Skocz do zawartości

[E90]Czy można zakodować automatyczne opuszczanie lusterek?


poli_x

Rekomendowane odpowiedzi

Orientuje się ktoś, czy da się zakodować automatyczne składanie się lusterek po przytrzymaniu dłuzej wyłączania na pilocie, jeśli mam w aucie komfortowy dostęp?

 

Mam domykanie szyb z pilota, i szyberdachu, ale lusterek nie (są oczywiście składane el. z guzika).

 

Znajomy od którego kupiłem auto mówił mi, że gdy chcieli to dokodowac w ASO (auto było na gwarancji jeszcze po moim zakupie, więc chyba tylko to wchodziło w grę), powiedzieli że nei jest to możlwe gdy ma się komfortowy dostęp.

Ale z tego co pamiętam, widziałem kiedyś na filmiku, że ktoś to miał!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy link:

 

http://lmgtfy.com/?q=skladanie+lusterek+bmw+e90+kodowanie

 

Ja nie mam Comfort Access i pomylsnie dokodowalem sobie skladanie lusterek po przytrzymaniu przycisku zamykajacego.

Wszystkie szyby i dach sie rowniez domykaja.

Mam angielsko-jezyczny system = brak polskich znakow diakrytycznych - przepraszam :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie o tym wiesz ale na wszelki wypadek - lusterko prawe się opuszcza tylko gdy ręczna regulacja jest albo na środku albo na lewe lusterko (ten przełącznik decydujący które lusterko się ustawia ręcznie).

Ja na początku też myślałem, że mi się zepsuło zanim to zauważyłem.

Głupio mi aż :duh: ale dzięki za pomoc. Zrobiłem tak jak napisałeś i działa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Automatyczne składanie lusterek (plus mnóstwo innych opcji) można zakodować przy pomocy adaptera ODB BT i aplikacji BMWhat na Androida. Z tego co widziałem w aplikacji to da się także zakodować automatyczne składnie przy normalnym zamykaniu z kluczyka, a nie tylko przy przytrzymanym przycisku na pilocie.

 

Ja używam tego adaptera i nie było problemu.

http://www.obdsa.com/ELM%20327%20plastic.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jeśli dobrze zrozumiałem to chodzi o automatycznie opuszczane prawe lusterko przy wrzucaniu wstecznego.

 

Żeby lusterko nie opadało trzeba przestawić przełącznik regulacji lusterek na panelu na drzwiach kierowcy w stronę prawą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
Panowie, co jest potrzebne z lusterek 3-pin żeby zamontować składanie? Czy puszka (obudowa + trójkąt ze stelażem) są takie same?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Potrzebne sa lusterka na 3 piny z silniczkiem ale ja polecam kupic fotochromy tam byla full opcja; skladane, podgrzewane I przyciemniane o Ile to w srodku lusterko masz fotochrom do tego potrzebne jest sterowanie lusterek z przyciskiem do składania i trzeba jeden kabel dociagnac aa no i kodowanie jeszcze jak coś to pisz l mogę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 pin = Grzane, sterowanie prądem = bez składania i fotochromu. 2 linie podgrzewanie, 3 linie sterowanie wychyleniem

 

3 pin = Grzane, sterowanie lin-bus = składane i z fotochromem, 2 linie zasilanie, 1 linia lin-bus

 

Na aukcji najprawdopodobniej pomyłka chyba że ktoś mnie oświeci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie tylko to jedno widać więc chyba ktoś się pomylił. Ja u siebie miałem 3piny więc lusterko też kupiłem na 3 piny z fotochromem i tylko L-bus prowadziłem do prawego lustra

Katalog BMW;

http://www.bmwstore.pl/pl/katalog/grupa/51-wyposazenie-pojazdu/i50487/sN

 

http://pl.bmwfans.info/parts-catalog/E90/Europe/320d-M47N2/L-N/jan2006/browse/vehicle_trim/

 

Może ktoś więcej coś powie tu link bo kolega też zmieniał a miał 5pin ale mi nie chciał pomóc może tobie odpowie powodzenia

viewtopic.php?t=212866

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.