Skocz do zawartości

335i 6MT -metaliczny dzwiek przy gaszeniu silnika


qbix

Rekomendowane odpowiedzi

Hey,

 

Potrzebuje rady... Auto 335i 6MT, jakies 4tys km.

Co myslicie o tym:

 

-auto rozgrzane, na luzie, gasze silnik (sprzeglo nie wcisniete). Z okolic skrzyni dobiega metaliczny "turkot"

-ta sama sytuacja, lecz sprzeglo wcisniete. brak dzwieku przy gaszeniu silnika

-auto zimne. Brak dzwieku przy gaszeniu bez wzgledu na pozycje sprzega (w wiekszosci przypadkow).

-ten sam dzwiek slychac przy ruszaniu gdy nie doda sie wystarczajaco duzo obrotow, lub nie ruszy zbyt plynnie. Rowniez po wbiciu drugiego biegu (przy dynamicznym starcie tego nie ma).

 

Dzwiek jest dokladnie taki:

www.youtube.com/watch?v=AWz78kztszY

 

Wg opinii jednych (powiedzmy 90%) jest to normalne w 335i ze skrzynia manualna, podajac jako przyczyne luz w skrzyni biegow. Inni podaja ze przyczyna lezy w dwumasie, lub lozysku sprzegla.

 

Jakies doswiadczenia?

Dzieki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy moze to miec co kolwiek wspololnego ale mialem troszke podobnie ,nie do konca ale tez stukalo przy gaszeniu i juz nie pamietam czy na zimno czy cieplo ale mialem walnieta lape od silnika . Moze u Ciebie bedzie cos z ''zawieszeniem'' skrzyni tak mi sie pomyslalo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ja mam dokładnie to samo w mojej 330xd. Dwóch mechaników stwierdziło, że to dwumas. Ale powiedzieli też, że jak sprzęgło nie ślizga i nie tłucze się na jałowym to, żeby jeździć i się nie przejmować.

Spróbuj zgasić silnik z wciśniętym sprzęgłem. Powinno być ciszej.

http://i.imgur.com/eyc1PrK.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy wcisnietym sprzegle dzwieku nie ma. Napisalem dokladnie w swoim pierwszym postcie.

 

Na obrotach jalowych dwumas nie halasuje.

Auto jest na gwarancji, ale osobiscie jestem przeciwnikiem rozkrecania jesli przyczyna nie jest znana na 100%. Jak pisalem wczesniej na forach zagranicznych wiekszosc osob posiadajacych 335i ma te przypadlosc i powiedziano im w serwisach, ze to normalne. W innych "mocnych" autach jak np 350Z, Impreza WRX Sti slychac to podobno jeszcze glosniej.

 

Mi sie to jednak nie podoba tym bardziej, ze wczesniej tego nie zauwazylem.

Wciaz mam nadzieje, ze moze ktorys z bardziej ogarnietych w temacie forumowiczow moze wyjasnic ten problem.

 

Dzieki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tą przypadłość ma chyba każde mocniejsze BMW... ja mam co prawda E46 330d z manualną skrzynią biegów, ale odgłosy i objawy są identyczne. też się zastanawiam czy tak powinno być, czy to oznaka jakiejś awarii.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.