Skocz do zawartości

Antena... - ktos pomoze?


oxygene113

Rekomendowane odpowiedzi

Witam..

 

Czy istnieje wewnatrzna antena do CB radia? Nie chce zniszczyc lakieru samochodu stosujac magnesowke. Nie chce montowac na stale uchwytu antenowego. Mam dosc nowe auto i szkoda mi go modyfikowac/niszczyc w ten sposob. Zdaje sobie sprawde z ograniczonego zasiegu takiej wewnetrznej anteny, ale czy takowa wogole istnieje? Szukam dzis na google juz ze 2 godziny i nic procz wewnetrznych UKF nie moge znalesc...:( Najbardziej mi zalezy na odbiorze, nadawanie w sumie malo istotne.

 

Jesli ktos ma takie cudo to bardzo prosze o podanie ewentualnego namiaru gdzie moge to kupic,

 

Pozdrawiam..

http://fm.robsonic.org/robsonic/320d/moja.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hahahah i co ? uważasz, że jeśli będzie woził antene w bagażniku to się z kimś dogada ? ( może na 500m ), ja też jak jeżdżę po mieście to antena leży w bagażniku z przyczyn oczywistych.

 

Pzdr

Sprzedam Graty po Aucie :


- Wybierak ( Joystik ) Zmiany biegów zwykły do F10-tki - cena 200zł ! ( stan idealny )

- Licznik Europejski F10 ( stan BDB ) - cena 200zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hahahah i co ? uważasz, że jeśli będzie woził antene w bagażniku to się z kimś dogada ? ( może na 500m ), ja też jak jeżdżę po mieście to antena leży w bagażniku z przyczyn oczywistych.

 

Pzdr

 

 

To zobacz ten link...

 

http://www.walcottcb.com/k40-trunk-mount-cb-antenna-black-p-396.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co to za wynalazek, ale jeśli kolega kupi antene magnesową i będzie ją woził w bagażniku to nie będzie miał żadnego zasięgu z prostego powodu ( brak masy ), a poza tym po co kombinować Cb to Cb jak ktoś nie chce "zniszczyć" samochodu to niech płaci mandaty.

 

pzdr

Sprzedam Graty po Aucie :


- Wybierak ( Joystik ) Zmiany biegów zwykły do F10-tki - cena 200zł ! ( stan idealny )

- Licznik Europejski F10 ( stan BDB ) - cena 200zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co to za wynalazek, ale jeśli kolega kupi antene magnesową i będzie ją woził w bagażniku to nie będzie miał żadnego zasięgu z prostego powodu ( brak masy ), a poza tym po co kombinować Cb to Cb jak ktoś nie chce "zniszczyć" samochodu to niech płaci mandaty.

 

pzdr

 

 

Jakiej masy? Do dzialania anteny potrzebujesz tylko podlaczyc kabel. O ile pamietam moj wujaszek w Mercedesie vito antene wozil za siedzeniem kierowcy i raczej nie narzekal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra kolego ja wiem swoje ty wiesz swoje. Do poprawnego działania anteny Cb jest potrzeba masa z karoserii auta. A jak sobie ją włożysz do bagażnika czy za siedzenie czy gdzie tam będziesz jeszcze chciał to będziesz miał odbiór na 500m.

 

Pzdr

Sprzedam Graty po Aucie :


- Wybierak ( Joystik ) Zmiany biegów zwykły do F10-tki - cena 200zł ! ( stan idealny )

- Licznik Europejski F10 ( stan BDB ) - cena 200zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czegoś takiego :lol:

 

 

Swoją drogą co ma się niszczyć? Po to masz gumę pod anteną żeby lakier się nie niszczył.

 

Pzdr.

 

Wypluj te slowa... Moj poprzedni samochod ucierpial. To miejscie gdzie byla antena (magnesowka z guma) strasznie sie powycieralo i porysowalo.

http://fm.robsonic.org/robsonic/320d/moja.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do poprawnego działania anteny Cb jest potrzeba masa z karoserii auta. A jak sobie ją włożysz do bagażnika czy za siedzenie czy gdzie tam będziesz jeszcze chciał to będziesz miał odbiór na 500m.

 

Pzdr

 

Karoseria samochodu raczej ma tutaj wplyw na nadawanie (a konkretnie swr). Odbior mozna uzyskac z wnetrza auta i to calkiem niezly (pomijam wozenie anteny w bagazniku).

