Skocz do zawartości

Dolny waz przy chlodnicy silniki 3.0 3,5


Pawel735

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam pytanko do posiadaczy aut z silnikami r6 o pojemnosciach 3,0 i 3,5.Otóż czy dolny waz przy chlodnicy (powrotny) u was jest ciepły czy zimny przy obecnych temperaturach na zewnatrz (oraz opiszczie czy to miasto czy to trasa.Ja sie wciaz zastanawiam czy u mnei wszystko gra bo temperature wedlug wskaźnika mam ksiazkowa,ogrzewanie w środku jest ok (grzeja dwie strony) ale jakos meczy mnei to ze nie czuje ciepla przy tym wezu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam silnika o których wspominałeś ale myśle że choć troche pomoge.Przy obecnych temperaturach zewnętrznych i niezbyt dalekich przejeżdżanych odcinkach(do 10km) , płyn chłodzący raczej nie dojdzie do temperatury, która powoduje otwarcie termostatu, a w takim przypadku nie ma przepływu i rura będzie zimna.Najlepiej sprawdż czy góra chłodnicy jest ciepła. Wskazywałobyto że termostat włączył obieg i przynajmniej troche dolna rura powinna być ciepła. :think:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tak się zastnawiam i bez wątpienia zima ma znaczacy wpływ na to.Pisałem o tym tutaj tylko nie wiem czy mam poprostu rację.

Otóż według moich obserwacji sprawa ma się następująco.Jak wiadomo jest zima,temperatury na zewnątrz są niskie,zatem termostat w normalnym ruchu nie otworzy się maxymalnie ponieważ spowodowałoby to puszczenie dużej ilości płynu do chłodnicy a przy obecnych temperaturach płyn w chłodnicy momentalnie by ostygł co by powodowało niedogrzanie silnika a w rezultacie temperatura na wskaźniku byłaby niższa od pionu.Podejrzewam że termostat teraz otwiera się w bardzo niewielkim stopniu przez co niewiele płynu idzie przez chlodnice ktory i tak przy obecnych temperaturach zostaje schłodzony do tego stopnia ze w wezu dolnym trudno wyczuć ciepło ponieważ płyn wracajacy tamtedy jest juz zimny.Pojeździłem z 20 min po mieście i wskaźnik temperatury wskazuje pion

Tak czy siak u mnie kiedy wskazówka jest w pionie, górny wąż jest gorący i dość twardy - jak jest u was ?

 

Górę chłodnicy mam ciepłą.Jak twardy masz wąż doprowadzający ciecz do chłodnicy kiedy pojeździsz troche autem ze wskazówką temperatury w pionie Misiu ? Bo u mnei w tym momencie jak troche pojeżdze to wąż doprowadzajacy ciecz do chlodnicy jest zdecydowanie twardy.Wiem że, ten wąż powinien być twardy ale do jakiego stopnia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co napisałęś troche mam obawy o prawidłowe działanie Twojego układu chłodzenia. Jeżeli górny wąż jest gorący to na dolnym choć troche powinno dać się wyczuć ciepło. Przyczyny takiego stanu nasówają mi się następujące:Niedrożność chłodnicy, powietrze w chłodnicy( w niektórych modelach odpowietrzenie układu to prawdziwa sztuka, tak jak w moim), myślałem jeszcze o pompie, ale jak napisałeś o prawidłowym działaniu ogrzewania i twardym górnym wężu to raczej bym to wykluczył. Z tą twardością węża to tródno określić , jednak nie może być twardy jak "kamień" bo to wskazuje na nieprawidłowość . Cały czas jeszcze myśle o Twoim zagadnieniu, może jeszcze coś mi do głowy przyjdzie. :reading2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sadze ze odpowietrzanie wykonałęm poprawnie,z odpowietrznika na termostacie idzie sam płyn,ogrzewanie działa, temperatura jest w normie,po zgaszeniu silniku i odkreceniu korka słychać syknięcie,płynu nie wywala

 

Dziś sprawdziłem ponownie ten wąż na dole,wydaje sie być lekko ciepły ale czy od płynu płynącego w środku czy moze od temperatury silnika.

Wąż górny jest twardy - dosc ciezko go scisnac.

 

Może mam wszystko w porządku tylko poprostu jestem przewrażliwiony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.