Skocz do zawartości

E90 zbiorniczek od płynu do spryskiwaczy


dominik847

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zarejestrowani
Mi leci od pol roku , plyn sie konczy mimo nie uzywania po 3-4 dniach i zawsze mam kaluze pod autem ale ne mam kiedy tego zrobic. Ponoc trzeba zdjac kolo i nadkole, czytalem ze to 15 mińit roboty

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Orientuje sie ktoś co trzeba rozebrać aby się dostać do zbiorniczka od płynu do sprysków ? bo chyba leci mi ze zbiorniczka i z doprowadzenia płynów do sprysków przy xenonie

Spotkał się ktoś z tym już ?

 

Pozdro

 

Plama robi się bardziej pod zderzakiem na wysokości spryskiwacza? jeśli tak to trzeba dostać się ale do spryskiwaczy reflektorów.. wyjąć i przeczyścić..zachodzą kamieniem i się przycinają. Żeby się tam dostać trzeba zdjąć koło i nadkole

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko fajnie pięknie tylko tam nie ma co czyścić tylko trzeba wymienić całą pompkę która pryska na xenon

koszt w aso 240 zł

orientuje się ktoś gdzie nówkę można za normalne $$ kupić ?

jak ktos chce to niech wymienia, mozna to latwo naprawic i tyle ...Alvaro napisal o co kaman...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
wszystko fajnie pięknie tylko tam nie ma co czyścić tylko trzeba wymienić całą pompkę która pryska na xenon

koszt w aso 240 zł

orientuje się ktoś gdzie nówkę można za normalne $$ kupić ?

 

cieknie z okolicy zderzaka, przodu przedniego nadkola? najpewniej winne są spryskiwacze reflektorów. Pompka/spryskiwacz jest łączony z wężykiem doprowadzającym płyn takim białym zatrzaskiem (fot 1). W miejscu połączenie jest oring (fot 2). Tu właśnie zazwyczaj cieknie bo pod oring dostają się drobinki kamienia czy piasku. Trzeba rozebrać przeczyścić (gniazdo w końcówce wężyka - fot 3), przepłukać pompkę i 240 PLN czy tam ile zostaje w kieszeni. Zrobiłem na próbę jeden spryskiwacz ok 3 tygodnie temu i pod nadkolem nie ma żadnych plam.

 

http://img21.imageshack.us/img21/2286/20120324141012.jpg

 

http://img819.imageshack.us/img819/3461/20120324135713.jpg

 

http://img37.imageshack.us/img37/2581/20120324135807.jpg

sadzomiotacz pędzony gnojówką


Sprzedam swoje BMW E91 320d 163 KM 2006 390 kkm, Navi Prof., panorama, bezwypadkowe, zadbane, pewne. Info - priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

niestety problem powrócił, wczoraj pod autem w okolicy przedniego nadkola zauważyłem plame, po teście organoleptycznym wychodzi mi, ze to płyn do spryskiwaczy. Chyba jednak czyszczenie nie pomogło, obawiam się, ze bedzie potrzebna wymiana spryskiwacza.

 

Rozbierał już ktos taki spryskiwacz? jak on jest zbudowany w srodku, jest tam jakieś miejsce gdzie moz e coś cieknać?

sadzomiotacz pędzony gnojówką


Sprzedam swoje BMW E91 320d 163 KM 2006 390 kkm, Navi Prof., panorama, bezwypadkowe, zadbane, pewne. Info - priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani
Kup inny 100 zl na allegro kosztuja, ja wlasnie skonczylem kompletowac caly zestaw do spryskow i niedlugo bede zakladal do siebie :)

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety problem powrócił, wczoraj pod autem w okolicy przedniego nadkola zauważyłem plame, po teście organoleptycznym wychodzi mi, ze to płyn do spryskiwaczy. Chyba jednak czyszczenie nie pomogło, obawiam się, ze bedzie potrzebna wymiana spryskiwacza.

 

Rozbierał już ktos taki spryskiwacz? jak on jest zbudowany w srodku, jest tam jakieś miejsce gdzie moz e coś cieknać?

