Skocz do zawartości

[e90] Jaki olej?


virek_kk

Rekomendowane odpowiedzi

wymienic po roku

Czy na pewno po roku? Co do zmiany w zależności od rodzaju trasy i stylu jazdy po ok 10-15kkm, to ok, ale myślę, że po 2 latach przy nie osiągnięciu tych przebiegów, w końcu to olej LL.

 

 

Tylko ze slowo Longlife nie kwalifikuje oleju ale sposobu serwisowania pojazdu. To troche skomplikowane ale wlasnie zrozumialem ze od 50 stron tematu nie poruszylismy podstawy czyli jaki sposob serwisowania dobrac w zaleznosci od uzytkowaniu auta bo mowimy ciagle o interwalach wymiany bo ja przypuszczam ze naturalnie interwal podaje sposob serwisowania bo nie moge podawac innego nie znajac sposobu uzytkownia samochodu a wiec uzywam sposobu toyoty najbardziej optymalnego (Six sigma) czyli standrdowego. K8v8M dobrze to tlumaczy w uproszczeniu w jak dbac o swoje BMW... rozwine tematyke.

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skonczyla sie promocja liqui moly top tec 4600 w cenie 120zł za 5L.

w tej samej cenie 160zł za 5L mam do wyboru teraz:

1. liqui moly top tec4600

2. mobil 1 0w40 ESP

3. castrol edge 0w40

KTORY WYBRAC?

nie testowalem jeszcze mobila 1 0w40 ESP? czy warto za niego wiecej zapłacic niz za 5w30?

 

tym razem kupilem znowu mobila 1 5w30 ESP, tanszy o 10 zł od liqui moly toptec 4600, ale nie to bylo decydujace.

zawsze jak kupuje olej w butelkach 1L czy 5L to jest data produkcji i seria drukiem czarnym na butelce, tak samo jakosc butelek i korka jest OK. z reguły 1L olej w butelce 1L a w bance 5L jest podobny. Natomiast w liquimoly olej w butelkach jest drozszy na 1L o jakies 35% banki 5L nie maja żadnego nadruku serii czy tez daty produkcji, jedynie jest wytłoczenie na bance plastikowej w kółeczku. same banki liqui moly wygladaja jakby byly robione jakimis zdezelowanymi maszynami, tandetnie. ogladalem bańki w róznych sklepach w niemczech i wszystkie tak wygladają. jakosc opakowania tez swiadczy o produkcie, a sam fakt braku daty produkcji oleju na opakowaniu w wypadku LM dla mnie go dyskwalifikuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co bedzie sie dzialo... na poczatku (po 1 tys km) jezeli masz bardzo brudny silnik to bedzie troche dymilo wiecej normalne, i ci spadnie gwaltownie poziom oleju o jakies 200 ml do0,5 litra, to normalne olej dociera tam gdzie nie docieral wczesniej a wiec czujnik w misce ma wraezen ie ze go tam mniej. Jezeli masz jakies mikro wycieki to po 2 tys km powinny ustac. Przejedz 10 tys, wylej na goracy silniku co mozna, wlej nowy tani olej ale do minimum czyli 6 litrowojak najbardziej niskiej lepkosci (z norma BMW dla twojego serca) + plukanke Archoil 2820 lub Xenum M Flush lub Atomex total Flush (tak zwana mieka plukanke) (albo produkt XADO dedykowany i wtedy bez plukanki), daj mu sie pokrecic 30 minut. Wylej wlasnie wlany olej i oddaj koledze ktory wymienia co 40 tys twoje resztki syfow beda nie widoczne, wlej ten wlasciwy (6,2 litry) + Archoil 9100 np i masz fabryke. ok nie bedzie tanio ale na 100 tys masz spokoj szczegolnie jezeli przy kazdej zmianie bedziesz lal Archoil 9100.

 

W tym cyklu 10 tys to bym przy okazji zalal dwa razy Atrchoil 6400, XADO Maxi flush, atomex Multi cleaner, to juz bedziesz mial jeszcze wtryski na poziomie a potem dodawal AR 6200 EU, grosze a dziala, tu nie zaproponuje nic innego bo np benzine additive liqui Moly nie daje tak widocznych efektow.

 

A jak juz nie wiesz co zrobic z kasa to Xado One stage, Archoil 9300 Ceratec i swiat jest piekny.

 

Specjalnie podaje kilka produktow aby nikt mnie nie posadzal ze mam gdzies udzialy.

 

 

Rivasi,

 

Przymierzam sie powoli do kolejnej wymiany. Nie zauwazylem wczesniej aby silmnik sie gdzies "pocil", mam zalany Mobil 1 New Life 10w40 i AR 2300. Co zalac nastepnie?

 

- Myslalem aby 15min przed spuszczeniem oleju zalac Liqui Moly

 

http://www.ebay.co.uk/itm/Liqui-Moly-Pro-Line-Engine-Flush-500ml-2427-/321589914354?pt=LH_DefaultDomain_3&hash=item4ae040aaf2

 

a nastepnie znowu zalac Mobil1 New Life i najwyzej jakiegos Archoila znowu...

