Skocz do zawartości

[e90] Jaki olej?


virek_kk

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam !

 

Jeszcze pare pytan do oleju:

Do e90 318d wystarczy banka 5l, czy dokupic jeszcze litr ?

Czy przy wymianie dolac troche oleju do fitra czy nie ?

Czy ktos zmienil z Castrola 5W30 na Motul 5W40 X.clean ? Jak to smiga ?

Sorry za ortografie - niemiecki windows :)

http://images.spritmonitor.de/519278.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz po wymianie :cool2:

Auto smiga jak nowe, na motulu jest mega cisza. Napewno nie bylo tak nigdy wczysniej.

 

Wlalem 5l X-cleana, a doradzono mi kupic 6 bo ponoc wchodzi 5,5 do tego typu :roll:

No nie wiem, poki co to stan na bagniecie sie zgadza i czujnik wew, pokazuje na desce stan 3/4 :cool2:

Jak co to mam z czego dolac :norty:

Sorry za ortografie - niemiecki windows :)

http://images.spritmonitor.de/519278.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz po wymianie :cool2:

Auto smiga jak nowe, na motulu jest mega cisza. Napewno nie bylo tak nigdy wczysniej.

 

to normalne... to zabieg marketingowy na odczucie sluchowe poprzez sztuczne powiekszenie lepkosci oleju przy dodawanie dodatkow do polepszenia VI. Nie polepsza to lepkosci kinematycznej oleju czyli najwazniejszej a wrecz zupelnie niszczy wyniki testu lepkosci CCS co w naszych temperaturach zimowych jeszcze bardziej utrudnia start na zimno czyniac ze Motul X-clean 5W30 w dalszym ciagu nie spelnia norm API SN i sie zadawala stara norma API SM ale na szczescie norma LL-04 nie wymaga API SN bo jest jz dosyc stara (wiem wlales 5W40 ktory jest API SN bo do podtstawowo jego lepkosc jest wieksza, ilosc doatkow jest mniejsza dla tego samego odczucia sluchowego i jest latwiej sie zmiejscic w standardzie).

 

Na szczescia dla Motula 90% uzytkownikow nie czyta kart charakterystyki chemicznych lub nie umie ich interpretowac a wiec ich jedyna mozliwosc oceny oleju to odczucia sluchowe. Gdybys dodal do Castrola, dodatek WYCISZACZ POPYCHACZY lib visko stabil liqui Moly efekt by by ten sam.

 

i zadam jedno pytanie, dlaczego uwarzasz ze silnik powinien chodzic 'cicho' aby chodzic dobrze ? czy silnik lambo ktory wyje od dolnego okresu i slyszysz z dwudziestu metrow jak stoi na swiatlach chodzi zle ?

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to normalne... to zabieg marketingowy na odczucie sluchowe poprzez sztuczne powiekszenie lepkosci oleju przy dodawanie dodatkow do polepszenia VI.

 

Maslo maslane ... polepszanie lepkosci przez dodanie dodatkow do polepszanie :norty: :lol:

Jak dla mnie zabieg marketingowy to to, ze na wlewie oleju napisane jest BMW recommended Castrol. Od zawsze niemieckie firmy wspieraly niemieckie firmy.

 

Na szczescia dla Motula 90% uzytkownikow nie czyta kart charakterystyki chemicznych lub nie umie ich interpretowac a wiec ich jedyna mozliwosc oceny oleju to odczucia sluchowe. Gdybys dodal do Castrola, dodatek WYCISZACZ POPYCHACZY lib visko stabil liqui Moly efekt by by ten sam.

Widze ,ze mamy tu speca olejowego. Wiec jak mam to rozumiec ,ze Motul to taki lepszy Castrol :?: Chyba jestes pierwszym fanem Castrola na forum. :cool2:

 

i zadam jedno pytanie, dlaczego uwarzasz ze silnik powinien chodzic 'cicho' aby chodzic dobrze ? czy silnik lambo ktory wyje od dolnego okresu i slyszysz z dwudziestu metrow jak stoi na swiatlach chodzi zle ?

 

Tu do juz pojechales :norty: :cool2: To ja ci zadam za to 2 pytania :norty:

A widziales lambo w dieslu :?: :?: :?: :duh: :norty: Czy lubisz jak ursus stoi obok ciebie na swiatlach :?: Raczej nie .. :norty:

Co innego jak fajne V10 stoi ma swiatlach i mruczy a co innego slyszec z 20 metrow : kle kle kle ... kle kle kle :norty:

Dlatego wlasnie uwazam ,ze diesel powinien byc cichy a nie jak traktor.

