Skocz do zawartości

F30 wady i zalety


swde

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 751
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam,

Z klockami problem miałem taki, że pokazywało, że już czas na wymianę a tam zostało ich jeszcze 2/3... Pojechałem do serwisu - zresetowali.

Z tego co zauważyłem to nie wolno ufać tym wskazaniom za ile kolejna wizyta, wymiana itp.

U mnie przy 30tys km pokazywało, że do wymiany oleju pozostało do przejechania 17 tys km, zgłosiłem to do serwisu, kazali przyjechać i wymienili oczywiście olej i filtry. Przy okazji wyszło, że jest jakaś akcja serwisowa - przeprogramowanie silnika. Tyle, że przeprogramowali mi chyba wszystko, bo nie dość, że wgrywało się to chyba z 5 godzin (tak mówili) to jeszcze pokasowało wszelkie ustawienia od stacji radiowych po zdjętą blokadę odtwarzania DVD.

Wspomnieli, że to programowanie było też związane z tym, że komputer błędnie wskazywał czas/km do kolejnej wizyty serwisowej.

Jak tak zachowują Ci się hamulce to na twoim miejscu bym jechał od razu do serwisu niech sprawdzają. Jako ciekawostkę powiem, że kiedyś w X5 klocki skończyły się całkowicie a komputer kazał jeździć jeszcze 10k km...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sa osoby ktore beda ufac wskazaniom i olej wymieniac co 50tys - bo tak kazal komputer, jeszcze w dieslu... i pozniej za 10lat beda tematy na forum ze wal pekl itp

 

Wysyłane z mojego GT-N7100 za pomocą Tapatalk 2

Lepiej pchać niż ciągnąć... | Bita Malowana Wy-szpachlowana...

http://oi59.tinypic.com/oqvqmr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdjętą blokadę odtwarzania DVD.

Wspomnieli, że to programowanie było też związane z tym, że komputer błędnie wskazywał czas/km do kolejnej wizyty serwisowej.

 

Ile zapłaciłeś za zdjęcie blokady DVD?

17201351_1531754336834932_3241894237246117208_n.jpg?oh=52637f578bbb6c04fb758f53a709581c&oe=5928CFCF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem na podstawie poradników i informacji stąd: http://www.f30post.com/forums/showthread.php?t=696777

Kabel kupiony na ebayu za 170zł.

Wszystko co można zmienić jest tam opisane, z ciekawszych rzeczy można np. ustawić żeby przy uruchomieniu samochodu system ASS był domyślnie wyłączony :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki wielkie. Słyszałem o tym kodowaniu auta 'pod siebie'. Pytałem nawet w serwisie i pan, grzecznie stwierdził, że auto przyjechało do Szwajcarii w takiej konfiguracji i oni nie mają prawa zmieniać jakichkolwiek wartości parametrów. Następnie sprzedawca stwierdził, że są inne formy rozwiązania tego 'problemu' jednoznacznie dając do zrozumienia, że DVD InMotion bardzo dobrze sprawdza się w praktyce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przebrnąłeś przez te 117 stron?!

 

Z tego co ja się dowiedziałem, to są dwa sposoby zmiany:

1. jakiś trudny, ale właściwy sposób, gdzie zmieniasz tylko to, czego potrzebujesz

2. prostszy, polegający na oszukaniu komputera auta tylko w zakresie dotyczącym jego prędkości. Auto nie wie jaką prędkością jedzie, zatem nie blokuje DVD ale również zrywa nawigację w tunelach, nie informuje o potrzebie zapięcia pasów, nie zatrzymuje auta gdy ruszamy z otwartymi drzwiami, ASS i licho wie co jeszcze.

 

Ostrzegano mnie, żeby tej drugiej metody unikać, bo serwis się przyczepi.

Edytowane przez BMW_3
17201351_1531754336834932_3241894237246117208_n.jpg?oh=52637f578bbb6c04fb758f53a709581c&oe=5928CFCF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem na podstawie poradników i informacji stąd: http://www.f30post.com/forums/showthread.php?t=696777

można np. ustawić żeby przy uruchomieniu samochodu system ASS był domyślnie wyłączony :D

 

Nie pamiętałem co znaczy ass, więc wpisałem w google: "ASS BMW". Google zaproponowało link : ass in BMW". Kliknąłem i ... oto, co zobaczyłem:http://www.break.com/usercontent/2011/1/12/ass-in-bmw-1983091

 

Tak... :) fajnie, że to można wyłączyć ...

 

OK, już wiem że to automatyczne wyłączanie.

17201351_1531754336834932_3241894237246117208_n.jpg?oh=52637f578bbb6c04fb758f53a709581c&oe=5928CFCF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca

Wygląda to wszystko jak edycja pliku rejestru (reg) w windowsie), akurat w przypadku blokady odtwarzania DVD zmienia się wartość z 03 na FF. Przed tą zmianą i tak powinno się zrobić kopię zapasową wpisów, więc można to zawsze przywrócić.

Ogólnie nie jest to zbyt skomplikowane wystarczy trochę poczytać pdf'y z pierwszej strony. Opisane jest wszystko krok po kroku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Czy ktoś stwierdził u siebie stukanie deski/półki z tyłu w sedanie ? Jadąc po dziurach coś puka... Wydaje mi się, że to bardziej półka niż zawieszenie.

 

 

Kolego, daj znac jesli zlokalizujesz zrodklo "stukow", mam podobny problem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czesc

Od tygodnia posiadam F30 320d Modernline. Po kilkuset kilometrach przedstawiam zalety i wady - w moim odczuciu:

 

Zalety:

1. Automatyczna sportowa skrzynia - jest szybka i cicha.

2. Silnik - dosyc zrywny (chociaz mysle o lekkim upgrade) i bardzo malo pali - nawet 4,8l raz mi wyszlo, a przy czestych sprintach 6,5l.

3. Wybor charakterystyki jazdy - od ecopro po sport+. Naprawde wiele zmienia. Funkcja ecopro na jazde po miescie w korkach jest rewelacyjna. Natomiast sport jest przydatny przy dynamicznej jezdzie.

4. Wyglad - zarowno zewnetrzny jak rowniez wewnetrzny. Szczegolnie w modernline z jasna deska, ostrygowa skora i drewnem o nierownej strukturze, auto wyglada bardzo ladnie i dopracowanie. Dodatkowo oswietlenie ambientowe tez poprawia nastroj. I 18 felgi wygladaja super do w sumie zgrabnego auta.

5. Mozliwosc ustawienia niskiej pozycji za kierownica.

6. Prostota i-drive. Wczesniej miale starego w e60 i ten jest ewidentnie lepszy.

Wady:

1. Odczuwalne dziury w drodze przy proflu opony 45.

2. Trudne ustawienie pozycji za kierownica - polecam elektryczne siedzenia - ja mam sportowe, jednak manualne i dopasowanie idealnej pozycji troche mi zajelo.

3. Dla niektorych malo miejsca z tylu dla doroslych - auto max 2 + 2 dzieci.

4. Maly bak - tylko 58l.

 

Warto zainwestowac w:

1. Elektryczne siedzenia + sportowe (swietnie podpieraja).

2. Duza nawigacje.

3. Automat.

4. Servotronic.

5. Polski pakiet - w tym pakiet oswietlenia, czujniki i ksenony.

6. Skore.

7. Tempomat.

Zanim zainwestujecie w takie dodatki jak HUD, kamery, czy rozne asystenty przeczytajcie instrukcje obslugi - wiekszosc z nich ma sporo ograniczen.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.