 

Mysle, ze jakas antenka naklejona na tylna szybe we wnetrzu auta to nie glupi pomysl..

http://fm.robsonic.org/robsonic/320d/moja.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lubicie sobie utrudniać życie :)

antena w środku będzie działać ale słabo , jednak jak będziecie rozmawiać to wewnątrz auta nieźle was fale dopadną :mrgreen:

 

kupujesz w papierniczym bezbarwną folę samoprzylepną wycinasz kółeczko wielkości magnesu i naklejasz tam gdzie stawiasz antenę, jesli masz antenę z wykręcanym batem to śmiało możesz po mieście tak śmigać , mi działa lepiej niż wewnątrz auta a antenkę wkręcam dopiero w trasy .na samym magnesie można się dogadać w okolicy 150 m jeśli ktoś nie ma ustawionych mocnych filtrów.

 

Uwaga ! to rozwiązanie jest zupełnie niezgodne ze sztuką CB - na forum CB by was ukamieniowali :mrgreen: dodatkowo możecie sobie spalić końcówkę mocy w radiu bez wkręconego bata.

Anteny się stroi (w większości ) i ustawia najlepiej na środku dachu a jeszcze lepiej wkręca w dziurkę na środku dachu - tak powinno być zgodnie z zasadami. Ja miałem dziurę w dachu w Focusie i bat prawie 2 metry Lemm AT 1000 , uff jak to śmigało prawie jak baza :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czegoś takiego :lol:

 

 

Swoją drogą co ma się niszczyć? Po to masz gumę pod anteną żeby lakier się nie niszczył.

 

Pzdr.

 

Wypluj te slowa... Moj poprzedni samochod ucierpial. To miejscie gdzie byla antena (magnesowka z guma) strasznie sie powycieralo i porysowalo.

 

Przesadzasz, ja w każdym aucie miałem podstawę magnesową, co jakiś czas wystarczy spolerować miejsce po gumie i po problemie, dalej lśni jak nowa :)

 

Pzdr.

 

 

 

W OGÓLE CO ZA CHORY TEMAT? ANTENA CB W ŚRODKU AUTA :mad2: :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie chory temat..

 

Potrzebuje anteny bardzo malej i tylko do odsluchu.. Nadawanie mnie nie interesuje. Nie moge pod magnesowke podstawiac dodatkowych podkladek po przy wiekszej predkosci wiatr mi ja zdmuchnie i narobie sobie tylko klopotow. Dlatego mysle o antenie wewnatrz auta. Mam reczniaka i w sumie spelnia on swoje zadanie, ale to stare radyjo i juz czasami daje oznaki usterek.. Mam natomiast nowe zwykle radio CB i szukam wlasnie jakiegos kompromisu..

http://fm.robsonic.org/robsonic/320d/moja.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra nie ma sensu ciagnac tematu.. Widze ze wiesz swoje, a ja tam potrzebuje rozwiazania na swoj problemik. Moje poprzednie auto zostalo drastycznie porysowane przez antene i nie bede ryzykowac drugi raz z o wiele drozszym nowym samochodem.. Duzo jezdze po calej europie i nie mam zamiaru na kazdym przystanku chowac anteny - to jakas glupota..

 

Dzieki za mile checi, cos pokombinuje samodzielnie skoro nie ma takich anten na rynku.

 

Pozdrawiam..

http://fm.robsonic.org/robsonic/320d/moja.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra nie ma sensu ciagnac tematu.. Widze ze wiesz swoje, a ja tam potrzebuje rozwiazania na swoj problemik. Moje poprzednie auto zostalo drastycznie porysowane przez antene i nie bede ryzykowac drugi raz z o wiele drozszym nowym samochodem.. Duzo jezdze po calej europie i nie mam zamiaru na kazdym przystanku chowac anteny - to jakas glupota..

 

Dzieki za mile checi, cos pokombinuje samodzielnie skoro nie ma takich anten na rynku.

 

Pozdrawiam..

 

Wiem tyle co inni użytkownicy CB.. Ameryki raczej nikt w tym temacie nie odkrył ;). Jest antena, jest podstawa, jest guma, za każdym razem kiedy zakładam antenę przecieram gumę i powierzchnię na klapie gdzie montuję antenę.

 

Po Europie nikt nie jeździ z CB - tylko Polacy i ciężarówki :lol: :wink:

 

Jak znajdziesz jakiś patent na antenę wew. podziel się na forum, sam jestem ciekaw czy takie rozwiązanie w ogóle istnieje i działa.

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie miedzy innymi warto jest czasem posluchac co tirowcy maja do powiedzenia.. Czasami sa korki na autostradach, czasami jakies kontrole i inne rzeczy. Sluchanie CB pomaga niewatpliwie.

