Skocz do zawartości

530da skrzynia biegów złom??


Rebel

Rekomendowane odpowiedzi

Nie pomogę jeśli chodzi o skrzynie do napędu 4x4 ale jeślu chodzi o napę na jedną oś to da się te skrzynie zamieniać są identyczne z tym że różni się krzyżak na wał pędny ale wielowpust w skrzyni jest identyczny.

Konwerter też jest ten sam? Czy np. biorąc skrzynię z 2.0d do 3.0d trzeba go zmienić na ten od 3 litrówki, czy nie? W benzynach, jak np. N42, też był montowany automat oznaczony 5L40e - taki też można przełożyć do M57?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

A co na podstawie P/N mówi na ten temat realoem ?

Są różne oznaczenia, ale jeśli jest faktycznie tak jak pisze kolega:

Mogę potwierdzić na 100% że te końcówki w oznaczeniach skrzyni nie mają najmniejszego znaczenia. Nie sugeruj się nimi.

To byłoby to przełomowe dla mnie i pewnie nie tylko dla mnie. Ale muszę mieć 100% pewności, dlatego dociekliwie wertuję ten wątek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Są różne oznaczenia...

Nie wiem czy się rozumiemy. Na podstawie realoem moja skrzynia 530dA ma P/N 24007511009 i ten numer pasuje również do 525dA więc w tym wypadku to jest ta sama skrzynia. Do innych modeli może już nie pasować bez przeróbek, np. inny krzyżak, mocowanie, itp. Natomiast skrzynia o numerze 24007530443 pasuje już tylko do 525dA. Oczywiście jest taka możliwość, że taką skrzynię można zamontować do innego auta, a numer wynika tylko z rocznika, w którym była montowana.


Może ta firma http://www.prnd.pl/automatyczna-skrzynia-biegow-5l40e-a5s-360r,4,29.html jest w stanie odpowiedzieć na Twoje pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze komus sie przyda:

cytat wyjety z instrukcji naprawy skrzyni 5l40 (GM):

GM Designation - 5L40-E BMW Designation - A5S 360R

Model year 1999 applications are as follows:

3 Series BMW, with 2.5L Gasoline Engine, Used in USA and Japan.

3 Series BMW, with 2.8L Gasoline Engine, Used in USA and Japan.

5 Series BMW, with 3.0L Diesel Engine, Used Worldwide.

Ta skrzynia, to zwykly "hydramatic" majacy korzenie w pierwszych skrzyniach koncernu GM (jedne z najlepszych skrzyn na swiecie).

Moze troche podpowiem.

Jesli skrzynia szarpie:

1. nalezy upewnic sie czy poziom oleju jest prawidlowy

2. sprawdzic czy silnik, (ewentualnie abs, chlodzenie) nie ma bledow -jesli silnik ma bledy - skrzynia tez nie bedzie chodzic prawidlowo. Chodzi o to ze skrzyni i silnik maja troche "wspolnych czesci" z ktorych oba podzespoly czerpia dane (np przepustnica, map sensor, sondy lambda). Jesli silnik nie chodzi z jakiegos powodu prawidlowo (ma bledy) to nalezy je wyeliminowac a potem wieszac psy na skrzyni ze "g...no".

3. Olej w skrzyni i filtr sie wymienia - nie ma innej opcji. Bardziej obrazowo: jedlibyscie frytki smazone na tym samym oleju od 3 -4 lat? Wyobrazacie sobie smak tych frytek? To dlaczego pokutuje wciaz w spoleczenstwie to glupie twierdzenie ze "oleju w automacie sie nie wymienia). To moze w silniku tez nie wymieniajmy...bo po co? skoro skrzynia ma chodzic na starym, to silnik tez...


na obrazku ponizej - jak to wszystko jest ze soba polaczone

f8057e5e5dc0.png

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich!

No więc swap zrobiony z pełnym powodzeniem - dla przypomnienia, skrzynia GM z E46 2.0d 150KM wraz z konwerterem wsadzona do E39 530d 193KM. Jedyna nazwijmy to "przeróbka", polegała na przełożeniu krzyżaka ze starej skrzyni, z uwagi na nieco inną średnicę wału. Do skrzynki zalany został świeży olej Texamatic 7045e (weszło 10L) + filtr Febi. Auto jeździ jak należy, a skrzynia zmienia biegi jak DSG. Póki co, zrobiłem ok. 200 km, ale jestem mega zadowolony. Całkowity koszt tej imprezy w moim przypadku zamknął się w kwocie 2100 zł, a więc tyle co za używaną skrzynię z 3.0d. Także nie ma co się bać, że coś nie pasuje i przepłacać za używki z 3.0. Mam nadzieję, że moje doświadczenie komuś pomoże :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.