Skocz do zawartości

Rozładowujący się pilot/kluczyk


DrobiowyPasztet

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Na początku chciałem się przywitać, ponieważ jest to mój pierwszy post na tym forum, więc witam :D

 

A teraz do rzeczy. Otóż, od pewnego czasu mój kluczyk zaczyna się rozładowywać. Wyczytałem, że nie ma tam bateryjek tylko jest akumulator, który ładuje się podczas jazdy kiedy kluczyk jest w stacyjce. Jeździłem też na zapasowym i to samo - rozładowuje się tak jak stary kluczyk. Byłem w serwisie i powiedzieli mi, że koszt nowego kluczyka to 800zł (!).

Moim zdaniem to nie wina kluczyka, ponieważ obydwa "padały" po pewnym czasie. Wydaje mi się, że jest to wina stacyjki, która nie ładuje. Czytałem też, że może to być wina tego, że ktoś jeździ na małych dystansach, ale ja dziennie pokonuje 50 km więc wydaje mi się, że jest to wystarczająco czasu na naładowanie.

 

Panowie czy możecie mi jakoś pomóc, macie na to jakiś myk?

 

DrobiowyPasztet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej nie zostawiać kluczyka na tak długo w stacyjce w starszych modelach BMW np. e46 gdzie też był akumlatorek w środku i jeżeli zostawiliśmy taki kluczyk włączony na zapłonie przez kilka godzin akumlatorek przeładowywał się a przy tym uszkadzał cewkę w kluczyku , efekt = niepalący samochód i nowy kluczyk , miałem kilkanaście takich przypadków ....

 

Jeżeli chodzi o wymianę akumlatorka można to zrobić lecz nie należy to do najłatwiejszych zadań ponieważ kluczyk jest klejony na całości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej nie zostawiać kluczyka na tak długo w stacyjce w starszych modelach BMW np. e46 gdzie też był akumlatorek w środku i jeżeli zostawiliśmy taki kluczyk włączony na zapłonie przez kilka godzin akumlatorek przeładowywał się a przy tym uszkadzał cewkę w kluczyku , efekt = niepalący samochód i nowy kluczyk , miałem kilkanaście takich przypadków ....

 

Jeżeli chodzi o wymianę akumlatorka można to zrobić lecz nie należy to do najłatwiejszych zadań ponieważ kluczyk jest klejony na całości

 

 

To jak sie do czegos takiego maja spore trasy np. 1800km od strzala z przerwa na tankowanie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.