Skocz do zawartości

m52b20 - Tuleje, jakiej firmy?


gaab

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam do wymiany sporo tulejek w betce zaczynając od przodu:

2 tulejki wahaczy górnych z przodu do wymiany i 1 od dolnego juz ledwo daje rade, Dlatego odrazu chce wymienić 4 i mieć spokój. I prosze was o porade jakiej firmy wybrać. (czy jest sens kupywania tuleji lemfordera? bo z moim szczesciem za kilkanasie TKm padnie wahacz i wywale ok 100zł za jedna tulejke która będzie mi służyła pół roku bo wahacz padnie.

 

Z tyłu mam do wymiany 2 tulejki pływające w tamtym roku wpuściłem w nie olej i jest cisza. I czy tak zrobione tulejki "na słowo honoru" maja duży wpływ na prowadzenie sie samochodu i jakiej firmy polecacie nowe tuleje.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko lemforder ew. TRW.

Z podejściem, że znając szczęście to padnie cały wahacz po wymianie tulei to albo wogóle nie wymieniać bo inne firmy to padlina, że właśnie po pół roku będzie wymiana kolejny raz razem z wahaczem. Albo wymienić wahacz. Tu w e39 się nie oszczędza. Jak się oszczędza to zaczyna się robić w wahaczach ogromna skarbonka.

 

Ps. Tematów takich jak ten jest od groma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro sie nie oszczędza to powinno kupować oryginalne częsci a nie zamienniki. Jeżeli jest możliwość kupienia tańszej niewiele gorszej tulejki porównywalnej do lem czy trw to czemu nie ?. Oszczędność wszędzie ma sens oczywiście w granicach rozsądku. TRW też jest oszczędnością. Miałem już przygodę z wahaczami i dlatego zapytałem by mieć pewność. Za co Ci dziekuje ;)

 

A jak sie sprawa ma do tuleji pływajacych ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Wcale nie jest tak do końca prawdą, że tylko lemforder i już.

U siebie mam do roboty wszystko (dosłownie).Byłem w sklepie i rozmawiałem z chłopakami (sklep w którym przeważa BMW) i mówią, że na lema mieli dużo reklamacji.U niektórych porozpadały się podobno szybciej niż w sporo tańszych zamiennikach.Więc nie chwalmy dnia przed zachodem słońca bo może być burza.

Polecają mi właśnie TRW jest tańszy i podobno nie sprawuje się źle.Lemforder to nie to samo co kiedyś,pogorszenie jakości z tego co dowiedziałem się jest znaczne,a płacimy za markę.Na forum też czytałem sporo negatywnych opinii na temat lema.

Edytowane przez CICHY525
ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czytałem nawet złe opinie na temat sachsów jak kupowałem amorki. Jak ze wsystkim- zdarza się czasami bubel. Niektórzy chwalą sobie lagune II przed liftem która nazywana jest królową lawet :)

Mi jak padnie tuleja,wahacz sworzeń to będę kupował TRW albo lema. Nic więcej nie wchodzi w grę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ja zmieniłem same tuleje s przodu i jak do tej pory przejechałem na tytm ponad 20 000 km i wahacz nadal dobry więc polecam wymianę.

Zakładałem lemfordera

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze

dzis pod autem zobaczyłem plamę jakiejś cieczy. Wygląda jak olej więc wystraszony sprawdzam co i jak i okazuje się , że tuleja wahacza cała w oleju. To ta tuleja o której wspominałem w tym temacie. Wytrzymała ponad 20 000km. I strzeliła.

Lemforder jednak nie taki solidny.

A wahacz jak widać właśnie przeżył drugą tuleję.

 

Swoją drogą to może ktoś wie czy każda tuleja tego wahacza produkowana przez lemfordera to jest hydropodstawa? CZy są gumowo-metalowe?

Po czym je rozpoznać i jakie lepiej zastosować?

 

I czy meyle hd są hydropodstawami czy zwykłe gumy?

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.