Skocz do zawartości

530da wielki problem po wymianie oleju w skrzyni


Rebel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Spędziłem wiele godzin w sieci żeby poczytac o skrzyniach automatycznych w bmw miedzy innymi montowanej w mojej betce.Wiele osób zalecało wymianę oleju a wiele tez nie.Jednak postanowiłem wymienić cały olej z filtrem. Mogę powiedzieć ze przed wymiana skrzyni chodziła płynnie nie ślizgała itd.Teraz po wymianie tez jest wszystko ok ładnie zmienia nie szarpie.Lecz pojawił się nowy problem coś zaczęło mi strzelać (przeskakiwać) prawdopodobnie w skrzyni. Nie wiem czym to jest spowodowane. Zauważyłem ze na zimnym silniku jest to częściej i przy podawaniu gazu tylko. Nie jest to raczej wina wału ,podpory itd. Ponieważ ten problem czasami tez występuje na postoju w pozycji neutrał albo parking przy dodawaniu gazu.W mojej miejscowości nie ma specjalistów od skrzyni automatycznych są tylko grzebaki dlatego pierw wole spytać was kegów może ktoś się z tym spotkał.Powiem ze wszystko chodzi normalnie i nawet jak auto strzela (jakiś metal przeskakuje albo coś) nie ma żadnych problemów z jazda.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Poduszki skrzyni sprawdzone?

Przy dodawaniu gazu nawet na P lub N układ napędowy lekko się buja, a jak jakaś poducha jest zerwana to może coś tłuc.

Sprawdź przy okazji poduchy silnika.

Może to tłukące się coś, to jakieś inne elementy podwozia a nie skrzynia? Przy wymianie oleju parę pierdół trzeba ruszyć, a jak ktoś niepoprawnie to potem poskładał, to może być potencjalny winowajca hałasów.

Ogólnie proponuję autko na kanał/podnośnik i sprawdzić cały spód, dobrze by było żeby ktoś w tym czasie doprowadził do tego "puknięcia" a druga osoba od spodu sprawdza skąd to dochodzi.

Powodzenia w dochodzeniu :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....sadze ze wszystko jest dobrze poskładane bo ten objaw nie był odrazu po wymianie oleju tylko chyba po paru dniach ale dokładnie nie pamiętam, poduchy miałem już sprawdzane i są w porządku miałem kiedyś wyj....dyfer w poprzedniej e39 i własnie przy mocnym ruszaniu strzelał podobnie lecz tutaj to odpada bo na postoju tez to jest.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Mimo wszystko, jeśli masz możliwość, sprawdź podwozie, no chyba że jesteś w 100% przekonany że to skrzynia.

U mnie przy ruszaniu coś terkotało, obstawiałem skrzynie, sprawdziłem wszystko - wyszło że przy pewnej prędkości w drgania wpada osłona termiczna wydechu.

Więc jak zawsze, zapowiadało się grubo, a wyszła pierdoła, co prawda dość irytująca, no ale, teraz przynajmniej nie martwię się skrzynią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.