Skocz do zawartości

automat 1.8i - czy to dobre skrzynie?


marcin E30mL

Rekomendowane odpowiedzi

obecnie mam 2-ga bmw w automacie.I jestem zadowolony.Przyznam sie że długo musiałem szukać e34 w automacie,przeważają manuale.! miała przebieg ponad 500.000 i automat bez zarzutu pracował. Obecna przebieg 272.000 i również "0" kłopotów.Ale trzeba o nie dbać :wymienić olej,filtr, sprawdzać poziom oleju,usuwać ewentualne wycieki.A przede wszystkim przestrzegać zasad posługiwania sie :PRND321.Dodam że poprzednia e23 1985 miała lepszy automat niż sterowany el. automat w moim 1 samochodzie opel senator 1991!!!
BMW 525i od 340 dni---------wcześniej e23, 732i--------- tylko automat!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ale zes sie wpakowal na mine :P

Zartowalem :mrgreen:

Tak jak kolega wyzej napisal,wymieniaj olej ,sprawdzaj poziom i uzywaj zgodnie z zasadami ,to bedzie ok.

U mnie tylko raz nie chciala wrzucic wstecznego,ale jej pogrozilem i dziala.

Masz skrzynke 4HP22 byc moze z oznaczeniem H,to H to spozob mocowania.Te skrzynie maja lepsza opinie od nowszych typow i ta zalete,ze nie sa sterowane elektronicznie.

Wiec gazu i sie nie przejmuj.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam tą właśnie skrzynię i 210 000 przebiegu.

Jak narazie nie mogę narzekać ,oczywiście po kupieniu auta wymieniłem co trzeba...

Jedyna jej przypadłośc to szarpanie przy zmianie biegów podczas gwałtownego przyspieszania.Jak jezdżę normalnie to przerzuca płynnie,więc jeszcze zipie... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja 4hp22 zachowuje sie odwrotnie jeśli jade delikatnie(zawsze na zimnym silniku) poniżej 2.000 obrotów czuje kiedy zmienia biegi.Za to gdy obroty wzrastaja do 2.500 i > automat zachowuje sie jak CTV jedynie delikatne spadki wskazówki obrotomierza dają zanc że zmienił bieg. :wink:

Zaletą automatu jest kultura (bezobsługowa) jazda w korku.Zmian biegów w czasie przejazdu przez zakorkowane miasto wyprowadza mnie z równowagi.

 

Ale to wyłącznie mój punkt widzenia(lat 30,żona ,2 miesieczna córka)

BMW 525i od 340 dni---------wcześniej e23, 732i--------- tylko automat!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja 4hp22 zachowuje sie odwrotnie jeśli jade delikatnie(zawsze na zimnym silniku) poniżej 2.000 obrotów czuje kiedy zmienia biegi.Za to gdy obroty wzrastaja do 2.500 i > automat zachowuje sie jak CTV jedynie delikatne spadki wskazówki obrotomierza dają zanc że zmienił bieg. :wink:

Zaletą automatu jest kultura (bezobsługowa) jazda w korku.Zmian biegów w czasie przejazdu przez zakorkowane miasto wyprowadza mnie z równowagi.

 

Ale to wyłącznie mój punkt widzenia(lat 30,żona ,2 miesieczna córka)

dołanczam się :D (i mam 25 lat)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka jest prawda że ludzie którzy nie lubią automatów to albo nigdy z taką skrzynią nie jeździli albo są zapalanymi sportowcami :D

Sam byłem bardzo sceptyczny ale od kiedy sobie kupiłem pierwszego automata to już innej skrzyni nie chce. Dodatkowym plusem tej skrzyni jest to że auto w nią wyposażone mniej się zużywa. Ponieważ skrzynia zmienia biegi płynie i spokojnie co odbija się lepszą kondycją wielu podzespołów :cool2:

http://img10.imageshack.us/img10/1065/1999767891m.jpghttp://img97.imageshack.us/img97/852/1999757859m.jpghttp://img94.imageshack.us/img94/7120/1999780608m.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam E 30 316 M 40 automat .

 

Moje zdanie jest takie ,ze automat jest faktycznie wygodny ale pasuje do aut większych i wiekszej mocy . W 316 cienko wypada .

Jesli ktos lubi poganiac szybciej autem to automat odbiera mu czesc przyjemnosci z jazdy ( wole manual ) za to do normalnej jazdy polecam automaty .

Trzeba tym pojezdzic zeby sie do tego przekonac - szczególnie w miescie !

Jazda BMW to podobnie jak jazda TIRem tylko zapas miejsca zostawiam po stronie zewnetrznej

http://img389.imageshack.us/img389/8589/obraz037editedeg8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.