Skocz do zawartości

E39 520i PRZEPŁYWOMIERZ


sseerr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od dłuższego czasu wywala mi błąd czujnik masy powietrza (przepływomierz) i pewnie będę zmuszony wymienić, proszę mi powiedzieć czym przepływomierz no name z allegro za 180 zł będzie działać bo najtańszy oryginał znalazłem to 900 zł.

A tak ogólnie to przepływomierze się regeneruje bo cena mnie zabiła. Nawet w jednym sklepie usłyszałem 2250 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

A tych tanich nie bierz. To nie działa.

Do tego masz przepływkę siemensa i nie znajdziesz zamiennika z dobrej firmy. Tylko VDO Siemens.

Tylko czy masz pewnośc , że to on? Może wtyczka słabo łączy?

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
on może wstawić TYLKO siemensa. Wkładów nie robią. Ale 900 nie kosztuje. Coś koło 600 powinien kosztować.
Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

on może wstawić TYLKO siemensa. Wkładów nie robią. Ale 900 nie kosztuje. Coś koło 600 powinien kosztować.
jakieś namiary masz ?
wystarczy poszukać http://allegro.pl/przeplywomierz-bmw-e46-e39-2-0-2-5-2-8-nowy-krakow-i2260979555.html , ale napisz jeszcze do czescidobmw.pl pewnie też zrobi dobrą cenę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partnerzy klubu
dzięki widocznie słabo szukałem, w tym sklepie powiedzieli 1300 zł nawet sie nie targowałem po 500 napewno nie zbije, a ten z allegro niby do mnie ale wydaje mi sie ja mam okrągłe wpięcie, chyba że to zdjęcie jest od spodu

 

Zgadza się, ale to inny przepływomierz stąd taka różnica w cenach. Do Twojego BMW odpowiedni to 13 62 1 730 033 (5WK9007Z wg Siemens VDO) z tak jak napisałeś - okrągłą wtyczką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...
Proszę o pomoc w starym temacie. W temacie pojawiły się ceny 600-900 za Siemensa? Czy dziś można dostać przepływomierz 13 62 1 730 033 w takiej cenie sensownego producenta? Inter Cars dziś podaje w katalogu: Hella 2 tyś., Vemo 1800,-, Vdo 1760,-, Delphi 400,-, Mobiletron 350,-. Czy taki Delphi będzie działał? Albo Bremi z Ipartsu za 300,-? Prawie 2 tyś. za przepływomierz to dla mnie stanowczo za dużo.
Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Delphi nie działa prawidłowo w m52tub.., więc w m52b.. też zapewne nie mierzy jak trzeba.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas walczę ze składem spalin. Fatalny. Postanowiłem kupić przepływomierz na allegro -oczywiście sprzedawca zapewniał, że z demontażu z auta z Niemiec, że sprawny itd..... Po odpaleniu bez różnicy, silnik normalnie pracował. Pojechałem w trasę i tragedia. Przyspieszenie na 3 biegów do odcięcia - ogromna chmura białego dymu. Przejechałem tak z 50 km i bez zmian. Na stacji zmieniłem na swój stary - dobrze, że miałem go w bagażnik i problem się już nie pojawił. Tylko spaliny nadal śmierdzą na postoju tak jak cały czas.

Jeżeli dobrze kombinuje to wyeliminowałem przepływomierz? Mój ok? Ten z allegro złom? Dziwna ta chmura dymu. Szukam dalej metodą wymieniania bo jak już pisałem w wielu postach podłączenie do komputera nic nie daje nawet w ASO.

Przyjmę wszystkie sugestie w sprawie spowodowanie by spaliny spełniały normę Euro2. :(

Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Hehe, bo w aso wymieniają tylko to czego dotyczą błędy..a jak nie ma ich to nie ma co robić :duh: do sprawdzenia korekty paliwowe, praca sond oraz masa powietrza.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.