Skocz do zawartości

[e90] Jaki olej?


virek_kk

Rekomendowane odpowiedzi

skrab - ten sam olej.

 

choina, chyba będziesz musiał kupić 9 litrów. Katalogowo wchodzi 8.25 ale lepiej miec troche wiecej i poza tym jak kupisz 8.5 litra?

http://img855.imageshack.us/img855/5319/86819318.jpg

 

za http://www.millersoils.co.uk/whichoil.asp

pozdrawiam

http://www.hostpic.org/images/75oie_1992258bREE92Wx_2_.png

Pomogę w mojej okolicy przy diagnozie,kodowaniu itp. Free of charge.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skrab - ten sam olej.

 

choina, chyba będziesz musiał kupić 9 litrów. Katalogowo wchodzi 8.25 ale lepiej miec troche wiecej i poza tym jak kupisz 8.5 litra?

http://img855.imageshack.us/img855/5319/86819318.jpg

 

za http://www.millersoils.co.uk/whichoil.asp

A jak bym zastosował taki SHELL HELIX ULTRA EXTRA 5W30 dobry by był :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze ktos cos powiedziec na temat Mobil 1 ESP 0W40 ? Ma miedzy innymi BMW LL04, MB229.51 i nowego Dexos2.

http://www.mobil1.pl/produkty/dexos-2-aprobata-esp-0w-40.aspx

 

Czy jednak lepszy bedzie Motul 8100 X-Clean 5W40?

 

Teoretycznie do zimnych startow powinien byc lepszy Mobil ale jak to sie przedstawia w praktyce? I dlaczego na wiekszosci stron producentow kiedy sie poda silnik N47 to polecane sa oleje 5W30 nawet jesli sa dostepne 0W40 albo 5W40? Gdzies czytalem teorie ze 0Wx nie sa optymalne dla turbiny. Jest cos w tym?

 

Auto: 520d LCI, 128000 km, program na 214KM 403NM, czesto krotkie odcinki w miescie i szybkie autostrady.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czy jednak lepszy bedzie Motul 8100 X-Clean 5W40?

 

Ja to się zastanawiam różnic nad tymi olejami...

8100 X-cess 5W-40 5L - BMW Longlife-01

8100 X-clean 5W-30 5L - BMW Longlife-04

8100 X-clean 5W-40 5L - BMW Longlife-04

8100 X-clean+ 5W-30 5L - BMW Longlife-04

Może ktoś doradzić który jest najodpowiedniejszy do 325i z 2005 roku z przebiegiem 100tys,głownie krótkie trasy,czasem dłuzsze...

obecnie mam

Castrola 5W-30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dla Twojego silnika (jak i do mojego) jest LL01

Polecalbym olej na którym sam jeżdżę Mobil 1 New Life 0W40

 

A nie lepiej jednak tego Millersa xfs longlife 0w-40 :?: - w końcu olej premium i w 100% prawdziwy syntetyk ? Mniejsza szansa na trafienie na jakaś podróbkę ? (pomijam koszty, bo w tym wiadomo wygra Mobil)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pisalem kilka postow wczesniej ze Mobil 1 New Life 0W40 to doskonaly olej do benzynowych e90

(sam na nim jezdze i 90% wlascicieli 335i w DE)

Wspomniany wyzej Milers jest juz LL04 wiec wykastrowany z metali i dodatkow,-

LL04 nie smaruja lepiej, sa przerobione tak zeby spalaly sie lepiej i nie zapychaly DPF. ( doskonaly do Diesli)

Do benzynowych e90 zalecany jest najpierw LL01, na 2 miejscu LL04.

W krajach nie bedacych w EU (+ Schweiz, Norwegia, Liechtenstein) Bmw zakazuje uzywania LL04 w silnikach benzynowych-

ma to zwiazek z czystoscia paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pisalem kilka postow wczesniej ze Mobil 1 New Life 0W40 to doskonaly olej do benzynowych e90

(sam na nim jezdze i 90% wlascicieli 335i w DE)

Wspomniany wyzej Milers jest juz LL04 wiec wykastrowany z metali i dodatkow,-

LL04 nie smaruja lepiej, sa przerobione tak zeby spalaly sie lepiej i nie zapychaly DPF. ( doskonaly do Diesli)

Do benzynowych e90 zalecany jest najpierw LL01, na 2 miejscu LL04.

W krajach nie bedacych w EU (+ Schweiz, Norwegia, Liechtenstein) Bmw zakazuje uzywania LL04 w silnikach benzynowych-

ma to zwiazek z czystoscia paliwa.

