Skocz do zawartości

Spalanie diesla (ile Wam palą?)


De BMW

Rekomendowane odpowiedzi

WItam..mam pytanie do użytkowników diesli.Szczególnie chodzi mi o użytkowników silnika 2.5l 115KM (czyli taki jak mam zaszczyt posiadać w swoim autku).Już mówię o co mi chodzi:

Wyjazd do Bydgoszczy-300km (w obie strony).Przed wyjazdem zatankowałm do pełna (czyli powinno być 62l ON +- 2 l). Na te 300km spalił mi pół baku (czyli wnioskuję że 30l).Jazda spokojna 90-120km/h.Krótkie wyliczenia:skoro na 300km saplił 30l to na 100km wziął 10l. :shock: w trasie!To normalne czy mam jakąś dziurę w baku o której mi nic niewiadomo?Proszę o Wasze dane ze spalania.

 

EDIT: w lato to rozumiem bo jazda z prędkością 160km/h musi się odbić na spalaniu.Ale w zime przy prędkościach w sumie małych??

Poziom poczucia humoru jest wprost proporcjonalny do Twojego IQ.

http://img407.imageshack.us/img407/5961/roxbury9je.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spalanie szacowałeś według wskaznika?jesli tak to nic nie daje musisz do pełna potem 100km i znowu do pełna,a w czasie pokonywania tej 300km trasy ekonomizer na ilu był :?:
na 8.Ale ja wiem że pali mi 10 bo już 3 raz lałem do pełna po podróży :cry2:

Poziom poczucia humoru jest wprost proporcjonalny do Twojego IQ.

http://img407.imageshack.us/img407/5961/roxbury9je.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze nie mam diesla ale mialem podobne nadzieje ze auto bedzie mniej spalalo przy delikatniejszej jezdzie

 

 

jadac w cieplejszy dzien w trasie przy srednio 160km/h spalila mi 13l litrow

w te mrozy wychodzi ok 12,5l przy ok 90-120, czesto musze zwalniac przed wyrwami, zreszta przy ok -15st temp cieczy chlodzacej jest minimalnie ponizej polowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja 318TDS pali w trasie 6l (patrzac na ekonomizer i jadac do 130km/h), w miescie pali 7,5 przy normalnej jezdzie. Jak sie mocno przyciska to moze litr wiecej spalic. Te dane nie sa dosc dokladne bo spalanie jest na tyle male, ze nie licze ile pali i chyba o to chodzi...

gnojowka pedzona rakieta:D

http://yourdomain.com/images/broken_link.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Widzę, że niektórym to bunie na powietrze pracują :mrgreen:

Moja dużo pali ( 8,5l-trasa, 11-12l miasto, spokojna jazda ) i takie są obiektywne pomiary na CPN, a nie życzenia o spalaniu swojego autka :D Pozdrawiam.

No w końcu jakies normalne wyniki :lol:

Poziom poczucia humoru jest wprost proporcjonalny do Twojego IQ.

http://img407.imageshack.us/img407/5961/roxbury9je.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego z niskimi wynikami musi być coś nie tak? Jak komuś mało pali to odrazu wishful thinking? Obecnie TDSik mi pali poza miastem spokojnie jadąc 6l/100km, miasto zależnie - najmniej ale baaaardzo spokojnie 8.5, powyżej 10l raczej nie wychodze i to jest norma. Testy oparte na przebiegach 800-1000km więc tolerancja błędu jest niewysoka. Prawda jest taka że wszystko zależy od stylu jazdy i od kierowcy. Tutaj jest tak samo jak w ciężarówkach- jeden kierowca przy pełnym ładunku na tej samej trasie potrafi zejść na poziom 30l/100 a drugiemu 40 może nie wystarczyć -, analogicznie tutaj tylko skala trochę inna:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego z niskimi wynikami musi być coś nie tak? Jak komuś mało pali to odrazu wishful thinking? Obecnie TDSik mi pali poza miastem spokojnie jadąc 6l/100km, miasto zależnie - najmniej ale baaaardzo spokojnie 8.5, powyżej 10l raczej nie wychodze i to jest norma. Testy oparte na przebiegach 800-1000km więc tolerancja błędu jest niewysoka. Prawda jest taka że wszystko zależy od stylu jazdy i od kierowcy. Tutaj jest tak samo jak w ciężarówkach- jeden kierowca przy pełnym ładunku na tej samej trasie potrafi zejść na poziom 30l/100 a drugiemu 40 może nie wystarczyć -, analogicznie tutaj tylko skala trochę inna:)
Zgadzam się..ale chyba nikt nie kupi 143KM diesla po to żeby osiągac jak najniższe spalanie.318 TDS-mało pali.Nie ma się co oszukiwać że "mam 140KM i pali mi 5l na 100" (mówie o 2.5 TD/TDS).

