Skocz do zawartości

F30 wady i zalety


swde

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 751
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

W zimie męczy ponieważ na dzień dobry ustawiam ponad 27stopni na obu pokrętłach (najcieplejsze powietrze) potem w trakcie jazdy zmienia się na 22-23. W momencie przycisku auto uruchomi się klima i załącza się nawiew na maksymalną moc żeby jak najszybicej doprowadzić do ustalonej temperatury. Oczywiście tak jak wspomniałem to pierdoła ale przy ręcznej klimie to jest ruch jednej gałki i tak też powinno być tutaj. :8)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ale grzanie nie bedzie mocniej działało jak ustawisz 27 stopni czy 21! Jak w środku masz koło np. 5 stopni to przy ustawionej klimie na 21 bedzie grzalo tak samo mocno jak na 27! to jest wlasnie automatyczna klimatyzacja. Ustawiasz jedną temp i automatyka pilnuje tej tempetratury.

 

Ciekawe czy w LCI w F30 nie wprowadzą spowrotem funkcji ALL - tak jak to było w E90 i E90 LCI

 

Jakby komuś brakowało funkcji REST a posiada ALL to można ją przerobić na REST - programowaniem - ale trzeba sprawdzić czy jest dodatkowa pompa wody bo niektóre modele LCI już nie miały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
I to mnie najbardziej bawi jak ludzie używają automatycznej klimy tak jak ręcznej. :) Jeszcze w BMW F10 i F30 każda jest automatyczna tylko w dwóch wariantach więc się do niej nie dopłaca, ale jak przypominam sobie moją koleżankę co do nowego Clio specjalnie dopłacała do automatycznej klimy chyba prawie 3 tys. zł a następnie używała jak ręczną to mnie śmiech ogarnia. Tłumaczyłem jej kilka razy, że po to jest automatyczna żeby nie ustawiała temp na maks i min zależnie od sytuacji, ale ona i tak wiedziała lepiej. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to ze niektórzy po prostu nie wiedzę jak działa klima i nie do końca potrafią z niej korzystać.

SPRZEDAM swoje E87 123d - szczegóły na PW


Jak dbać o BMW: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=262051 . Awaryjność silników: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=221978

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Większość osób jest przyzwyczajona do manulanego grzania - jak dajesz na maks temp to bedziesz mial cieplej.

 

Kiedyś rozbawiła mnie wypowiedź Zientarskiego - starszego - brzmiała w stylu: nigdy nie kupujecie auta z automatyczną klimatyzacją to jest jakaś beznadzieja - najlepsze manulane - chce zimno ustawiam na zimno chce ciepło ustawiam na ciepło - w automatycznej nigdy nie wiem co sie bedzie działo.

 

I niestety dużo osób myśli jak dziennikarz motoryzacyjny :) więc nie dziwcie się, że dużo osób nie ogarnia klimy automatycznej hehehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Bo Zientarski nie ma pojęcia o motoryzacji. Jego pozycja w Polsacie i to, że jest uważany za "eksperta" jest śmieszna i żenująca. Potwierdza też mierny poziom naszego motoryzacyjnego dziennikarstwa. Z Zientarskiego jest taki ekspert motoryzacyjny jak z Borowczyka ekspert w temacie Formuły 1. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie chyba dla Was jest różnica 15 stopni na wiosnę a na jesień? W moim przypadku jest tak samo. Jak wchodzę zmarznięty do auta to oczekuję grubo powyżej 22-23 stopni w aucie dopóki się nie rozgrzeję i dopiero wtedy ustawiam tą temperaturę. Identycznie działa to dla mnie w lecie, dopóki się nie ochłodzę nie ustawiam temperatury docelowej. :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja cały czas mam 20-21 st. i zimą grzeje, latem chłodzi. Jedyne czego brakuje to żeby zimą max włączał się na maksymalną górną temperaturę, tak jak latem maksymalną dolną. Jeżeli miałbym się czepiać. Ale chyba nawiew na szybę tak działa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo Zientarski nie ma pojęcia o motoryzacji. Jego pozycja w Polsacie i to, że jest uważany za "eksperta" jest śmieszna i żenująca. Potwierdza też mierny poziom naszego motoryzacyjnego dziennikarstwa. Z Zientarskiego jest taki ekspert motoryzacyjny jak z Borowczyka ekspert w temacie Formuły 1. :)

+1

:cool2:

Wierzyć bądź nie, ale już jako dziecko nie mogłem słuchać tego Pana w TV. Do dzisiaj mam wrażenie że mówi o niczym. Ot poprostu dobrej barwy głos radiowy i dalej puuuuuuustka .... jak w studni. Że to sie sprzedaje :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja cały czas mam 20-21 st. i zimą grzeje, latem chłodzi. Jedyne czego brakuje to żeby zimą max włączał się na maksymalną górną temperaturę, tak jak latem maksymalną dolną. Jeżeli miałbym się czepiać. Ale chyba nawiew na szybę tak działa.

Ja mam jesień zima wiosna 16,5. Latem jak są upały 22-24. I tak jak auto jest zimne to początkowo grzeje na full, a jak jest nagrzane to chlodzi na full.

SPRZEDAM swoje E87 123d - szczegóły na PW


Jak dbać o BMW: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=262051 . Awaryjność silników: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=221978

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja na 16,5 marznę. Nie chcę wchodzić w indywidualne preferencje, bo każdy ma inaczej. Nie mniej zawsze chwaliłem klimatronik (czy tam climatronic, jak kto woli:) nawet w e36. Uważam że działa bardzo sprawnie. Nie umiem za to korzystać z klimy manualnej bo zawsze albo za ciepło albo za zimno.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

List wg Św. F25 z listu do kierowców :mrgreen:

Może też dla F3...?

 

Kasowanie albumu

Jeśli aktualnie odtwarzany jest utwór z danego

albumu, wówczas nie można skasować tego albumu.

1. "CD/multimedia"

2. "Kolekcja muzyki"

3. Zaznaczyć żądany album.

4. Wywołać "Opcje".

5. "Usunąć album"

 

Kasowanie utworów i katalogu

Jeśli aktualnie odtwarzany jest utwór, wówczas

nie można go skasować.

Jeśli aktualnie odtwarzany jest katalog z danego

albumu, wówczas nie można skasować tego albumu.

1. "CD/multimedia"

2. "Kolekcja muzyki"

3. Zaznaczyć katalog lub utwór.

4. Wywołać "Opcje".

5. "Usunąć folder" lub "Usunąć utwór"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.