 

Jasli mowisz o jakims tanim oleju na 30min moze byc to ktorys z Castroli (ktory ma najnizsza lepkosc?).. (akurat mam cos na stanie a watpie ze to gdzies wleje)?

 

Przez te 30min mam jezdzic czy silnik ma sobie chodzic na postoju?

 

 

Ktora lepsza plukanka Archoil 2820 czy Liqui Moly?

 

Rozumiem ze Archoil 6400 to do baku...?

 

http://www.amazon.co.uk/s/ref=nb_sb_noss_2?url=search-alias%3Daps&field-keywords=Archoil+6400&rh=i%3Aaps%2Ck%3AArchoil+6400

 

 

Jak piszesz "W tym cyklu 10 tys to bym przy okazji zalal dwa razy Atrchoil 6400, XADO Maxi flush, atomex Multi cleaner, to juz bedziesz mial jeszcze wtryski na poziomie a potem dodawal AR 6200 EU, grosze a dziala, tu nie zaproponuje nic innego bo np benzine additive liqui Moly nie daje tak widocznych efektow." to mowisz zeby wszystki te produkty wlac jednoczesnie czy wybrac jeden w nich?

 

- Atrchoil 6400

- XADO Maxi flush

- atomex Multi cleaner

 

 

AR6200 to do czego to??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A/ Nie ma takiego oleju jak Mobil 1 new life 10W40, rozumiem ze chodzilo ci o Mobil 1 new life 0W40

B/ moze byc castrol na te 30 min jakis 5W30 lub 5 W40 tylko w dacie spozycia. Ma chodzic na postoju i nie ma znaczenia ktora plukanke zalejesz.

C/ Archoil 6400 to do baku

D/ Po takich fajerwerkach to moze zalej albo Xado one stage Revitalizant albo Archoil 9300. Jezeli szkoda ci kasy to archoil 9100 do oleju robi swoje.

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A/ Nie ma takiego oleju jak Mobil 1 new life 10W40, rozumiem ze chodzilo ci o Mobil 1 new life 0W40

B/ moze byc castrol na te 30 min jakis 5W30 lub 5 W40 tylko w dacie spozycia. Ma chodzic na postoju i nie ma znaczenia ktora plukanke zalejesz.

C/ Archoil 6400 to do baku

D/ Po takich fajerwerkach to moze zalej albo Xado one stage Revitalizant albo Archoil 9300. Jezeli szkoda ci kasy to archoil 9100 do oleju robi swoje.

 

Hej Rivasi,

 

A/Naturalnie chodzilo mi o Mibil1 new life 0W40 - zamieszalem

B/Sprawdze jakiegon Castrola mam ale wiem ze zostalo mi kilka baniek

C/Archoil 6400 - rozumiem ze starcza to na jeden bak? Co to jeszcze przeczysci procz wtryskow?

D/ Archoil 9300 to jako dodatek do oleju Mobil1 New Life 0w40?

 

Tak jak pisalem wczesniej zalazlem AR9100 i naprawde jestem pod wrazeniem co ten specyfik zdzialal... Kosumpcja oleju zmniejszyla sie o 75% poki co.

 

 

Ile tej plukanki powino sie lac do 6l oleju? Liqui Moly ma 500ml Archoil 2820 ma 400ml - cenowo wyglada to bardzo podobnie biorac pod uwage ze jedna jest 100ml pojemniejsza od drugiej....

 

Czy jak zaleje 400ml AR2820 do mojego silnika przed spuszczeniem oleju to bedzie wystarczajaco?

 

 

 

AR9300 to faktycznie do najtanszych nie nalezy:

 

http://www.ebay.co.uk/itm/Archoil-AR9300-Complex-Nano-ceramic-Extreme-Friction-Modifier-100ml-/371139973723?pt=LH_DefaultDomain_3&hash=item5669aa925b

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie - jakoś bez echa przechodzi mobil 1 esp formuła- a dane ma dość dobre-

może ktoś się wypowie w temacie.

totalnie to już mam wode z mózgu co wlać do 330d przy 340 tysiach....

zaznacze- zero ubytków, zero dymku- pełna kultura...

dodam ,że ostatnia wymiana w bawarii w Katowicach zalali mobila- tylko nie pamiętam co...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już drugi raz zalałem Olej Syntetyczny MOBIL Super 3000 XE 5W30 5 Mobil 5W30/5/XE i nie narzekam. Silnik cicho pracuje, miękko i gładko. Od wymiany do wymiany (co 15-17kkm) nie dolewam, bo nie ma takiej potrzeby. I cena - 120zł/5l. Przebieg auta to 200kkm.

-------------------

Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie o olejach shell?

Zalewam nim swoje e46 od 100tys km I nigdy nie mialem z tym problemu.

Spelnia on norme LL04 I chce nim rowniez zalac e91 318d z silnikiem n47.

