Skocz do zawartości

odblokowanie mocy..


srubens

Rekomendowane odpowiedzi

  • 5 miesięcy temu...
Zgadza się moja też jest belgijska i też kidyś miał obniżoną moc ale kwestia godzinki lub dwóch na pełny update i mamy przywróconą moc i najnowsze sterowniki we wszystkich modułach ;)

 

@nics, masz PW

 

Przeciez masz napisane przez kolege dziqsek wystarczy zwykly upgrade. Poszukaj kolegi ktory ci to zrobi w Bialymstoku w dziale diagnostyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów.

 

Również posiadam wersję z fabryczną blokadą mocy ( z VINu: S843A MOTORAUSLEGUNG Redukcja mocy ). Oczywiście wg VIN mam 130kW (177ps) silnik N47. A w dokumentach rej. z Niemiec jest 120kW (163ps).

 

Problem z aktualizacją softu jest taki, że w bmw powiedzieli, że mogą mi zrobić aktualizację, ale że wgrany nowszy soft też będzie z blokadą. Chodzi o to, że cały soft jest do konkretnego modelu w konkretnej wersji wyposażenia zgodnej z VIN. Ponieważ auto ma fabrycznie redukcję mocy, to ona dalej zostanie. Potwierdzili to zarówno w MCARS'ie jak i u Misiaka.

 

Jestem z Krakowa, zna ktoś jakiś serwis, który będzie w stanie zmodyfikować soft do mojego auta, tak żeby usunąć z niego opcję blokady? Na pewno da się to zrobić, bo podobno można do-kodować np składanie lusterek z kluczyka (teraz mam tylko z guzika na konsoli w drzwiach kierowcy).

 

Pozdr.

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Witam wszystkich forumowiczów.

 

Również posiadam wersję z fabryczną blokadą mocy ( z VINu: S843A MOTORAUSLEGUNG Redukcja mocy ). Oczywiście wg VIN mam 130kW (177ps) silnik N47. A w dokumentach rej. z Niemiec jest 120kW (163ps).

 

Problem z aktualizacją softu jest taki, że w bmw powiedzieli, że mogą mi zrobić aktualizację, ale że wgrany nowszy soft też będzie z blokadą. Chodzi o to, że cały soft jest do konkretnego modelu w konkretnej wersji wyposażenia zgodnej z VIN. Ponieważ auto ma fabrycznie redukcję mocy, to ona dalej zostanie. Potwierdzili to zarówno w MCARS'ie jak i u Misiaka.

 

Jestem z Krakowa, zna ktoś jakiś serwis, który będzie w stanie zmodyfikować soft do mojego auta, tak żeby usunąć z niego opcję blokady? Na pewno da się to zrobić, bo podobno można do-kodować np składanie lusterek z kluczyka (teraz mam tylko z guzika na konsoli w drzwiach kierowcy).

 

Pozdr.

Piotr

 

Poszedł PW z małym how-to jak usunąć redukcję mocy bez wizyty u chip tunera...

 

Pozdrawiam :cool2:

Edytowane przez prmax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokodowac lusterka i inne pierdoły to nie problem, zapytaj Kolegę mmcv memberlist.php?mode=viewprofile&u=30418

 

A blokada to po prostu wgranie softu bez blokady do silnika, to tez nie problem. Nie wiem jak Kolega mmcv sie z tym czuje ale czasem chyba Dziqsek jeździ w Twoje okolice i zrobi to bez problemu.

pozdrawiam

http://www.hostpic.org/images/75oie_1992258bREE92Wx_2_.png

Pomogę w mojej okolicy przy diagnozie,kodowaniu itp. Free of charge.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wgranie softu bez blokady, że nie problem - ok.

 

Chodzi mi o to, że chciałem docelowo zrobić jakiś program indywidualny, tylko czytając forum ciągle się spotykam z opiniami, że wgranie softu nawet przez jakiegoś profesjonalnego chiptunnera będzie miało inny efekt dla auta z fabryczną redukcją mocy, a inny dla aut, które mają zdjętą tą blokadę i że właśnie najlepiej najpierw zdjąć, a później się zabierać za chip'owanie. Fajnie by było na 100% wiedzieć jak to w końcu jest. Skoro i tak noszę się z zamiarem zrobienia chiptunningu, to można od razu z tym działać i problem blokady sam zniknie, tak? Ale z drugiej strony jeśli mam wywalić ok 1,5K na program, a okaże się, że trzeba było jednak najpierw zdjąć tą cholerną blokadę, to będzie niewesoło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jak zapytasz Grzesia vel G-CS,tunera który chętnie odpowiada na pytania, w dodatku ma warsztat rzut beretem od Ciebie więc nawet nie masz co szukać innej osoby. Tym bardziej że dla forumowiczów były zniżki.

 

Wg mnie to najpierw update do nowego softu bez blokady-nowy soft to poprawiony soft bez starych błędów ale może być z nowymi błędami B-)

Dopiero potem chip o ile jest wymagany.

pozdrawiam

http://www.hostpic.org/images/75oie_1992258bREE92Wx_2_.png

Pomogę w mojej okolicy przy diagnozie,kodowaniu itp. Free of charge.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jest z samochodami z USA maja ograniczenie prędkości..

 

Update sterownika i po problemie.. Najłatwiej zrobić ISSS po wyrzuceniu z fa magicznej redukcji mocy... :?

 

Jeśli potrzeba możemy pomoc w Warszawie lub pogadaj z ajlb no jest z Krakowa

Bimmer Retrofit Polska


Zajmujemy się diagnostyką, kodowaniem, programowaniem, naprawą sterowników, doposażenia moduły BMW, konwersją BMW z importu, DVD FREE, CIC seria F i E, BMW APPS, imp. naprawczych kodów FSC


Nasza firma posiada w BMW AG status External Service Partner

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Aby odblokować redukcję mocy nie tzreba wgrywać nowego softu. Każdy soft fabryczny ma moc nominalną, jest tylko redukowany poprzez obniżenie momentu czzego wynikiem jest spadek mocy. Wystarczy wywalić FA i przekodować odpowiednie moduły.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

Samo usunięcie $843 i przekodowanie auta nie jest wystarczające.

 

Soft bez redukcji mocy ma inny numer a dane kodowania sterownika silnika zapisane w pliku .trc nie mają żadnych wpisów odpowiadających za redukcję mocy.

 

Prosty przykład dla E60 N47 2.0d

 

Soft z redukcją mocy ma numerek 8514191 a ten bez redukcji 8514189.

 

Wszystkie informacje w przypadku serii Exx są zapisane w plikach ATSH...

 

Podobnie jest w serii Fxx tylko informacje są zapisane w innych plikach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani
Przemku szkoda czasu, ja wielokrotnie w różnych tematach to opisałem, ale zawsze znajdzie się ktoś mądrzejszy kto zdejmuje blokade za 100-200zł usuwając FA...

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.