Skocz do zawartości

BMW F10/F11 vs inne


przemekk23

Rekomendowane odpowiedzi

Przeczytałem porównanie F11 z Audi A6 C7 w najnowszym Auto Moto (nr 5/2012). W każdej kategorii Audi zostało ocenione lepiej (nadwozie/wnętrze, osiągi/prowadzenie i koszty zakupu). Nie jechałem A6, ale samo porównanie wydaje mi się mało obiektywne już ze względu na jednoznaczną przegraną bmw w kosztach zakupu- ceny wyjściowe 3.0TDI i 535d podobne, nie widzę też specjalnej różnicy w opcjach. Jedyna różnica taka, że porównali 535d z 3.0TDI quattro, więc trzeba jeszcze doliczyć 10tys. za xdriva. Może wypowie się ktoś, kto jeździł oboma modelami?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 295
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Nie jezdzilem c7 ale pamietaj o jednym. Wszystkie takie testy sa oplacone. Kto da wiecej ten lepiej wyjdzie w tescie. Jak nie zaplaca nic to ta marka przegra drastycznie.

Bardzoej bym sie kierowal:

- wlasnymi odczuciami podczas jazdy probnej

- iloscia sprzedanych samochodow

 

Przy jezdzie probnej pamietaj o tym zeby jezdzic samochodem w takiej wersji silnikowej jaka chcesz kupic bo inny silnik rowna sie inny samochow. Skrzynia i zawieszenie tez powinno byc takie jakie chcesz kupic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, że takie testy nie są obiektywne. Chodziło mi raczej o znalezienie punktu wyjścia do założenia ciekawego moim zdaniem tematu, bo poprzedni podobny został zamknięty :) Porównali ogólnie 9 par BMW- AUDi i wyszło 6:4 dla BMW.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze wiesz, że to bardzo trudna sprawa, dostać do jazdy testowej auto w takiej konfiguracji, jaką chciałbyś kupić.

Ale odnośnie testów - w ocenie dużą rolę odgrywa subiektywne odczucie testującego.

A6 C7 na pewno jest fajnym autem, i podobno prowadzi się bardziej lekko niż 5tka, chociażby ze względu na wagę. Nie czytałem tego porównania, i nie wiem czy zestawili obie wersje z napędem 4x4, bo jeśli bmw było RWD to nie było to zbyt obiektywne porównanie, ale w kategorii nadwozie/wnętrze A6 wygrywa na punkty zapewne jeśli chodzi o ilość miejsca, osiągi/prowadzenie to już napisałem, koszty - może ciut też dla Audi lepiej. Więc można powiedzieć, że wygrało Audi.

Ale ja, oglądając takie testy, patrzę wyłącznie na parametry, które mnie interesują, nie na całość. A więc np. w kategorii nadwozie/wnętrze: na wygodę foteli przednich i na jakość użytych materiałów itd. Wisi mi, kto ma parę litrów więcej miejsca w bagażniku, a kto mniej...

Myślę, że gdybym obadał ten test "po swojemu", to wypadłby oba modele podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Przemekk23

 

Jesli chodzi o porownanie obu marek to nie znajdziesz konkretnej odp. + fan BMW wybierze BMW+ Fan Audi wybierze Audi. Moje doswiadczenia

 

Audi = nowa konstrukcja ( moze miec wady wieku dzieciecego), nowe rozwiazania techniczne, naped quattro, nizsza cena od BMW

 

BMW= poprostu dopracowana limuzyna, swietny komfort podrozy, swietne i sprawdzone silniki R6

 

co do gazet to kto placi ten ma....

 

Ja zamawiam BMW 5 , a dlaczego! poprostu lubie ta marke....a Audi z roku na rok robi coraz lepsze auta a BMW ma to juz we krwi :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jezdzilem c7 ale pamietaj o jednym. Wszystkie takie testy sa oplacone. Kto da wiecej ten lepiej wyjdzie w tescie. Jak nie zaplaca nic to ta marka przegra drastycznie.

 

Całkowicie zgadzam się z marekF11. Ze sprawdzonych źródeł słyszałem, że zanim testowane BMW uderzyło w brzozę (bezpośrednia przyczyna przegranej w teście) słyszano dwa wybuchy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się nie dopatrywał spisków, tylko zwykłej powierzchowności takich "testów". To są bardziej jakieś pierwsze wrażenia, niż całościowa ocena obu pojazdów. Zgadzam się chyba jednak z konkluzją artykułu, że generalnie nawet dwa, trzy lata są okresem, w którym dokonuje się duży postęp w konstrukcji samochodów. Dobrze widać to w porównaniu F01 do A8.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie jeździł A6, to opiera się na tak mocnych argumentach, jak Antonio M. w swoich raportach.

