Skocz do zawartości

Kupno X5 pytani,rozterki,porównania.....


Prezioso

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderatorzy
a jak kolego Kruku ma sie Twoja opinia o F07?

 

Jeździłem tylko testowo i prawdopodobnie to będzie następna moja BMW :)

Podoba mi się i super jeździ lecz ostateczną opinię wyrabiam sobie po pewnym czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 953
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

No tak cena jest ważna (niewielka dopłata przy zamianie z f25) ,nie chcę też chyba eksperymentu z nowym modelem... E 70 ma już swoje wady i zalety ujawnione :wink:

Jeśli propozycja będzie ciekawa (dostępne fajne autko) to pewnie się zdecyduję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ,podstawowe wyposażenie F15 robi wrażenie ,ale ,,chorób wieku dziecęcego '' raczej nie uniknie więc stąd te wątpliwości. Rabaty na E 70 są spore ,ale jest problem ze znalezieniem autka z 3 rzędem siedzeń w dobrej cenie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nie wiem dlaczego mój temat został usunięty wobec czego pytam tutaj:

 

Witajcie,

 

przed zakupem BMW 3.0D mam kilka pytań.

 

1. jak jest z awaryjnością tego silnika i w ogóle auta? Mam możliwość kupienie egzemplarza od rodziny także bardzo sprawdzony. Jedyne co wiem to, że nie zawsze przestrzegane jest aby wystudzić turbinę przed wyłączeniem. Przebieg przy sprzedaży pewnie będzie oscylował w granicach 80 tys.

2. jakie jest spalanie tego silnika realne (planuję montaż chipa)

3. czy jeśli opony na zimę są sporo węższe i giną w poszerzanych błotnikach to można tylko na zimę zakładać sobie do tego jakieś dystanse? Czy właściwości jezdne zostaną zachowane? Jak trudno to się zakłada (czy wymaga to dodatkowej pracy przy zmianie kół)?

4. czy jest jakiś sposób aby zamontować w tym aucie podłączenie do ipada, iphone'a? Chodzi mi o gniazdo do kabla apple, aby jednocześnie ładowało i dawało dźwięk. W tej chwili w tym egzemplarzu jest tylko wejście do kabla aux, a telefon trzeba ładować z ładowarki do zapalniczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
myśle o zakupie e70 lub f10 ale jeszcze nie wiem co wybiorę muszę sprzedac e90 bo dziecko w drodze a troszke za mała jest:D podpowiedzcie co lepiej kupić wiem ze to suw a to osobówka ale jedno i drugie mi sie bardzo podoba jak ze spalaniem jednego i drugiego oraz jaki silnik kupić by był jak najbardziej odpowiedni mocą do spalania dodam ze wchodzi w gre tylko diesel dzieki za wypowiedzi i pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktoś może wypowiedzieć się na temet x5 a x6 3.0D czy bardzo różnią się w spalaniu? koszta utrzymania? itp na co zaważać uwagę przy zakupię proszę o odpowiedź chodzi mi o używkę 2010-2009r. mam nadzieję że nie dostane odpowiedzi ze jak stać na auto to o spalanie nie powinieneś się martwić bo czesto widzę takie odpowiedzi, po prostu chce wiedzieć pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myśle o zakupie e70 lub f10 ale jeszcze nie wiem co wybiorę muszę sprzedac e90 bo dziecko w drodze a troszke za mała jest:D podpowiedzcie co lepiej kupić wiem ze to suw a to osobówka ale jedno i drugie mi sie bardzo podoba jak ze spalaniem jednego i drugiego oraz jaki silnik kupić by był jak najbardziej odpowiedni mocą do spalania dodam ze wchodzi w gre tylko diesel dzieki za wypowiedzi i pozdrawiam

 

 

f10 jest całkiem innym pojazdem, lekkość prowadzenia jak w serii e90 zwinność, wrażenia z jazdy są fantastyczne... minusem jest niewielka ilość miejsca na tylnej kanapie... Jeśli potrzebujesz przestrzeni, możliwości jazdy w trudniejszym terenie niż jazda po asfalcie to zastanów się nad X-em.

