Skocz do zawartości

[e90] Jaki olej?


virek_kk

Rekomendowane odpowiedzi

Rivasi my tu toczymy spór zgoła skazany na niepowodzenie,co do oleju wystarczy kupic taki który ma specyfikacje Bmw.Mogę dodać jeszcze taka ciekawostke Pl Aso leje to co ma na stanie lub to co kupi akurat najtaniej.

 

Tu bym się tak całkiem nie zgodził bo w swoim E90 lałem Castrola, Motula i Valvo wszystkie 5W30 LL04 i tylko na Valvo mam praktycznie znikome ubytki oleju. Oczywiście może właściwości smarujace mają takie same ale według mnie lepiej jak gdy mam wybór to wybrać tak, że tego oleju ubedzie mniej niż więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rivasi jutro zalewam do silnika najtanszy olej z norma LL04 czyli polski JASOL 5w30 klasy C3 :)

Cena 69.95PLN za 5L

Mialem przeplukac silnik olejem litewskim MANNOl TdI ale jednak zdecydowalem sie na polska manufakture.

Slyszal ktos z was o takim oleju?

 

Karta charakterystyki :

 

http://www.rwj.com.pl/uploads/PDS/PDS%20Jasol%20Extra%20Motor%20Oil%20C3%20SN-SM-CF%205W30%20Longlife.PDF

MADE IN PRL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda ze nie ma oznaczonego HTHS i CCS.

Z tego co wiem twoj (18d) i moj (20d) diesel potrzebuje HTHS >= 3.5 - takie z tego co pamietam jest zalecenie - Ale moze mnie ktos poprawic jesli sie myle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupowałem swoją bawarkę wlany był Castrol Edge i olej był trochę pobierany przez silnik. W kwietniu tego roku wlałem Motul x-clean 5w30 ll04 dla dpf i poziom jes cały czas taki sam. Nie robiłem żadnej dolewki.

Co najważniejsze, silnik jakby ciszej mruczał po zmianie oleju, oczywiście była robiona płukanka specyfikiem LiquyMolly.

 

 

Z ciekaw zapytam, gdy dpf na trasie nie zdązy się wypalić to mieszanka paliwo cofa się i miesza z olejem prawda?

Zbliża mi się wymiana oleju teraz i czy przy zmianie mechanik jest wstanie poznać czy olej jest wymieszany z paliwem?

"Bez poświęcenia nie ma zwycięstwa." -Sam Witwicky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda ze nie ma oznaczonego HTHS i CCS.

Z tego co wiem twoj (18d) i moj (20d) diesel potrzebuje HTHS >= 3.5 - takie z tego co pamietam jest zalecenie - Ale moze mnie ktos poprawic jesli sie myle.

 

jezeli olejjest LL04, ma HTHS powyzej 3,5

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jest to olej odpowiedni bo BMW E9x 325i N52 a tak naprawde do zadnego BMW.

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jest to olej odpowiedni bo BMW E9x 325i N52 a tak naprawde do zadnego BMW.

 

 

A jakies argumenty po za rekomendacja bmw? Wielu twierdzi ze to tylko marketing miedzy producentami oleju a producentami samochodow. Co takiego moze sie stac gdy np. Wleje dany olej do silnika bmw a ktory zalecany jest do silnika np subaru?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chce mi sie po raz nie wiem ktory opisywac problematyke ktorawielu opisuje w tych stronach, sprobujmy inaczej, do czego ci jest potrzebny olej 5W50 ?

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten olej JASOL ma jeszcze starszego brata tez z norma LL04.

Ktory rowniez idealnie sie nadaje do plukania silnikow w cenie 78.50PLN

Jak ktos mieszka w warszawie to nawet mozna skorzystac z promocji na wymiane w petrostarze.

 

Karta:

http://www.revline.pl/uploads/files_pds_pl/PDS%20%20Revline%20Ultra%20Force%20C3%205W-30.pdf

MADE IN PRL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jest to olej odpowiedni bo BMW E9x 325i N52 a tak naprawde do zadnego BMW.