 

Pisząc takie posty każdy powinien kierować się jakimikolwiek argumentami, doświadczeniami. To nie jest portal typu "Plotek" (mam nadzieję). Przynajmniej ja oczekuję opinii użytkowników, którzy mają więcej doświadczenia w użytkowaniu aut BMW. Ostatnio powstają wątki typowo plotkarskie bez większej wartości merytorycznej.

 

Zgadzam się natomiast, że czytając testy należy kierować się zdrowym rozsądkiem i przefiltrować dane pod kątem własnych wymagań. Ostatnio znalazłem wyniki testów opon, które dostałem z autem. Moje opony znalazły się w środku stawki, dalej były opony dość egzotycznych producentów. :idea: Po "wnikliwej"" analizie okazało się, że moje opony są najlepsze na nawierzchni mokrej i suchej. Niestety nie były:

ekologiczne :lol:

ciche :duh:

oszczędne :8)

 

Jak bym chciał, żeby moje auto spełniało choćby jeden z trzech powyższych, kupiłbym VW Polo, Toyotę Yaris lub za przeproszeniem Skodę Superb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem c7 i f10. Obydwa są świetne i wybór zależy w dużej mierze od klasy silnikowej. W porównaniu 2.0d wygrywa 520d, bo audi ma fwd i multitronic. PorównująC 3.0D, to moim zdaniem górą jest audi, bo lepiej się prowadzi, ma lepszy 4x4, silnik jest imho przyjemniejszy i można dokupić świetne pneumatyczne zawieszenie. Tak naprawdę wybór to kwestia indywidualnego gustu. Różnica jest zdecydowanie mniejsza niż w przypadku a8 i f01, gdzie audi nie daje bmw szans.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisząc takie posty każdy powinien kierować się jakimikolwiek argumentami, doświadczeniami. To nie jest portal typu "Plotek" (mam nadzieję). Przynajmniej ja oczekuję opinii użytkowników, którzy mają więcej doświadczenia w użytkowaniu aut BMW. Ostatnio powstają wątki typowo plotkarskie bez większej wartości merytorycznej.

 

No sęk w tym, że właśnie jest w wielu aspektach portalem typu "Plotek" bo służy wymianie subiektywnych opinii o autach, markach i ich postrzeganiu przez tych co jeździli ale również tych co tylko macali albo widzieli na ulicy ale swoje zdanie i tak mają. Wartość jest w pozyskaniu dodatkowych informacji przed ewentualnym wyborem a jak kto podejmie decyzję o zakupie i jaką wagę przyłoży do tego co wyczytał na forum to już indywidualna jego sprawa. Wyjątkiem są posty z zapytaniami o konkretnych problemach lub usterkach. Ja tu czytam i piszę głównie dla zabawy i rozrywki. A że moderatorzy tego forum zupełnie nie rozumieją po co fora są i bawią się w dżihad czystości słowa to insza inszość.

 

Tak swoją drogą - kto jest właścicielem forum? Może chciałby sprzedać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny już raz temat o kolorze został zamknięty, mój temat przeniesiony do doopy i sam nie wiem gdzie. Ten zaraz też pewnie zamkną. Szczęście że nie jesteśmy modami :mrgreen: Wszystko bym pozamykał, a w pierwszej kolejności kruka :mrgreen:
"Demokracja: Mówisz co chcesz, robisz co ci każą" - Geoffrey Berry
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekaj, czekaj ja byłem pierwszy do kupna :)

 

Moderacja jest chyba pod sekcję E36 i ma na celu wyplewianie wątków o paleniu gumy, wyrywaniu d*p i "Ile jechaliście najszybciej swoją bunią bo ja czysta?". Tutaj jest po prostu irytująca.

 

A może polska sekcja tutaj? http://f10.5post.com/forums/forumdisplay.php?f=332

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od 10 dni smigam F11 528iXdrive :D na razie przejechalem 1.000 km miasto i autostrada (Torun-Gdansk do 190 km/h), spalanie srednie juz spadlo do okolo 11l/100km. Poprzednie w Subaru Tribeca 3.0 AWD to bylo okolo 13-14l/100 km. W srodku cisza, piekne wykonczenie, w ogole nie czuc predkosci. Nie chce zapeszyc ale wszystko jest super - auto plynie albo sunie. Jedny problem to zrozumiec elektryczny hamulec reczny - raz sie sam wlacza, kiedy indziej sie nie wlacza, trzeba uwazac, bo sie nie ruszy jak jest wlaczony :P O co w nim chodzi??? pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
wydaje mi się że forum należy do bmw polska, ale mogę się mylić

Mylisz sie :8) do BMW Klub Polska.

A zasady i regulamin dotyczy wszystkich niezaleznie czy maja nowy czy stary model.

pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.