu niby nadaje tej "mocy"? skłonności do rdzewienia? aczkolwiek nie powinno mieć to wpływu na pracę termostatu, co najwyżej jest uszkodzony i tyle, może i termostat egr, plus el. zawór ogrzewania i ewentualnie jeż.... TC o co chodzi dokładnie z tym TheremoCall, mogę to dołożyć do tego co mam i aktywować pilotem lub komórką czy albo - albo? btw; widziałem filmik biturbo, szacun, chciałbym coś takiego :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie nie, chodzi mi o oryginalny koncentrat do chłodnic BMW, który trzeba rozcieńczyć z wodą, na przykład mieszkanka 1:1 albo 1:2 .

ja własnie taki mam, rozcieńczałem właśnie tak jak wg zaleceń producenta, czyli 1:1. ale nie wiem czy płyn nie jest za mocny. bo w trasie (jak jest zimno na dworze), przy spokojnej jezdzie, temp silnika spada nieraz do 60-50 stopni.

ale w mieście lub przy ostrej jezdzie, to temperatura się utrzymuje tak jak powinna na poziomie 90 stopni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Termostat główny do wymiany.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.