Skocz do zawartości

F30 wady i zalety


swde

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

Jaaaasne...znam wiele przypadków dojechania wspolczesnymi autami do przebiegu 400-500kkm, zreszta 80% aut oferowanych na otomoto ma takie przeloty i jakoś jeżdżą:)

W znajomej firmie Fabia 1,4tdi na jednym rozrzadzie przejechała 230kkm zanim pękł. Ja uważam, ze auta są dużo bardziej wytrzymałe niż się tu wielu wydaje i nie trzeba glaskac i latać ciagle wokół nich zeby służyły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 751
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Owszem auta są wytrzymałe. Tego nie kwestionuje. Znacznie bardziej niż kiedyś. Co nie zmienia faktu, że silnik potrzebuje dobrego smarowania. Olej zmieszany z ropą takiego smarowania nie zapewnia. Jeśli ktoś robi długie trasy z dużym obciążeniem to w zasadzie ten problem go nie dotyczy. Takie auto przejedzie i 500 - milion km. Tyle, że ono ma dobre smarowanie mimo longlife. Dpf jest wypalany na bieżąco, dotrysk ON zachodzi bardzo rzadko.

SPRZEDAM swoje E87 123d - szczegóły na PW


Jak dbać o BMW: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=262051 . Awaryjność silników: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=221978

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sluchajcie,

czy u was tak nie ma czasami ze jedziecie idealna droga nic na niej nie lezy nie ma dziur nowa nawierzchnia itp itd

i nagle taki dziwny odglos jakbyscie na kamien najechali a na pewno go nie bylo na drodze?

Tak jakby jeszcze ten kamien podskoczyl i uderzyl od spodu auta ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Jaaaasne...znam wiele przypadków dojechania wspolczesnymi autami do przebiegu 400-500kkm, zreszta 80% aut oferowanych na otomoto ma takie przeloty i jakoś jeżdżą:)

W znajomej firmie Fabia 1,4tdi na jednym rozrzadzie przejechała 230kkm zanim pękł. Ja uważam, ze auta są dużo bardziej wytrzymałe niż się tu wielu wydaje i nie trzeba glaskac i latać ciagle wokół nich zeby służyły.

A co powiesz na to?

http://www.f30post.com/forums/showthread.php?t=868291

SPRZEDAM swoje E87 123d - szczegóły na PW


Jak dbać o BMW: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=262051 . Awaryjność silników: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=221978

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sluchajcie,

czy u was tak nie ma czasami ze jedziecie idealna droga nic na niej nie lezy nie ma dziur nowa nawierzchnia itp itd

i nagle taki dziwny odglos jakbyscie na kamien najechali a na pewno go nie bylo na drodze?

Tak jakby jeszcze ten kamien podskoczyl i uderzyl od spodu auta ?

 

Też zauważyłem takie coś u siebie kilka razy. Czysta droga a tu łup jakby kamieniem od spodu walnęło. Nie wiem czy może jakiś kamień faktycznie leżał na drodze, czy może w oponie był wbity i w tym czasie wypadł. Ale tak to sobie wytłumaczyłem i przyjąłem dopóki o tym zjawisku nie przeczytałem tutaj. Dziwna sprawa bo przez kilka lat w poprzednim modelu E90 czegoś takiego nie słyszałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smieszne, "dla modeli produkowanych od lipca 2013" a modele wcześniejsze mają dalej zmieniać co 30-35?

 

Jak rozumiem zmienił sie materiał silnika, elementy składowe, etc... jasne :mrgreen:

no sa gwarancje po 6 lat to nie chca zawiele wymieniac wola czesciej olej zmienic ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Czy miał ktoś taki przypadek: tryb sport, mocna szybka jazda, wysoka predkosc i komunikat: NISKIE CIŚNIENIE OLEJU zatrzymaj się i uruchom silnik ponownie?? Dzisiaj dwa razy mi sie taka sytuacja przydarzyla, ale przy spokojnej jezdzie juz bylo ok. Troche mnie to martwi...

U mnie w trybie comfort podczas jazdy autostradą 150 km/h zdarzyło się podobnie - komunikat "niski poziom oleju, dolej jeśli to możliwe" oraz wyświetlająca się żółta kontrolka. Po pierwszym incydencie sprawdziłem poziom oleju przez komputer, kontrolka zgasła. Za dwa dni pojechałem do ASO, gdzie mnie zapewnili, że wszystko OK, ale jakby co zapraszają na diagnostykę silnika. W miniony weekend podobna sytuacja - komunikat i żółta kontrolka, które gasły przy ponownym uruchomieniu silnika (4 razy). A na bagnecie poziom oleju w normie. W środę jestem umówiony w ASO na diagnostykę.

PS Chyba mam pecha, bo w poprzednim wozie wiodącej niemieckiej marki miałem remont silnika (benzyna) na gwarancji z powodu nadmiernego zużycia oleju - 1000 ml na 1000 km. :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w trybie comfort podczas jazdy autostradą 150 km/h zdarzyło się podobnie - komunikat "niski poziom oleju, dolej jeśli to możliwe" oraz wyświetlająca się żółta kontrolka. Po pierwszym incydencie sprawdziłem poziom oleju przez komputer, kontrolka zgasła. Za dwa dni pojechałem do ASO, gdzie mnie zapewnili, że wszystko OK, ale jakby co zapraszają na diagnostykę silnika. W miniony weekend podobna sytuacja - komunikat i żółta kontrolka, które gasły przy ponownym uruchomieniu silnika (4 razy). A na bagnecie poziom oleju w normie. W środę jestem umówiony w ASO na diagnostykę.

PS Chyba mam pecha, bo w poprzednim wozie wiodącej niemieckiej marki miałem remont silnika (benzyna) na gwarancji z powodu nadmiernego zużycia oleju - 1000 ml na 1000 km. :duh:

 

U mnie komunikat mówił o niskim ciśnieniu, a nie o niskim poziomie. :) Byłem w ASO, wszystko ok, od tamtej pory nic już się nie dzieje. 75K km przejechane, zero problemów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj podczas próby wyprzedzania zapalił mi sie komunikat NAPĘD :

- jedz wolno

- pełna moc silnika niedostepna

- sprawdz w Twoim serwisie

Auto weszło w tryb awaryjny,silnik zaczął szarpać i nierówno pracować .

Po zgaszeniu i ponownym uruchomieniu problem zniknąl.

Jutro pojadę do serwisu , żeby sprawdzili co to takiego.

89fd7c4724419b3am.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

@Loop, u mnie w F25 28i miałem dokładnie to samo. Po odczekaniu paru minut i ponownym uruchomieniu błąd zniknął.

Co serwis powiedział u Ciebie?

Jestem umówiony na środę i chciałbym wiedzieć czego się spodziewać. :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie pojawiło sie to tylko raz .serwis stwierdził cytuje "rozłączenie sie turbiny chwilowe"...

Od tej pory wszystko ok.

dobrze , ze oleju mi nie bierze ,jak moje A4 2.0 tfsi ,które od nowości chlalo ponad pół litra na 1000 km :mad2:

89fd7c4724419b3am.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba było przedłużyć gwarancję. 3 rok i 60 tysięcy km to jakieś grosze.

SPRZEDAM swoje E87 123d - szczegóły na PW


Jak dbać o BMW: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=262051 . Awaryjność silników: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=221978

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.