Skocz do zawartości

Panowie pomocy problem z ukladem chłodzenia


bartekpud

Rekomendowane odpowiedzi

witam posiadam bunie 520 i z 98 roku ..... zaczynając temat to powiem tak została uszkodzona głowica pekła w 2 miejscach kupiłem 2 z anglika uzywaną została sprawdzona wszystko ok autko zostało poskładane ii teraz za czyna sie problem wczesniej dawała cisnienie do ukladu po wymiane głowicy powino byc ok ale tak nie jest mechanik załamane rece pompa wody termostat wszystko nowe a w dalszym ciągu cos nie gra dalej nie chce sie otpowietrzyc do konca wisko sprawne rozkladam rece co moze byc nie tak .... widzialem ze na postach jest problem z otpowietrzeniem moze to stwarza problemy panowie pomuzcie dajcie jakies wskazówki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie masz ciśnienia w układzie chłodzenia czy o co chodzi? Piszesz bardzo chaotycznie i nie można zrozumieć.

Skąd wiesz ze jest zapowietrzona?

Jakie są objawy?

Jak temp?

Pompa sprawna?

Napisz wszystko dokładnie co i jak i co się wcześniej działo z autkiem i co robiłeś po kupnie głowicy używanej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzenie szczelnosci w nowej głowicy planowanie jej kupno nowych uszczelek

iiii autko zostało złożone wszystko jest ok łapie obieg ale nie do konca po chwili tak jakby znow robiła sie poduszka tak jak by nie do konca był obieg moze to wina korka od chlodnicy lub wlasnie odpowietrzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak szpilki sa nowe a z tym strumieniem to nie wiem jak ja na poczatku odpowietrzałem to było wszystko ok grzała w srodku strumien jest ale tak jak by po chwili puchnie troszke wąz iii zachowanie jest takie jak by nie byl układ dobrze odpowietrzony z mojego punktu widzenia temeratura na połowie ale jak sie silnik nagrzeje ii po odczekaniu dłuszech chwili zaczyna sie podnosic za polowe wtedy wylanczam silnik bo nie chce zeby znów cos pekło
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korek od chłodnicy nie ma nic do grzania się układu/.

Ile weszło płynu?

Jak wychodziło za połowę to ogrzewanie działało? Powinno byś b.gorące powietrze.

Termostat na pewno się otwiera?

Gdybyś miał przedmuchy to praktycznie na zimnym silniku miał byś napuchnięte węże, a przy działającym układzie chłodzenia ciśnienie ok 2 atm zawsze będzie czyli wąż dość twardy.

 

Po pierwsze to weź od tego mechanika ten samochód bo prawdopodobnie nie umie jej odpowietrzyć. Postaw przód na górce przy odpowietrzaniu to pomaga

 

Jeśli chcesz coś do posta dopisać to edytuj poprzedni bo się robi bałagan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

masz w niej gaz?

Jak nie potrafi odpowietrzyć to weź z forum instrukcję jak to zrobić.

Ale dziwne trochę to wszystko. odpowietrzenie nie jest jakies mega trudne.

Korek chłodnicy może powodować zapowietrzanie ale nie natychmiast tylko po jakimś czasie < wiem bo miałem z tym kłopot>

Ale najpierw napisz czy masz gaz a jeśli tak to jaki masz reduktor?

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam gaz i ale reduktor nie wiem ogulnie na gazie zrobiłem 1000 km od zalozenia i padła głowica poprostu pekła wlasnie zastanawialem sie czy to nie bendzie wina gazu ii dlatego w poniedzialek w raz z mechanikiem chcemy odląnczyc gaz ii otpowietrzyc ja z odlamczonym gazem. pytanie czy to bendzie winna nowego gazu ogulnie dałem za gaz 3200zł sekwencja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz mi ręce opadają a ogulnie problemy sie zaczeły po załozeniu gazu.. i teraz jest pytanie czy wlasnie kolesie od gazu cos zle nie zrobili albo tez słyszałem ze jak bendzie reduktror zły tez tez bendzie problem z ukladem chłodzienia Edytowane przez bartekpud
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam posiadam bunie 520 i z 98 roku ..... zaczynając temat to powiem tak została uszkodzona głowica pekła w 2 miejscach kupiłem 2 z anglika uzywaną została sprawdzona wszystko ok autko zostało poskładane ii teraz za czyna sie problem wczesniej dawała cisnienie do ukladu po wymiane głowicy powino byc ok ale tak nie jest mechanik załamane rece pompa wody termostat wszystko nowe a w dalszym ciągu cos nie gra dalej nie chce sie otpowietrzyc do konca wisko sprawne rozkladam rece co moze byc nie tak .... widzialem ze na postach jest problem z otpowietrzeniem moze to stwarza problemy panowie pomuzcie dajcie jakies wskazówki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.