 

Dzięki kolego, za odpowiedź i cierpliwość , chciałem mieć tylko 300 % pewności, gdyż rzadko się zdarza , że tańsze jest lepsze :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisze Ci jeszcze żebyś wiedział na temat tego oleju-

Żeby w De olej można było nazwać syntetycznym musi składać się przynajmniej z 80% z PAO

Mobil 1 New Life 0W40 ma 72% (także pełnym syntetykiem nie jest- ale tez to nie olej HC)

właściwości tego oleju są bdb, wielokrotnie są to lepsze właściwości niż niektore pelnosyntetyczne oleje.

Oczywiście są lepsze oleje, ale cenowo kilka razy droższe.

Ważna sprawa wydaje się kupno z pewnego źródła bo Mobil jest dość często podrabiany, ja kupuje tutaj-

https://oeldepot24.de/motoroel.html?cat=33

http://shop.oil-center.de/index.php/de/sae/sae-0w-40.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właściwości tego oleju są bdb, wielokrotnie są to lepsze właściwości niż niektore pelnosyntetyczne oleje.

Oczywiście są lepsze oleje, ale cenowo kilka razy droższe.

 

tak z ciekawości jeszcze zapytam, które będą lepsze (pomijając cene) od Mobila New Life 0w-40 LL01 ? (przyjmując tak jak napisałeś, że norma LL04 nie służy tak dobrze benzynom jak LL01)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pisalem kilka postow wczesniej ze Mobil 1 New Life 0W40 to doskonaly olej do benzynowych e90

(sam na nim jezdze i 90% wlascicieli 335i w DE)

Wspomniany wyzej Milers jest juz LL04 wiec wykastrowany z metali i dodatkow,-

LL04 nie smaruja lepiej, sa przerobione tak zeby spalaly sie lepiej i nie zapychaly DPF. ( doskonaly do Diesli)

Do benzynowych e90 zalecany jest najpierw LL01, na 2 miejscu LL04.

W krajach nie bedacych w EU (+ Schweiz, Norwegia, Liechtenstein) Bmw zakazuje uzywania LL04 w silnikach benzynowych-

ma to zwiazek z czystoscia paliwa.

 

Nie jestem ekspertem, ale na chłopski rozum, wszystkie frakcje stałe, które powstają w skutek spalania mieszanki , są chyba średnio porządane w każdym typie silnika, czy to diesel czy benzyna ? Mam tu na myśli np. stan katalizatora czy sond lambda ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Gdzie mozna nalezc info ile dany olej ma PAO? Np jezdze na synpower xl3 5w30 i nie widze ile ma pao, takze na jego specyfikacji na stronie valvoline nie jest to podane.

🙃🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pisalem kilka postow wczesniej ze Mobil 1 New Life 0W40 to doskonaly olej do benzynowych e90

(sam na nim jezdze i 90% wlascicieli 335i w DE)

Wspomniany wyzej Milers jest juz LL04 wiec wykastrowany z metali i dodatkow,-

LL04 nie smaruja lepiej, sa przerobione tak zeby spalaly sie lepiej i nie zapychaly DPF. ( doskonaly do Diesli)

Do benzynowych e90 zalecany jest najpierw LL01, na 2 miejscu LL04.

W krajach nie bedacych w EU (+ Schweiz, Norwegia, Liechtenstein) Bmw zakazuje uzywania LL04 w silnikach benzynowych-

ma to zwiazek z czystoscia paliwa.

Dzieki kolego za info,a powiedz jesli wiesz,0W40 to specyfikacja oleju bardziej na trasy czy bardziej do miasta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Lej zalecany. Ja nieraz w niemczech jade po 230 240 km/h i jakos na 5w30 nic sie nie dzieje. Kiedys ktos mi powiedzial ze 0w... splywa z klawiatury bardziej niz 5w... i silnik moze zaklepac, ile w tym prawdy nie wiem.

Ponawiam pyt. Gdzie sprawdzic procent PAO olejow

🙃🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lej zalecany. Ja nieraz w niemczech jade po 230 240 km/h i jakos na 5w30 nic sie nie dzieje. Kiedys ktos mi powiedzial ze 0w... splywa z klawiatury bardziej niz 5w... i silnik moze zaklepac, ile w tym prawdy nie wiem.

Ponawiam pyt. Gdzie sprawdzic procent PAO olejow

Obecnie mam zalany Castrol 5w30,nie jestem zadowolony z pracy silnika na tym oleju,dlatego szukam czegos innego,myslalem nad Motulem 5W30,ale w Irlandii ciezko go dostac,mam jednak mozliwosc bez problemu kupic Mobila o ktorym rozmawiamy,ma on jednak 0W40,glownie jezdze w cyklu mieszanym z nastawieniem na miasto,dlatego pytam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.