Skocz do zawartości

E39 520i M52B20 - Zmiana z 10w40 na 0w40 + ceramizer


Eerthwalker

Rekomendowane odpowiedzi

Czemu szukasz jakiś dziwnych stron gdzie nie jest wszystko napisane?

Ja miałem na bańce napisane, że spełnia normy BMW LL. Ale na Twoich stronach tego nie ma i dlatego uważasz, że jest zły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im bardziej sie zaglebiam w watki o olejach bym wiecej mam watpliwosci. Mysle ze normy zostaly stworzone po to, zeby zarobic i zrobic nam pranie mozgu. Jest kilka norm, kazda z nich ma swoje "ewolucje"- mozna je nawet porownac. No ale nie kazdy zdecyduje sie wlac olej nie majacy normy BMW LL ale za to posiadajacy odpowiednik MB lub VW... Zeby ludzie tak silnie zastanawiali sie montujac zamienniki czesci do swoich aut jak jest to w przypadku wyboru oleju. m52 to stary pazdzierz- mozna lac dobry syntetyk bez patrzenia na normy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do tego starego paździerza zalałem ten olej bo słyszałem o nim same dobre opinie.

Jak kupiłem autko i odpalałem rano to nie klepał, ale chodził głośniej. Po zalaniu tego oleju naprawdę chodzi ciszej, a jak się rozgrzeje to słychać paski z osprzętu a silnik tak ładnie mruczy cichutko :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze koledzy zrobiliście temat znów o oleju. Mogliście autorowi zostawić ten temat, aby wszystko było ładnie czytelne jak przebiegła jego zmiana oleju. A zrobił się totalny off topić o oleju

 

 

Btw przepraszam za OT

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne kilometry przejechane, poziom oleju bez zmian.

Sprawdzałem olej na ciepłym silniku - jest jak woda. Z ledwością mogłem dostrzec na miarce jego poziom. Silnik wciąż pracuje głośniej i w dodatku wytwarza większe wibracje.

Spalanie pokazywane przez komputer wzrosło o 0,1 l/100km (mimo że styl jazdy pozostał bez zmian)

Niepokoją mnie wibracje. Co myślicie o nich ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalanie pokazywane przez komputer wzrosło o 0,1 l/100km (mimo że styl jazdy pozostał bez zmian)

?

 

Mogles wiecej stac w korku troche dluzej go grzac na postoju czy cos i juz spalanie leci do gory nie dramatyzuj:) :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wibrację to sprawdził bym obroty silnika. Jak lekko podwyższysz obroty pedałem gazu to też są wyczuwalne wibrację?

0,1l na sto km to żadne porównanie :) To nie zmiana oleju, a przypadek losowy. :) Że głośniej chodzi to może być wina oleju bo z 10w na 0w powinieneś słyszeć raczej miękki dźwięk silnika.

Moim zdaniem ten olej jest kiepskiej jakości. Już nie jedna osoba szybko zlała castrola bo po zmianie silnik chodził głośniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

np. ja, castrol po dłuższej mocniejszej jeżdzie - autostrada robił się jak woda, w mieście to już tragedia, czasami jak nie chciało mi się biegu redukować i przy niskich obrotach gaz to potrafiły szklanki zadzwonić. Zlałem, zalałem LIQUID MOLLY i jak ręką odjął, fakt castrola nie brała bunia pomimo tych cyrków. Nigdy więcej Castrola. Przy zlewaniu po ok 5tyś to nawet oleju nie przypominało!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmieniłem olej z 10w na 05w Castrol Edgeprzy przebiegu 200 tyś km i jest OK.

Na forum koledzy polecali Valvoline, ale jego cena jest wysoka o ok. 50% droższy od Castrola.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się co do castrola. Jak jeżdżę ostrzej, silnik pracuje bardzo głośno. zaczynam mieć obawy, jak długo ten silnik to wytrzyma. Puki co przejechałem około 2 tyś. km. i oleju nie ubywa. Popychacze jak stukały, tak nadal rąbią jak szalone (ten dźwięk zaczyna mnie irytować).

Postaram się troch przyspieszyć ten test. Za niedługo dłuższa trasa przede mną. Dam solidny wycisk temu silnikowi ( jednym słowem spróbuję go zarżnąć).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Silnik przetrwał katowanie bez problemu. O dziwo radnych ubytków oleju.

Drgania i uciążliwe klepanie wciąż bez zmian. Zaczynam wierzyć, ze taka zmiana nie szkodzi silnikowi. A może za wczas na takie stwierdzenie ? Choć jeżeli miało by się dziać coś złego, to powinno już się stać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jak byś zalał gorszym olejem to może już byś coś tam zauważył.

Ale jak zalałeś lepszym to nie ma mowy.

Nic złego się nie stanie .

Nie prędko.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.