Skocz do zawartości

e39 523i benzyna 1997 sedan pytanie o zawieszenie


Kamil Jasinski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam pytanko chodzi mi o tylnie zawieszenie zauwazylem ze tyl nizej siedzi od przodu.Sprawdzalem sprezyny to tylnie sa pekniete tuz przy kielichu jak podlewaruje to widac ze sa pekniete a tak to nie widac tego.Nie wiem za wysokosc tylu odpowiadaja sprezyny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

stanowczo tak.

amortyzatory też ale w nieznacznym stopniu.

 

No i z tego co wiem to pęknięta spręzyna oznacza , że amortyzatory nie trzymają.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego z tymi procentami to chyba nie do końca jest tak pięknie jak to wygląda.U mnie z przodu pokazywało 78 % na stacjach diagnostycznych i w serwisie BMW ale czułem ze coś z nimi jest nie tak. Po wyjęci okazało się ze lewy jeszcze w miarę działa(na pewno nie miał 78%) a prawy to flak po wciśnięciu nie wracał do góro i praktycznie sam opadał po rozciągnięciu. Z tym ze ja mam zawieszanie M techik. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w tamtym roku zmieniłem sprężynę tył prawa a teraz około miesiąca temu tył lewa,jakieś cienkie Bolki produkują :(

nie cieńkie bolki a po prostu spręzyny są wstępnie mocno naprężone (chyba zauważyłeś przy wymianie )

też miałem pękniętą lewą , kupiłem dwie i jako że były identyczne z moimi to wymieniłem jadną a druga czeka w zapasie

czemu niby amortyzator miałby sam wyłazić ????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... po wciśnięciu nie wracał do góro i praktycznie sam opadał po rozciągnięciu.

Gazowy wyciska, a olejowy nie. :norty:

Oprócz sprawności amortyzatora w procentach jest jescze coś takiego jak jego skok [w mm] podczas tłumienia drgań, jak on będzie za duzy to amortyzator jest do wymiany. Niektóre urzadzenia na skp to też mierzą podczas testu amortyzatorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tył siedzi niżej w każdym E39.

Wydaje mi się że wymiana dobrych sprężyn jest zbędnym wydatkiem.

Amortyzatory jak są niesprawne to bujają nadwoziem do tego stopnia że jazda staje się niebezpieczna.

Ja mi zimą zamarzły amortyzatory przednie i musiałem je wymienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.