Skocz do zawartości

[e90] Jaki olej?


virek_kk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam proszę odp mam BMW e91 2.0i 150km chciałem się zapytać jaki olej zalać do tego cacka ma przejechane 100tys wcześniej był lany olej 5w30 bmw ja zalałem castrolem 5w30 i chyba to był błąd co zrobić przy następnej wymianie podpowiedzcie proszę czy lać jakąś płukanke czy co bo ja się nie znam kolego mi polecił motul 5w30 pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

Mam ten sam silnik i leje 5w30 Motul X-Clean +

Poczytaj sobie ten wątek od poczatku i wybierz, są lepsze ale ja stosuję Motula we wszytkich moich pojazdach i jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Castrol Titanium fst 5w30 ll nadaje sie do bmw ? Od wymiany przejechalem jakis 4tys km i czujnik pokazuje minimum. Dodam ze wyciekow nie ma nie kopci.... Stan licznika 94tys.

Przy zmianie oleju na inny zalecana jest plukanka jesli tak to jaka najlesza?

 

 

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepne sie pod temat lecz moje BMw to e 90 320i 2005r. Chciałem sie zapytać jaki olej do mojej buni polecacie, aktualnie jezdze na Liqui Moly 5w-30 4600. Wolałbym zostać przy jakiejś niemieckiej marce oleju :)

 

 

Pozdrawiam kszyhuu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Castrol Titanium fst 5w30 ll nadaje sie do bmw ? Od wymiany przejechalem jakis 4tys km i czujnik pokazuje minimum. Dodam ze wyciekow nie ma nie kopci.... Stan licznika 94tys.

Przy zmianie oleju na inny zalecana jest plukanka jesli tak to jaka najlesza?

 

 

 

 

Pozdrawiam

 

E90 n46b20 2006

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy ja już sam nie wiem co jest w tym moim BMW ten wskaźnik elektroniczny się gubi albo pije ten olej jak wymieniłem wlałem tyle co producent kazał 4,25l było na stanie trochę mniej niż cały po jakimś czasie spadło jeszcze niżej zaś dzisiaj się podniosło do 3/4 jak po wymianie i za 5 min spadło do połowy co to może być a i jak dodam mam zalany 5w30 castrol edge koleś mówił żeby przy kolejnej wymianie wymienić na Mobil 1 new live 0w40 bo też mu brało i po tej wymianie od razu lepiej a może coś boli moją jednostkę podpowiedzcie mi coś pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czujnik dziala w sosob bardzo specyficzny jest post gdzies na forum ktore tlumaczy, pierwszy pomiar po nagrzaniu silnika to nie poziom tylko szybka ocena czy jest na tyle oleju aby dalej jechac, drugi pomiart nastepuje po okolo powiedzmy aby ulatwic 20 km jazdy nie w korku. Czujnik jest poza tym ultra wrazliwy na temperature i wilgotnosc. jak jest zimno to pokazuje nizszy stan niz jest faktycznie a jak pada to cwariuje Mialo byc prosto a tak naprawde jest dosyc technicznie ale kazdy z tych pomiarow ma uzasadnienie technicznie. Trzeba dokladnie poczytac opis dzialania czujnika ktora ma chyba 12 stron...

 

aby nie zrobic jakies glupoty i nie dolac jak nie trzeba i przelac to tak naprawde dopoki nie masz info na zolto dolej litr to cokolwiek by sie nie dzialo to cie to nie obchodzi bo mozesz zrobic zmy odczyt a jak juz kaze dolac litr to dolej pol litra.

 

i tak zmiana oleju na inny jest dobrym pomyslem tak samo jak jego wymiana co 10 tys.

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest jak napisałeś z pierwszego odczytu jest 3/4 to prawie cały a tak po 10 km pokazuje pół stanu ale przejechałem na tym oleju castrola5w30 1500km i już tyle by wzięło a może zmienić na inny wcześniej kolega pisał żeby przejść na mobil1 0w40 czy ta zmiana będzie dobra czy może zalać 5w30 tylko jakiegoś innego producenta np motul chyba że jest jakaś inna przyczyna tego spadku oleju może są jakieś rozszczelnienia ale tak z wierzchu to silnik jest czysty i do tego ma 98000 tys przejechane już sam nie wiem bo to dla mnie chore po przejechaniu 1500km ubywa olej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tyle ze te pol stanu to moze oznaczac ubytek 0,5 litra albo ubytek 300 cl albo 600 cl w zaleznosci od tempy, wilgotnosci i innych uwarunkowan bo ten czujnik nie jest miernikiem on nie mierzy fizycznie ilosci oleju tylko go kalkuluje przez elektrolize a wiec wszystkie elementy ktore wplywaja na przepustowosc pradu elektrycznego (ilosc wody w oleju, ilosc syfow w silniku, temperatura, itd) przez olej wplywaja na wyswietlany "stan" a nie poziom.

 

jak chcesz wiedziec ile masz to wylej co do kropli olej z silnika i wtedy bedziesz wiedzia ile ci zezarl. jak nie ma wyciekow to albo spalil albo wskialo pod pokrywe zaworow bo pewnie od nowosci sruby aluminiowe byly nie ruszane a zaczynaja puszczac po 5 latach bez wyiany w tym miejscu wedlug producenta srub..

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 320d jak w profilu, przelatane 157k km, taki olej: http://czescidobmw.pl/oleje-millers-oils/olej-silnikowy-millers,3308.html czy http://czescidobmw.pl/oleje-millers-oils/olej-silnikowy-millers,3998.html się nada? Generalnie w chwili obecnej nie wiem, co jest zalane - brak plakietki, samochód kupiłem w listopadzie. Chcę zmienić olej, mimo że mam do wymiany jeszcze 12k km (czyli rok jazdy - mało jeżdżę), ale nie chcę też jeździć na jakimś syfie.

 

Dodam, że olej planuję wymieniać w mautoczesci w Legionowie (przy okazji innej naprawy). Pytanie czy warto samemu kupować czy pozostawić im to zajęcie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej nalezaloby zmienic po kupnie, poza tym komputer jest zaprogramowany z powiadomieniami na znacznie dluzsze przebiegi niz realna koniecznosc wymiany. Co do mauto to spokojnie moge polecic i czesci i robote, tam nie ma lipy. Sam sie tam zaopatruje i w dodatku mam niedaleko, chociaz dostepne terminy napraw sa lekko denerwujace.
to nieprawda, że ten bigos zaszkodził
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że należało wymienić zaraz po kupnie, nie mniej jednak miałem też inne sprawy do załatwienia w kwestii samochodu i nie chciałem latać do mechaniora co tydzień tylko zebrać konkret i się wybrać.

 

W Legionowie się miesiąc temu umawiałem a mam "wizytę" za 2 tyg. ;)

 

Rozumiem, że mogę śmiało zdać się na ich wiedzę i wleją mi to, co dobre, a nie to co najdroższe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.