 

 

325i :wink: i nie pytam konkretnie o 5w50 tylko o specyfikacje i ewentualne pominiecie jej w doborze oleju

 

To jest raczej tak jakby cukrzyk zamiast insuliny (zalecenie) zjadł dużą porcję frytek z majonezem (pominięcie zalecenia). Przez jakiś czas będzie ok, później stan się pogorszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Plukanka to tak naprawde produkt ktory rozrzedza olej aby go wyplynelo jak najwiecej. Dodatkowo ma efekt czyszczacy ale tylko bardzo powierzchowny.

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wedlug mnie :

- plukanka przy kazdej zmianie oleju

- glebokie czyszczenie raz na 100000 km: : jest post wsekcji E90 jak doprowadzic swoj silnik do czystosci technicznej.

 

Uzytkowanie normalne to cos bardzo wzglednego. Twoj silnik powinien sie poruszac w 70% CZASU po trasie, max 30% w miescie i nie powinienes robic dystansow ponizej 30 km. w przezciwnym razie jak nie jestes w tej normie to trzeba sie stosowac jak powyzej a w szczegolnosci skrocic wymiane oleju do 10000 km. Jest post przypiety ktory to tlumaczy jak dbac o nasze BMW : viewtopic.php?f=70&t=262051

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

trochę "obok "tematu jaki olej....

po raz kolejny wymiana i po raz kolejny próbuje przebrnąć przez tematyczną księgę( ponad 90 stron)

Napisze tak;

olej wymieniam często- z okazji przebiegów- ok 45t rocznie.

próbowałem już wszystkiego.

ale ... olej wymieniam co 30 t.I nie dla oszczędności.

Moja wymiana- zlew starego oleju,wymiana filtra na najtańszy zdokładnym czyszczeniem kielicha, zalanie najtańszym syntetykiem z płukanką,20 min na biegu jałowym i dopiero filtr oleju i olej docelowy bez żadnych dodatków

Efekt- przebieg 430tysięcy na org podzespołach-turbo, popychacze etc.jeżdzi jak nowy.wlewam 8l i wylewam tyle samo.

wiadomo każdy ma swoje.... ale jak dla mnie wymiany co 10 tysi z dodatkami i uszlachetniaczami to dmuchanie na zimne i bezsensowne

może kolega rivasi zrobi tabele i dla laików i ciekawskich będzie łatwiej i krócej bo przecież w obiegu te same oleje i pytania

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale kolega rivasi nie poleci dla przecietnego uzytkownika wymiane co 30 tys.Jak samochod jest uzytkowany jak TIr to da sie zrobic chociaz biorac pod uwage jak tani jest olej to oszczednosci sa wedlug mnie nieistotne przy BMW. Jezeli uzywasz na codzien samochodu w duzej aglomeracji to wymiana co 30 tys to samobostwo dla silnika tym bardziej dizla.

 

To ciekawe wymieniasz olej co 30 tys a robisz plukanke na pelnym nowym oleju co jest juz niestosowane od 20 lat (od kiedy weszly oleje syntetyczne ludzie przestali tak robic a szkoda dla ich silnikow). Jezeli moge cos poradzic to sa specjalne oleju ktore sluza tej plukance olejowej ktora robisz i sa bardziej efektywne niz olej syntetyczny + mieka plukanka LM. W polsce powinienes znalesc V. cleaning oil i Xado olej pluczacy.

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szacun- myślałem ,że jestem ostatnim dinozaurem który zna te stare metody...

U mnie funkcjonuje- Musze przyznać ,że twoich typów w ogóle nie znam ale sprawdze- może dasz jakiś namiar/

w sumie za specol w syntetyku wychodzi 55 zeta za 4 litry- nie jest żle

Ale potwierdzasz moje podejrzenia- jesteś olejowy Guru jak dla mnie dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

 

W temacie jest 92 strony moze mnie ktos pokierowac na mniej wiecej, ktorej stronie znajde informacje warte przeczytania?

 

Z tego co widze (po przeczytaniu paru stron) kolega Rivasi jest autorytetem nie mniej jednak nie chce po raz n-ty pytac jaki olej do mojej E90 n43...

 

Bylbym bardzo wdzieczny (warto by chyba bylo wrzucic takie informacje gdzies na pierwsza strone)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.