Skocz do zawartości

termometr w OBC oszukuje


vanos24

Rekomendowane odpowiedzi

witam

ostatnio musialem sciagnac zderzak i poodpinac halogeny i czujnik do termometru.na nastepny dzien wszystko podłączyłem i zaczynaja sie cuda dziać z termometrem ,wyskakuje mi np -25 ST a jest -4 ;/

co sie moglo stac ??mozliwe ze czujnik w zderzaku padł ??

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posprawdzaj złączkę czy nie jest skorodowana, zaaplikuj jej jakiś preparat do czyszczenia styków i sprawdź czy nie są gdzieś oberwane przewody.

Czujnik powinien mieć rezystancję w granicach 5,4 kohm w temp. 21'C, w takich temperaturach jak teraz troche więcej ( w granicach najwyżej kilku kohm )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

ostatnio musialem sciagnac zderzak i poodpinac halogeny i czujnik do termometru.na nastepny dzien wszystko podłączyłem i zaczynaja sie cuda dziać z termometrem ,wyskakuje mi np -25 ST a jest -4 ;/

co sie moglo stac ??mozliwe ze czujnik w zderzaku padł ??

pozdrawiam

RAczej nie...czasem sie u mnie tak dzieje , ze np wjade w kałuże i potem pokazuje -37 '

 

po ponownym uruchomieniu - zaczyna opadac do realnej wartosci ...

 

jak trzyma CI stały błąd to odłącz aku na 15-20 min- kumplowi w E34 pomogło...

 

bo nie zakładam ,ze przy wyjmowaniu czujnika cos sie uszkodziło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

termometr tak pokazuje jak cos nie styka posprawdzaj kable czy sie nie naderwaly i albo czy napewno dobrze wsadziles wtyczke wszystko wroci do normy jak bedzie dobrze podlaczone jak nie ma czujnika to termometr wlasnie tak pokazuje wiec u ciebie poprostu cos nie styka

życie zaczyna sie od 200km/h

http://royy.net/~serfer123/bmw/7.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i d...a .wszystko rozebralem wyczyscilem i nadal zle pokazuje:( ,tylko ze teraz zamiast -30 jest -29 czyli chyba termometr sie uszkodzil bo polaczenie chyba jest.ile moze kosztowac nowy czujnik temp ??,juz mnie krew zalewa.najbardziej wkurzaja mnie takie drobiazgi :( :mad2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to sie wlasnie nazywa humorami naszych pan :mrgreen:

A jesli chodzi o temp. to zauwazylem ze zazwyczaj pokazuje mi o srednio dwa/trzy stopnie wiecej np: na rondzie -21 a w aucie -19

Pozdro

Pozdrawiam wszystkich chorych na tzw chorobe BMW :)

http://img500.imageshack.us/img500/4504/06102004bmwe34series5m5resize3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.