Poziom poczucia humoru jest wprost proporcjonalny do Twojego IQ.

http://img407.imageshack.us/img407/5961/roxbury9je.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje 525TD z 91r pali niestety jak smok:(

co ciekawsze wydaje sie brac mniej wiecej tak samo na trasie i w miescie:D

jezdze raczej wolno, tak do 120 max, a bierze gadzina ok 12l/100km i to z pa3eniem na ekonomizer i nie przekraczaniem 3k obrotow/min(na ogol jezdze w okolicach 2k:(). Wir w baku... Wybieram sie do jakiegos mechaniora zeby cos podregulowal.

A tak BTW rano auto odpala od strzalu, ale gdy nie uda mu sie za pierwszym razem to trzeba go krecic dobre 30 sekund zeby raczyl zaskoczyc:( Jakies pomysly?

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podawane spalania przez producentów są zwykle mocno nierealne. jeszcze nie miałem auta które byłoby w poblizu zużycia deklarowanego w mieście. Nawet Berlingo HDi w mieście wciąga 9-10 litrów diesla a powinno zaspokoić się 6 litrami. Z powietrza koni nie ukręcisz. w trasie jakoś wychodzi, E32 V12 przy 100 w trasie 14,1 litra na setke- odmierzone a nie z komputera. Oczywiście żadnego gwałtownego przyspieszania...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duża bryka musi spalić nawet gnojówki :mrgreen: ,jak chcecie mieć małe spalanie terkoczący silnik i dobre osiągi to trzeba zmienic na TDI :cry2:
TDI? nie dziękuje :mrgreen:

Poziom poczucia humoru jest wprost proporcjonalny do Twojego IQ.

http://img407.imageshack.us/img407/5961/roxbury9je.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!Moja maszyna tj 324TD na krotkich odcinkach tak do 20 km spala 10 niezaleznie od stylu jazdy 0,5 litra wiecej czy mniej to juz nie ma znaczenia (tymbardziej jesli sie na oranzadce jezdzi :mrgreen: ) a na trasie to zszedlem do przedzialu 8-9 l do 140km/h i widze po waszych postach ze to norma co mnie cieszy pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiesz co tracisz :lol: :mrgreen: :norty: :twisted2:
mniejsza kulturę pracy silnika i pasek na rozrządzie :mrgreen: Mój kolega ma TDI-narzeka i płacze, że nie kupił TDSa.

Poziom poczucia humoru jest wprost proporcjonalny do Twojego IQ.

http://img407.imageshack.us/img407/5961/roxbury9je.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!Moja maszyna tj 324TD na krotkich odcinkach tak do 20 km spala 10 niezaleznie od stylu jazdy 0,5 litra wiecej czy mniej to juz nie ma znaczenia (tymbardziej jesli sie na oranzadce jezdzi :mrgreen: ) a na trasie to zszedlem do przedzialu 8-9 l do 140km/h i widze po waszych postach ze to norma co mnie cieszy pozdrawiam!

 

Ja bym to wyregulował.... :roll: Moje E28 524td w mieście na automacie nie wychyli sie powyżej 10...a w trasie do 150km/h średnio spala 7,3....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja w miescie przy normalnej jeździe 10-11 litrów

na trasie 7-9 litra

jak chcę roszke poszaleć ( o ile mozna mowic o szaleństwach TDS-em:)) to nie patrze na ekonomizer

Generalnie to ekonomize na ogół pokazuje przy przyspieszaniu spalanie chwilowe w granicach 20-30 litrów, ale średnie komputer pokazuje na 10, trzeba uwzględnic, że jeżdżę krótkie odcinki z częstym uruchamianiem silnika , który nie zawsze osiąga normalną temperaturę pracy (wskaxnik tem. płynu na niebieski), a więc kawałek drogi, postój, uruchomienie znowu kawałek, znowu postój itd...reasumujac to na poczatku po przejsciu z 1,6 TD VW zauwazyłem róznice w spalaniu, ale tez i w jeździe:)) :dance:

Wszystkie samochody są prawie jak BMW... prawie robi wielką różnicę:))


Więcej mocy:

http://img61.imageshack.us/img61/1872/doladowanie3kk.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.