 

Na pewno nie zrobie anteny na nadawanie, ale na odbior zawsze latwiej :)

Pzdr.

http://fm.robsonic.org/robsonic/320d/moja.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego też miałem problem zakładać CB czy nie, bo psuje cały wygląd auta, zdecydowałem się na zestaw Lafayette Venus + Sirio Micro możesz zobaczyć w mojej galerii. jeżeli chodzi o porysowanie dachu to nie ma szans nawet bez bezbarwnej naklejki. Niestety tu akurat długość ma znaczenie i na drugim aucie mam metrową antenę wilkinsona i różnica jest przeogromna w zasięgu. Jestem zwolennikiem tanich anten, bo trzy sztuki już mi dostały nóg i nie chce mi się chować anteny co chwile.

W środku zawsze będzie gorszy odsłuch tym bardziej na krótkich antenach, które już na dachu spisują się średnio.

Do kolegi który pisze że nie będzie masy po schowaniu anteny do środka to niestety się myli, antena ma masę w podstawie magnesowej (niby jak miałby mieć masę z gumową podkładką, naklejką i warstwą lakiery który też nie jest przewodnikiem a raczej izolatorem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja postawiłem uchwyt DV na magnes na stałe w jednym miejscu na dachu i go nawet nie ruszam. Antenę doczepiam tylko motylkiem jak jej potrzebuję a jak nie to ją zdejmuję nie ruszając przy tym magnesu. Sam na dachu nie rzuca się mocno w oczy. Przy 230 km/h nie odpadł od dachu :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Jesli antene stroimy stawiajac ja na srodku dachu to trzeba pozniej te zasade kultywowac i caly czas umieszczac ja w tym samym miejscu. Antena to taki kondensator i zmienianie jej polozenia na dachu powoduje zmiane jej pojemnosci (odstraja sie wtedy w obwodzie z koncowka mocy nadajnika). Nie mowie juz o wrzuceniu jej do bagaznika,itp. Raz zestrojona antena czy to na srodku dachu, czy na koncu lub na klapie bagaznika musi byc ciagle tam umieszczana by miec znosny swr.

Mi np najlepiej sie stroily anteny na tylnej czesci dachu.

 

Z tym odbiorem to jest inaczej troche niz piszecie. Jesli w zasiegu samochodu jest fala nadana przez odlegle zrodlo sygnalu z wysoko umieszczona antena i poprawnie zestrojona (np z tirow) to mala wewnetrzna antenka naklejona na tylna szybe od wewnatrz powinna bez problemu wykryc te ruchy elektronow. Z kolei z nadawaniem bedzie tu klapa i prawdopodobnie trzeba by cudowac z dotatkowymi elementami biernymi (cewki, kondensatory) by ten uklad zestroic, ale i tak bedzie to mialo ograniczony zasieg. Zestrojenie to podstawa. Im mniejszy SWR tym wiecej sygnalu (wieksza moc) jest wypromieniowane przez antene.

 

Zobaczcie co znalazlem na ebay:

 

http://www.ebay.co.uk/itm/NEW-MIDLAND-40-CHANNEL-GLASS-MOUNT-CB-ANTENNA-18-258-/160747996372?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=bin256d53c4d4

 

Jednak sa inne niz standard antenki, ale to jeszcze nie to czego szukam..

http://fm.robsonic.org/robsonic/320d/moja.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak przy okazji kabel antenowy w kombi może do środka wejść tylko z boku, pomiędzy spoilerem, a tylnym słupkiem. Szczelina pomiędzy dachem a lotką jest za wąska i przy otwieraniu klapy przeciera przwód co moim zdaniuem wymusz jej montaż po lewej bądź prawej stronie, może się komuś przyda przy strojeniu i montażu anteny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naklejka czy guma pod antene na pewno nie osłabia magnesu, między innymi po to jest ta naklejka żeby antene stawiać zawsze w tym samym miejscu. Mi missouri nie odfrunęła a jechałem ponad 210km/h z nią.

 

Pzdr

Sprzedam Graty po Aucie :


- Wybierak ( Joystik ) Zmiany biegów zwykły do F10-tki - cena 200zł ! ( stan idealny )

- Licznik Europejski F10 ( stan BDB ) - cena 200zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napewno nie osłabi, ewentualnie zpobiegnie powstaniu rys przy delikatnym przesunieciu przy dużych prędkościach, jak kolega znajdzie antenę jakąś przyzwoitą o małych gabarytach to niech da znać ja osobiście sirio micro nie polecam na trasy (asc nie zdje egzaminu), a nie lubie wyglądać jak tramwaj z metrowym batem na dachu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.