Skocz do zawartości

Głośniki e39


kawkus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

mama pewien problem. nie grają u mnie 4 małe głośniczki w drzwiach z przodu i 2 małe w drzwiach z tyłu, poza tym duże z przodu i z tyłu oraz na półce grają bez zarzutów. poprzedni właściciel miał zamontowaną tubę i swoje własne radio - teraz jest oryginalne i z ori naglosnieniem. nie chciałbym niczego popsuć - myślicie, że to kwestia tylko podpięcia głośniczków do radia? wiem mniej więcej jak wyjmuje się radio (jest na kasety). Pod gumką włącznika jest dziurka ze 'śrubką' jak na płaski śrubokręt, powinienem tam coś włożyć i przekręcić - tak? co powiecie? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te glosniki w tylnych grzwiach to atrapy, przynajmniej u mnie. Jak ktos modyfikowal audio to mozliwe ze ciagnal sygnal ze wzmaka do glosnikow, a jak wyjmowal to wszystko to juz mu sie nie chcialo zrocic jak ori. Ja bym zaczal od rozebrania boczkow przednich, radio wyjmuje sie tak jak mowisz, dobrze miec cos do podwazenia, byle nie pokaleczyc radia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

są rózne wersje audio w e39.

Ale kratki sa zawsze takie same.

Głośniczki nie graja bo ich zwyczajnie nie masz. < chociaż koło lusterka powinien siedzieć gwizdek>

Ja właśnie dokupiłem sobie brakujące głośniki ale jeszcze nie zamontowałem z braku czasu.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Głośniczki nie graja bo ich zwyczajnie nie masz. < chociaż koło lusterka powinien siedzieć gwizdek>

No :mrgreen:

Tylko że ori gwizdki są bardzo słabe i przy równie słabym radiu grają tak jakby nie grały.Trzeba się dobrze wsłuchać,żeby cokolwiek usłyszeć.

Ori gwizdki w skrócie są do d........

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

powiem , że radio jest do d.

Ja niestety zmuszony byłem wywalić te badziewne radio i po podłaczeniu lepszego radia gwizdki grają super. Są świetne i wyraźnie słyszalne.

Ogólnie seryjne głośniki nie są zupełnym szmelcem. Zapraszam do mnie na odsłuch.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Może trafniej określę to tak.

Głośniki są o conajmniej klasę lepsze niż radio kaseciak beckera.

Głośniki niskotonowe są najdalej średnie ale sopranom nic nie brak.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Przecież gwizdki są połączone razem ze średniakami za pomocą zwrotnicy, jak średniaki grają, to przy radiu bym nie szukał problemu, tylko w drzwiach.

Jak zdejmiesz boczek, zobaczysz głośnik średniotonowy, jest w takiej czarnej plastikowej skrzynce.

Na tej skrzynce jest przykręcona zwrotnica, do niej idą kabelki.

Zobacz czy gwizdek jest tam podłączony.

Może ktoś go odpiął.

Ew. masz wymontowaną zwrotnicę i średniaka podpiętego bezpośrednio pod radio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wiecie co może być przyczyną tego że po włożeniu płyty CD kilka piosenek radio odtworzy a potem nagle ERROR wyskakuje i już nie chce odtwarzać dalej ? Czasami nawet od razu po włączeniu nawet 1 piosenki nie odsłucham ..

 

A jeszcze mam pytanko zamiast standardowego radia można coś tam pokombinować i wstawić coś ciekawszego ? Coś oczywiście co tam pasuje bo nie zamierzam psuć wyglądu ..

WBADD31070BU41308
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm żeby nie psuć wyglądu... Niektórym podobają się zaślepki, ramki:

 

http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcT82ugat7AK7FsZNRsFWYGgy6eA9EU6hEfmYmU6yie3Na_lpnXphQGwlhl1

 

Lub "troszkę" droższa wersja:

 

http://www.dynavin.com/products/dnv_e39/dnv_e39_show00.png

 

w tym przypadku mamy i fabryczny wygląd i bardzo podniesiony standard...

 

Innej opcji chyba nie ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to racja ten 2 robi wrażenie a ile taka przyjemność kosztuje i czy jest warte swojej ceny ?

 

Nawiasem gdzie dostać taką zaślepkę ?:)

 

 

u mnie by takie coś pasowało ( identyczne wykończenie drewnem ) http://www.janus-design.net/pics/double-din-e39/Taylor-800.jpg tak wygląda fajnie i nie przesadzone bardzo :)

WBADD31070BU41308
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to racja ten 2 robi wrażenie a ile taka przyjemność kosztuje i czy jest warte swojej ceny ?

 

Nawiasem gdzie dostać taką zaślepkę ?:)

 

 

u mnie by takie coś pasowało ( identyczne wykończenie drewnem ) http://www.janus-design.net/pics/double-din-e39/Taylor-800.jpg tak wygląda fajnie i nie przesadzone bardzo :)

 

Ramka najproście na "aledrogo" koszt miedzy 10-30zł + wysyłka, natomiast opcja z zamiennikiem, tym radiem DYNAVIN BMW to wydatek ok 3500zł czyli raczej sporo... Wszytko kwestia tego ile masz kasy i ile chcesz na to przeznaczyc. A co do tego linku ktory podaleś też się zastanawiałem nad takim rozwiązaniem, ale niestety widać ze to nie to... Troche mi to tandetnie wygląda... Więc zostałem przy oryginalnym radiu.

 

A zastanawiałeś się nad zamontowaniem oryginału z duzym wyświetlaczem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Czytałem ten temat.I muszę stwierdzić że nic on nie wnosi.

Domyśliłem się że gość założył radio 1-din i przykręcił gdzieś płaskownik i lutownicą wypalił dziurę w oryginalnym radio.

Temat jest z 2007 r i nie ma w nim nawet 1 poglądowego zdjęcia wszystko to domysły.

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie nie wiem co ty chcesz dla mnie super pomysł i wykonanie czego tu chcieć więcej ja tam filmów oglądać nie musze w czasie jazdy a nawigacje mam osobną a nie ma to jak dobre radio 4x50w w RMS i jest super :)

 

w ogóle to w e39 się sprawdzi ? I rozumiem że tym samym pozbawiamy się możliowści sterowania radiem z poziomu kierownicy ?

WBADD31070BU41308
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
a nie ma to jak dobre radio 4x50w w RMS i jest super ......

w ogóle to w e39 się sprawdzi ? I rozumiem że tym samym pozbawiamy się możliwości sterowania radiem z poziomu kierownicy ?

1.Dokładnie.

2.Sprawdzi się-niebo a ziemia.Tylko wygląd nie ten :roll:

3.Nie koniecznie.Są dostępne na allegro takie adaptery http://moto.allegro.pl/sterowanie-radiem-z-w-kierownicy-bmw-adapter-i2223226860.html

Ja nie mam u siebie wcale i może dlatego mi nie brak,radio daleko nie jest.A w zasadzie ile się tego używa?

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja niestety jak sie przesiadłem z mesia w210 gdzie miałem fabryczne granie do tego to niestety ... beznadzieja totalna to w ogóle nie gra a ja lubie jak mi fajnie gra granie w samochodzie aczykolwiek nie jestem jakimś wymagającym użytkownikiem bo jak pisałem w mercedesie na fabrycznym było spoko ( chodz to fabryczne merola jest lepsze od nie jednego w tych nowych wszystkich samochodach ;) ) a jak radio będzie schowane to co mi tam
WBADD31070BU41308
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.