 

W majówkę zabrałem sie za to i tak samo jak Ty myślałem że się udało ... nawet uszczelniłem cały sprysk tluszczem .... ale to nie cieknie z oringa który to łączy tylko wew. teleskopu którego nie można rozebrać ...

niestety trzeba kupić nowy ;)

z używkami bym uważał ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety problem powrócił, wczoraj pod autem w okolicy przedniego nadkola zauważyłem plame, po teście organoleptycznym wychodzi mi, ze to płyn do spryskiwaczy. Chyba jednak czyszczenie nie pomogło, obawiam się, ze bedzie potrzebna wymiana spryskiwacza.

 

Rozbierał już ktos taki spryskiwacz? jak on jest zbudowany w srodku, jest tam jakieś miejsce gdzie moz e coś cieknać?

Ja rozbierałem!

I naprawiłem. W środku jest oring i zapewne dużo piachu. Też myślałem że się nie da ale tam jest taki mały zatrzask trzeba zwolnić i mocno pociągnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety problem powrócił, wczoraj pod autem w okolicy przedniego nadkola zauważyłem plame, po teście organoleptycznym wychodzi mi, ze to płyn do spryskiwaczy. Chyba jednak czyszczenie nie pomogło, obawiam się, ze bedzie potrzebna wymiana spryskiwacza.

 

Rozbierał już ktos taki spryskiwacz? jak on jest zbudowany w srodku, jest tam jakieś miejsce gdzie moz e coś cieknać?

Ja rozbierałem!

I naprawiłem. W środku jest oring i zapewne dużo piachu. Też myślałem że się nie da ale tam jest taki mały zatrzask trzeba zwolnić i mocno pociągnąć.

 

Nowy spryskiwacz kosztuje w ASO 149 PLN bez zniżek, jak ktoś ma zniżki to jeszcze mniej. Nie wiem czy jest zatem sens szarpać się z tym. Nie chciałbym tego rozbierać kombinować a potem za miesiąc znów to samo. Pomyśle jeszcze.

 

Ale póki co spróbuj najdokładniej jak potrafisz opisać jak rozebrać spryskiwacz, gdzie zajrzeć, co podważyc, w którym miejscu itd. Wymieniałeś oring na inny czy tylko go w jakiś sposób poprawiłeś? Na czym dokładnie polegała naprawa?

sadzomiotacz pędzony gnojówką


Sprzedam swoje BMW E91 320d 163 KM 2006 390 kkm, Navi Prof., panorama, bezwypadkowe, zadbane, pewne. Info - priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymienilem na nowe ale ze starymi sie pobawilem troche sprawdzilem cisnieniowo i dzialaly dobrze. Przyczyna kapania moze byc zlaczka do ktorej dostaje sie brud. Jak pociagniesz spryskiwacz za dysze i sie wysunie to bedziesz widzial zatrzask ktory laczy dysze z tlokiem.Zatrzask podwazamy i ciagniemy za koncowke dyszy powinna wyskoczyc. na jej koncu jest oring( na ktorym tez bylo troche piachu). W srodku tego tloka jest rurka z pianki lub gumy. Jak bede mial wiecej czasu to sie jeszcze raz pomecze z reszta bo juz nie pamietam. Mimo wszystko moje zdanie jest takie ze lepiej zalozyc nowy bo drogi nie jest zakodowac sobie swiatla do jazdy dziennej i wtedy spryskiwacze dzialaja dopiero po zapaleniu swiatel czyli w nocy. Oszczednosc spryskiwaczy i plynu :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote="Natek"

Nowy spryskiwacz kosztuje w ASO 149 PLN ...

 

w którym ASO ?

ja w Łodzi dzwoniłem i w jednym i drugim 249 zł

 

moja cena 149 PLN była ze starszego cennika, teraz jest ok 240 PLN, chyba na głowe upadli

sadzomiotacz pędzony gnojówką


Sprzedam swoje BMW E91 320d 163 KM 2006 390 kkm, Navi Prof., panorama, bezwypadkowe, zadbane, pewne. Info - priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
Witam czy aby wymienić zbiorniczek od spryskiwaczy trzeba odkręcić tylko nadkole? bo zrobiłem dziurę w zbiorniczku czyszcząc kanaliki do odprowadzania wody przy podszybiu wsadziłem druta i go niestety przebiłem bo jak zauważyłem miałem wodę na podłodze od strony pasażera jakaś masakra woda w bmw i jeszcze napiszcie mi czy od e90 jesst taki sam jak do e91 pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.