Tam jest przyjemnie cicho, choć nie aż tak jak w f10 to całkowicie inne auto ( ciężkie duże, wolniejsze od porównywanego sedana )... kwestia wyboru, potrzeb.

Średnie spalanie w x5 e70 3.0d przy dość dynamicznej jeździe to 13l/100 myślę że koszty w X6 będą podobne z tym że tam jest o wiele mniej miejsca... Mi bardzo przeszkadzał przy wsiadaniu tylny próg w x6 - jest ogromny...

Wybierając używanego iksa zwróć uwagę na zawieszenie... Zdecydowanie tańsze w eksploatacji będą egzemplarze bez adaptive drive...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odpowiedz wiem ze inny samochod bo mam x3 z 2007r. 2.0d lecz wiem ze to za mala moc dla niego. f10 bardzo mi sie podoba ale czuje ze tak jak w e90 w zime jest troszke za niski pochodze z mniejszej miejscowosci gdzie codziennie odsniezarki nie jezdza a mozna powiedziec 2km odsniezac musza mieszkancy. bardzo podobaja mi sie x6 lecz boje sie ze moszta utrzymania beda duzo wieksze niz w x5 nie potrzebuje rakiety tylko samochodu w miare dynamicznego jakie sa twoje wrazenia z jazdy x5 bo pamietam ze miales taka ladna biala e90 lecz chyba jak jak i dla mnie byla troszki za ciasna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem zwolennikiem mniejszych wozów... Myśle ze f10 będzie dla mnie optymalna.

Co do x5 to sam dla siebie mimo droższych kosztów eksploatacji wybrałabym wersje z adaptive drive i aktywnym układem kierowniczym.

Tył na standardowych sprezynach czasami trochę buja... A kierownica chodzi dosyć cieżko oraz auto pływa na koleinach...

Przy aktywnym układzie kierowniczym kierownica kręcisz jednym palcem i koleiny pokonuje łagodniej.

Generalnie to fajne auto dla kogoś kto lubi siedzieć wysoko i chce mieć dużo przestrzeni wewnątrz. Ma bardzo dobry skręt, prawie jak małe miejskie auto...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

f10 tez bardzo mi sie podoba jeszcze w m- pakiecie biala miodzio... tylko boje sie ze wózek i inne potrzebne rzeczy dla dziecka sie nie zmieszcza. napewno bedzie mniej palił od suva tak samo eksploatacja ale wydaje mi sie ze f10 w nastepnym roku powinny troszeczke spasc z ceny... koncza sie leasingi tak jak było w e60bariera 3-4 lat. Widze ze sprzedajesz swoja bedzie zmiana na f10? musze dobrze sie zastanowic jechac do janek obejrzec te 3 furki przejechac sie i zobaczymy w gre wchodza f10, e70, x6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/bmw-gt-530d-2010-panorama-jasny-srodek-navi-4xklim-i3708478113.html

ta jest nawet fajna ale jakoś mnie nie przyciąga, nie ma takiego czegoś w mojej głowie MUSZĘ GO MIEĆ :) za to x6 lub f10 sni mi się po nocach ehhhh to jest właśnie ciężki wybór by potem nie żałować mam jeszcze troszkę czasu więc myślę że spotkanie z jednym i drugim na żywo mała przejażdzka itp przekona mnie że to właśnie ten tak samo jak miałem z e90 ogólnie jechałem po passata lub a4 ale gdy zobaczylem e90 nie wyło nawet mowy o czymś innym oprócz e60 ale wydawała mi się bardziej sportowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurczę teraz coraz bardziej przyglądam się f-7 na ulicach i coraz bardziej mi sie podobają oj czuję że bede miał ciężki orzech do zgryzienia. F07 ma zupełnie inny środek wg mnie najładniejszy ze wszystkich bmw te kolumny pomiędzy siedzeniami jest poprostu luksusowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tak ,ja już się umówiłem na jazdę F07 ,żeby ostatecznie się przekonać :wink: W sumie będę go oglądał niemal wyłącznie od środka ,więc może być na zewnątrz brzydki... :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.