Osobiscie wybralem diesla tylko ze wzgl na oszczednosci, bo robie jakies 40kkm+ rocznie. Kultura pracy silnika jest tragiczna, chociarz w BMW to i tak o niebo lepiej niz tdi :cry2:

Sorry za ortografie - niemiecki windows :)

http://images.spritmonitor.de/519278.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maslo maslane ... polepszanie lepkosci przez dodanie dodatkow do polepszanie :norty: :lol:

Jak dla mnie zabieg marketingowy to to, ze na wlewie oleju napisane jest BMW recommended Castrol. Od zawsze niemieckie firmy wspieraly niemieckie firmy.

 

sa dodatki ktore polepszaja VI (Viscosity index) oleju, zwiekszaja jego lepkosc. napisalem POWIEKSZENIE lepkosci i masz racje zle to brzmi ale de facto tak jest.

Tak BMW rekomenduje Castrol to nabijanie ludzi w butelke; Od zawsze duze firmy danego kraju wspiaraly firmy danego kraju oprocz... polski. ale tu nie chodzi o wsparcie tylko o kase, Castrol sprzedaje wiecej oleju a BMW ma z tego dzialke tak to dziala na tym poziomie.

 

Widze ,ze mamy tu speca olejowego. Wiec jak mam to rozumiec ,ze Motul to taki lepszy Castrol :?: Chyba jestes pierwszym fanem Castrola na forum. :cool2:

Tego nie powiedzialem bo uwazam ze Castrol jest dosyc kiepskim olejem a motul kiepskim olejem nie jest ale tez nie jest zadna rewalacja. Jest po prostu olejem ze sredniej polki a ludzie go traktuja jak jakies cudo bo kiedys faktycznie Motul wyprzedzal konkurencje ale to bylo kiedys.

 

Tu do juz pojechales :norty: :cool2: To ja ci zadam za to 2 pytania :norty:

A widziales lambo w dieslu :?: :?: :?: :duh: :norty: Czy lubisz jak ursus stoi obok ciebie na swiatlach :?: Raczej nie .. :norty:

Co innego jak fajne V10 stoi ma swiatlach i mruczy a co innego slyszec z 20 metrow : kle kle kle ... kle kle kle :norty:

Dlatego wlasnie uwazam ,ze diesel powinien byc cichy a nie jak traktor.

Osobiscie wybralem diesla tylko ze wzgl na oszczednosci, bo robie jakies 40kkm+ rocznie. Kultura pracy silnika jest tragiczna, chociarz w BMW to i tak o niebo lepiej niz tdi :cry2:

 

Ok to zle cie zrozumialem bo myslalem ze uwarzales za fakt ze silnik jest lepiej chroniony przez olej bo robi mniej chalasu ale skoro chodzi o to aby ludzie jak podjezdzasz nie patrzyli w lusterko w poszukiwaniu kombajnu to ok tylko mogles do tego uzyc dodatku typu Visco stabil lub wyciszca popychaczy, efekt byl by ten sam.

Edytowane przez Rivasi

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok to zle cie zrozumialem bo myslalem ze uwarzales za fakt ze silnik jest lepiej chroniony przez olej bo robi mniej chalasu ale skoro chodzi o to aby ludzie jak podjezdzasz nie patrzyli w lusterko w poszukiwaniu kombajnu to ok tylko mogles do tego uzyc dodatku typu Visco stabil lub wyciszca popychaczy, efekt byl by ten sam.

 

Aha to jest jakis pomysl. Wlasnie uwarzam ,ze wszystkie oleje chronia silnik podobnie a najwazniejsze dla oleju jest to aby byl swierzy :cool2: .

A co do tych dodatkow....

Czy nie jest aby niepolecane aby do oleju cos dodawac :?: Obawiam sie ,ze w niektorych przypadkach taka mikstura moze zaszkodzic wiecej niz pomoc :roll:

Sorry za ortografie - niemiecki windows :)

http://images.spritmonitor.de/519278.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo np :

http://www.liqui-moly.de/liquimoly/produktdb.nsf/id/de_5196.html?Opendocument&land=DE

Visco stabil liqiud moly ma pt przepniecia przy -5 a olej przy -38 wiec nie wiem jak to ma grac.

