Skocz do zawartości

E90 318i 320i N43 brzydka praca silnika


Robertas

Rekomendowane odpowiedzi

W moim zrobione okolo 75tys km z czego ja zrobilem lekko ponad 22tys km I do tej pory jedyne naprawy to NOX na koszt dealera jako, ze sprzedali z wadliwym + pelna aktualizacja softu. Ostatnio czasami dluzej odpala po dlugim postoju, wiec szukam o co chodzi. Pozatym zero problemow. Nie wiem co bylo robione wczesniej. Lepiej naprawiac i cieszyc sie z jazdy niz naprawiac i nie miec 0 komfortu lub przyjemnosci. Nauczylem sie tego po przesiadce z Focusa na E90 :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka, ze im nowsze auto tym bardziej sie psuje bo jest bardziej skomplikowane. W E90 podobno 330i N52 (Pre-Lci) to najlepszy wybor. Robia sie coraz tansze ale tez coraz mniej jest tych z mniejszym przebiegiem. Ja patrze na to tak: Tansze auto, ktore wiecej pali z fajniejszym sinikiem to dalej madrzejszy wybor niz nowsze, ktore pali mniej. No chyba, ze tluczesz kilometry jak szalony.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem ten czujnik walka jutro go założę i zdam relację. ale jak widzę są tam dwa na wałek ssący i wydechowy Patryk te miejsce które wskazałeś to jest od wałka ssącego jak się myle to mnie popraw. I czy tez wymienić drugi czy ten starczy? Wymieniałeś oba i elektrozawór tez jeden wymieniałeś, który?
Jedź szybko tam gdzie wolno :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że błędu brak, a czasami dłużej kręci zanim odpali. Ten co Ty wymieniłeś to wydechowy analogicznie obok jest ssący. Chyba jego wymienię albo ktoś ma jakieś inne pomysły?
Jedź szybko tam gdzie wolno :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artur czyli wymienisz ten co Patryk i też będziesz patrzył czy się poprawi mam rozumieć. Do Ciebie Patryku ma jeszcze pytanie ten elektrozawór mówiłeś, że kupiłeś wymieniłeś i jak brałeś oryginał czy dowiedziałeś się kto robi oryginał i kupiłeś taniej. Daj namiary na część jak możesz.
Jedź szybko tam gdzie wolno :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, no czekam na Ciebie :) Zobaczymy co zmienisz i czy pomoze. Wyglada na to, ze ten z przodu latwiej zmienic :) A tak szczerze to chyba zaczekam az bede mial troche wolnego (ostatni tydzien kwietnia) i podjade do serwisu zapytac co mysla. Niedaleko mnie jest garaz, ktory specializuje sie w BMW i goscie ktorzy go otworzyli ponoc sa ex ASO z jakimis wysokimi certyfikatami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

INPA nic nie widziała właśnie albo źle było sprawdzane nie wiem nie wnikam, a na dwa czujniki to mnie stać. Ten czujnik co wskazałeś Patryku to z wałka ssącego wydechowy jest po lewej stojąc przed silnikiem. Czujnik kupiony na necie w sklepie Twoje części 24 i kosztuje dokładnie 162,77. Ja dziś go wymieniłem i testuje zobaczę czy pomoże. Drugi nowy też będzie ale to jakoś we wtorek kolega załatwi więc wykluczam wtedy już wszystko bo elektrozawory to być nie mogą bo nie mają nic wspólnego z odpalaniem. Będę informował co i jak. Wymiana banalna w 3 min klucz ibmus 5 i osłony nie ściągałem rękę wsadziłem i bez problemu odkręciłem i założyłem nowy.
Jedź szybko tam gdzie wolno :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.