 

A tak wogole to ile wchodzi oleju do ww bmw?

e34 520i '90 M50B20; 2006-2007

e34 520i '94 M50B20; 2007-2009

e46 320d '02 M47N; 2009-2015

e91 318d '09 N47; 2015-....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie o olejach shell?

Zalewam nim swoje e46 od 100tys km I nigdy nie mialem z tym problemu.

Spelnia on norme LL04 I chce nim rowniez zalac e91 318d z silnikiem n47.

 

A tak wogole to ile wchodzi oleju do ww bmw?

Shella leją mi do hondy w benzynie (accord miał 140kkm i bez problemów, civic ma 45kkm i ok) w ASO.

Do bmw wchodzi 5,5l ale ja zalewam 5l i mam poziom pomiędzy min i max.

-------------------

Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie o olejach shell?

Zalewam nim swoje e46 od 100tys km I nigdy nie mialem z tym problemu.

Spelnia on norme LL04 I chce nim rowniez zalac e91 318d z silnikiem n47.

 

A tak wogole to ile wchodzi oleju do ww bmw?

 

Ja zrobiłem w n47 prawie 200.000km na Shellu. Bardzo dobry olej.

Po kupnie do n43 zalalem Havoline Texaco

Dzisiaj sprobowalem Total Ineo, zobaczymy jak się sprawdzi

Mowa oczywiście o olejach 5W30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w takim razie poleci shell helix ultra 5w30 :cool2:

 

w sumie nie wiem co lał poprzednik zza granicą i rozumie żeby nie pchać sie w nic typu 0w30?

e34 520i '90 M50B20; 2006-2007

e34 520i '94 M50B20; 2007-2009

e46 320d '02 M47N; 2009-2015

e91 318d '09 N47; 2015-....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shell Helix Ultra Extra 5W30 vs Mobil Super 3000 XE 5W30, porównywalne czy któryś zdecydowanie gorszy ?

Jeżdżę na Mobilu już 30kkm i jakoś nie narzekam. Helixa miałem i mam w obu hondach od nowości (accord 2.4 i civic 1.8) w benzynie i mają się świetnie.

-------------------

Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

do N57, nie lal bym oleju 0W30...

 

Mobil 1 ESP 5W30

Amsoil European car formula 5W30 low saps

Penrite enviro+ 5W30 lub 5W40

 

i tak oczywiscie Archoil 9100.

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rivasi co wybrać do n47d20c 143km:

 

Shell helix ultra professional aml 5w30

Shell helix ultra ect 5w30

Mobil 1 ESP 5W30

Coś innego z podobnej półki cenowej ;-)

 

Czy do m47n o przebiegu 230 tys też mogę wlać któryś z powyższych?

Dzięki za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Niebagatelnie największe zużycie silnika następuje podczas rozruchu zimnego silnika.

Obrazowo - jedno uruchomienie zimnego silnika ( im niższa temp. i wyższa lepkość oleju tym gorzej) powoduje większe zużycie silnika niż przejechanie ciągłej trasy np.1000 km .

Dlatego szczególnie warto zwrócić uwagę na jego lepkość i płynność. Ja stosuję 0w30, choć ta specyfikacja najczęściej jest ,ale nie zawsze (w zależności od producenta) wykładnikiem mniejszej lepkości w porównaniu z 5w30.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to z uruchomieniem silnika ten najbardziej sie niszcxzy. Oleje ktore sobie najlepiej radza z tym problemem sa oleje z dobrym MRV (czasem dotarcia oleju do ukladu). Dzisiaj najnizsze MRV (odpowiednio do temperatur) na rynku maja z tego co sie orientuje oleje Mobil i Shell (pomylilem z innym olejem) dzieki zastosowaniem specyficznej technologi..

 

Innym bardzo skutecznym srodkiem aby zmniejszyc a wrecz tak naprawde zniwelowac do zera zuzycie silnika sa powloki nanceramiczne czyli np Xado Revitalizant 1 stage albo Archoil 9300 (drugi lepszy ale drozszy).

Edytowane przez Rivasi

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rivasi - jeśli można prosić o wyjaśnienie - dlaczego nie można 0W30 ?

 

Mozna ale lepiej do dizli uzyc 5W30 albo 5W40, 0W30 jest dosyc specyficznym produktem, polecanych do niektorych benzyn z dosyc niski HTHS

 

Rivasi co wybrać do n47d20c 143km:

 

Shell helix ultra professional aml 5w30

Shell helix ultra ect 5w30

Mobil 1 ESP 5W30

Coś innego z podobnej półki cenowej ;-)

 

Czy do m47n o przebiegu 230 tys też mogę wlać któryś z powyższych?

Dzięki za odpowiedź

nowy lancuch rozrzadu :mrgreen: no dobra glupie zarty na bok, ja bym lal Mobil 1 ESP 5W30 albo Shell helix ultra professional aml 5w30 bardzo podobne i dolal Archoil 9100.

Edytowane przez Rivasi

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.