 

I jeszcze jedno pytanie :

Czy te dodatki nie stosuje sie po to aby "przedluzyc" zycie oleju :roll: :?: :?:

Sorry za ortografie - niemiecki windows :)

http://images.spritmonitor.de/519278.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha to jest jakis pomysl. Wlasnie uwarzam ,ze wszystkie oleje chronia silnik podobnie a najwazniejsze dla oleju jest to aby byl swierzy :cool2: .

A co do tych dodatkow....

Czy nie jest aby niepolecane aby do oleju cos dodawac :?: Obawiam sie ,ze w niektorych przypadkach taka mikstura moze zaszkodzic wiecej niz pomoc :roll:

 

NO nie wszystkie oleje chronia tak samo i nie sadze abys tak uwarzal bo wtedy bys nie kupowal motula tylko jakiegos ertaca za 15% ceny motula ale masz racje ze olej powinno sie wymieniac czesciej niz to rekomenduja.

 

Niepoleca dodawania dodatkow Castrol... jezeli zauwarzysz z reszta wszystkie firmy ktore produkuja i oleje i dodatki polecaja uzywania dodatkow a firmy ktore produkuja tylko oleje mowia ze tych dodatkow nie powinno sie uzywac... dziwne nie. Jedyny typ dodatkow ktory moze cos zrobic zlego twojemu silnikowi to jest marnej jakosci dodatek zwiekszajacy lepkosc z polaczeniem z bardzo niska temperatura na zewnatrz ale jest to jedyny przypadek, chyba ze masz silnik ktory wymaga bardzo specyficznej lepkosci oleju (Konningi, Bugatti...) alewtedy to ty nic tam nie grzebiesz masz ludzi aby to robili.

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo np :

http://www.liqui-moly.de/liquimoly/produktdb.nsf/id/de_5196.html?Opendocument&land=DE

Visco stabil liqiud moly ma pt przepniecia przy -5 a olej przy -38 wiec nie wiem jak to ma grac.

 

I jeszcze jedno pytanie :

Czy te dodatki nie stosuje sie po to aby "przedluzyc" zycie oleju :roll: :?: :?:

 

A jednak czytasz karty wlaciwosci chemicznych :) to poczytaj motula i porownaj np z Amsoil ostatniej generacji lub Valvoline lub jeszcze kilka innych

JAk chodzi o ten dodatek liqui moly to jest troche bardziej skomplikowane.

Kiedys bylo bardzo duzo dodatkow ktore powiekszaly lepkosc oleju ale jak slusznie zauwarzyles lepkosc oleju przy niskich temperaturach to wrog i zlej jakosci dodatki poprostu uniemozliwialy start na zimno w niskich temperaturach z tad zla fama dodatkow (i tez ze byly dodatki kiepskiej jakosci ktore sie wytracaly w oleju)

Ten dodatek liqui moly jest chyba juz jedyjym na rynku ktory powieksza lepkosc oleju, niemcy aby nie miec problemu z odpaleniem przy niskiej temperaturze stworzyli po prostu produkt ktory przestaje dzialac od - 5 stopni, bo sie juz nie miesza z olejem to jest taki zabieg no pol gwizdka bo i tak lepkosc oleju jest nieco powiekszona na zimno a jak bys przy -30 zlal olej to bys myslal ze to jakis zart chociaz to co by wyszlo nie ma wplywu na prace silnika bo wroci do oleju jak tylko temperatura bedzie powyzej 0 a dopoki jest w formie stalej to lezy na dnie miski olejowej.

 

Ale motul robi dokladnie to samo dlatego nie znajdziesz nigdzie wartosci CCS motula (czyli wartosci przy starcie na zimno przy - 30 stopniach) bo jest tragiczna. trzeba szukac w testach niezaleznych w stanach.

 

Nie dodatki do olejow nie sluza aby przedluzyc zywotnosc oleju bo nie ma maja na to wplywu. jedyne co moga zrobic w tym zakresie to w przypadku niektorych dodatkow uchronic twoj silnik troche dluzej jezeli zapomnisz o wymianie oleju lub ja zbyt przedluzysz ale to nie to samo.

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za wyjasnienie :cool2: .

 

na szczescie w rejonie gdzie mieszkam zima trwa ok 2 tygodni i temp nie spadla chyba nigdy ponizej -15.

 

A wogole to skad wiadomo ,ze Motul ma slabe wartosci CCS ? To tylko opinie czy potwierdzone testy ( bo jakos nic nie moge znalezc :roll: ) ?

Cos malo w necie materialow na ten temat...

CCS lepiej jak parametr jest wiekszy czy mniejszy... bo juz sie gubie :norty: :cry2: :wink: :roll:

Sorry za ortografie - niemiecki windows :)

http://images.spritmonitor.de/519278.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zaczolalem sie wglebiac w parametry i specyfikacje to doszedlem do wniosku ,ze w stosunku cena jakosc

najbardziej oplaca sie kupic LOTOS Quazar 5W-40 :roll: :norty:

Parametry b pozadne i jeszcze cena spoko, w zasadzie jak inne olej z "top polki"

Sorry za ortografie - niemiecki windows :)

http://images.spritmonitor.de/519278.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zaczolalem sie wglebiac w parametry i specyfikacje to doszedlem do wniosku ,ze w stosunku cena jakosc

najbardziej oplaca sie kupic LOTOS Quazar 5W-40 :roll: :norty:

Parametry b pozadne i jeszcze cena spoko, w zasadzie jak inne olej z "top polki"

 

Polecam ci artkul przewodnik po olejach na tym forum i faktycznie Lotos Quazar 5W40 nie jest zlym olejem ale dzisiaj juz jest troche postarzaly, tylko mid saps z pamieci tak jak Motul z reszta, musisz brac pod uwage zlozonosc oleju i tak jak z reszta sam pisesz warunki eksploatacji, jezeli nie ma u ciebie zimy lub jest ograniczona to moze faktycznie start na zimno nie jest dla ciebie waznym elementem. CCS czym mnniejsza wartoc tym lepiej.

Jak chodzi o porownania olejow oi ich testy to masz tylko strony amerykanskie. Polecam strone Bob is the oil guy...

 

Edit : a ty mala cholero mieszkasz w niemczech a wiec masz dostep to lepszych jakosciowo olei i wiekszego wyboru niz w polsce bo tak jak chodzi o oleje europejskie to baza olejowa zalezy od kraju gdzie mieszkasz, dlatego firmy ktore sprowadzaja oleje EUROPEJSKIE z niemczech lub szwajcarji (nie dotyczy to olei bezposrednio importowanych ze stanow) maja racje bytu (np kolega z berlina).

Edytowane przez Rivasi

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Rivasi Mógłbyś powiedzieć jaki olej polecasz do 320d?

 

a mozesz doprecyzowac ? jaki przebieg ? , czy silnik bierze olej czy nie ? jezeli tak to ile ? na jakich wlasciwosciach ci zalezy ? jaki masz styl jazdy ?co ile wymieniasz olej ?czy masz garaz lub webasto ? jaka masz zasobnosc portfela :)

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już to pisałem wielokrotnie, Webasto w 320D nie ma nic do rzeczy dla oleju i zimnego rozruchu. Po pierwsze to nie grzeje silnika na postoju a po drugie nawet gdyby, to w tym czasie olej znajduje się na dnie miski olejowej. Jak jest kisiel, to zanim przez wymiennik ciepła się ogrzeje od płynu chłodniczego, to już będzie i tak za późno. Szybciej osiągnie temperaturę roboczą, ale te krytyczne pierwsze kilkadziesiąt sekund czy jest czy nie ma Webasto bez zmian.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już to pisałem wielokrotnie, Webasto w 320D nie ma nic do rzeczy dla oleju i zimnego rozruchu. Po pierwsze to nie grzeje silnika na postoju a po drugie nawet gdyby, to w tym czasie olej znajduje się na dnie miski olejowej. Jak jest kisiel, to zanim przez wymiennik ciepła się ogrzeje od płynu chłodniczego, to już będzie i tak za późno. Szybciej osiągnie temperaturę roboczą, ale te krytyczne pierwsze kilkadziesiąt sekund czy jest czy nie ma Webasto bez zmian.

 

Pozdrawiam

 

ok fakt masz racje, nie zwrocilem uwagi na D, ja mam I z pelnym webasto, a inne pytanie ?

 

widze ze przestudiowales start na zimno czyli pewnie ci zalezy a wiec poradzil bym ci Amsoil 5W30 european formla low saps ze CCS 5884. Uwazaj jest jeszcze starsza wersja na rynku ktory ma lepsze wlasciwosci jak chodzi o odparowywanie oleju Noack (7,8 !) ale ma ciezsza baze a wiec CCS 6350 a jezeli masz troche kasy to wez dodatek DuoEsterow (to trohe droga impreza b jakies 80 zyla pewnie ci wyjdzie). Motul z powodzeniem stosuje je w swoich olejach serie 300V a to ci jeszcze poprawi bezpieczenstwo (nie wlasciwosci to nie to samo) startu na zimno i wzmocni film przy duzych obciazeniach.

Edytowane przez Rivasi

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Rivasi Mógłbyś powiedzieć jaki olej polecasz do 320d?

 

a mozesz doprecyzowac ? jaki przebieg ? , czy silnik bierze olej czy nie ? jezeli tak to ile ? na jakich wlasciwosciach ci zalezy ? jaki masz styl jazdy ?co ile wymieniasz olej ?czy masz garaz lub webasto ? jaka masz zasobnosc portfela :)

Przebieg 150 tys.

Olej wymieniany co roku lub co 15-18 tys.

Cena nie gra roli.

Na 15 tys weźmie od 500 do 1000 ml.

Samochód garażowany (ale zaznaczam, że mieszkam w górach i są długie i mroźne zimy).

W większości odcinki pokonywane to 25 km, więc zależy mi żeby olej na tym odcinku jak najszybciej dawał dobre smarowanie.

Różnie jeżdżę, ale lubię pojechać dynamicznie. Rzadko jednak ponad 180 km/h.

Obecnie lany Castrol Edge 0w30 LL-04.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Rivasi Mógłbyś powiedzieć jaki olej polecasz do 320d?

 

a mozesz doprecyzowac ? jaki przebieg ? , czy silnik bierze olej czy nie ? jezeli tak to ile ? na jakich wlasciwosciach ci zalezy ? jaki masz styl jazdy ?co ile wymieniasz olej ?czy masz garaz lub webasto ? jaka masz zasobnosc portfela :)

Przebieg 150 tys.

Olej wymieniany co roku lub co 15-18 tys.

Cena nie gra roli.

Na 15 tys weźmie od 200 do 500 ml.

Samochód garażowany (ale zaznaczam, że mieszkam w górach i są długie i mroźne zimy).

W większości odcinki pokonywane to 25 km, więc zależy mi żeby olej na tym odcinku jak najszybciej dawał dobre smarowanie.

Różnie jeżdżę, ale lubię pojechać dynamicznie. Rzadko jednak ponad 180 km/h.

Obecnie lany Castrol Edge 0w30 LL-04.

 

Ok a wiec tak jak mowisz to silnik masz bez konsumpcji ale pokonujesz krotkie odcinki i chodzi ci o bezpieczny start na zimno oraz malo zroznicowana lepkosci kinematyczna.

Amsoil 5W30 european formula http://www.amsoil.com/lit/databulletins/g2808.pdf z dodatkiem Duoesterow. W polsce nie ma dystrybutora takiego dodatku ale mozna znalesc na Allegro np Atomex 2X Esters & Revitalizant. Jezdzij jak najbardziej dynamicznie (chodzi o wysokie obroty) i sprobuj raz na tydzien lub dwa przegonic lale przez autostrade.

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezdzij jak najbardziej dynamicznie (chodzi o wysokie obroty) i sprobuj raz na tydzien lub dwa przegonic lale przez autostrade.

 

Oczywiście korzystam przy każdej nadarzającej się okazji z "pojechania" ze stałą prędkością na wysokich obrotach, by dpf przepalić. Znam trochę zasadę działania mojego samochodu :wink:

Pytałem o olej celowo, bo kilku mechaników odradzało mi już zmianę Castrola na coś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Oczywiście korzystam przy każdej nadarzającej się okazji z "pojechania" ze stałą prędkością na wysokich obrotach, by dpf przepalić. Znam trochę zasadę działania mojego samochodu :wink:

Pytałem o olej celowo, bo kilku mechaników odradzało mi już zmianę Castrola na coś innego.

 

A czy mowili dlaczego odradzali ? bo jak sie pytam to jest brak odpowiedzi oprocz ze oni leja castrola i ze castrol im tak powiedzial.

A zapytam jeszcze od kiedy masz samochod (przebieg) ?

To tak troche jak BMW tlumaczy duza konsumpcje oleju 320i nie wadami konstrukcyjnymi tylko ze to dotyczy egzemplarzy ktore nie jezdzily na SLX professional od poczatku tylko ze w takim razie to dotyczy wszystkich egzemplarzy bo od mlodosci podczas gwarancji jezdzily na oleju BMW... a to nie jest SLX professional...

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.