Skocz do zawartości

Ukryte menu bmw e60


WMB23

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Szukałem na forum ale niestety nie znalazlem odpowiedzi na moje pytanie.

Otóż nie wyciaga mi paliwa z baku bmw e60

Udalo mi sie wejsc do ukrytego menu aby sprawdzic stan paliwa w prawej i lewej komorze

Informacja ta jest ukryta pod punktem 6

punkt jest jest podzielony na 3 podpunkty

i mam takie informacje

6.1 - L R S

00.0 21.1 21

 

6.2 - TANK ANZ PH

20.7 1 1

 

6.3 - TANK ADC L R

03BH 21BH

 

Jak mam to zrozumiec, bo nie jestem specem w tych sprawach a w necie nie moge znalesc informacji na ten temat

Jak ktos z forumowiczow wie jak czytac te wpisy to bede wdzieczny.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak juz znalazlem ;p

nie wiem co sie dzieje z tym paliwem, zatankowalem wczoraj rowno 15 litrow na probe

i po przejechaniu 40 km braklo mi paliwa

To co tankuje chyba jakos dzieli sie na 2 komory a paliwo ciagnie tylko z jednej i dlatego taki efekt.

Jest ktos kto moze mi to jakos wyjasnic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma zadnych wyciekow, to również sprawdzalem, czytalem troche na forach i npo w e39 jest jakis waz ktora wyrownuje poziomy w obydwu komorach, nie wiem jak to sie ma w e60, jest to strasznie uciazliwe ;/ nigdy nie wiadomo kiedy paliwa braknie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paliwo ciągnie z obu komór, jest układ zaworów który zamyka rurkę gdzie ciągnie powietrze. Może być u ciebie uszkodzony chwyt paliwa w lewej komorze (musialbys sprawdzić gdzie jest paliwo kiedy zgaśnie). W benzynie w lewej komorze jest regulator cisnienia i filtra paliwa, nadmiar paliwa spada do lewej komory(chociaż np. zasysa z prawej) I kiedy prawa komora jest już pusta i powienien wyciągać reszte paliwa z lewej to gaśnie. Tyle w teorii reszte musisz sprawdzić sam :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem ile mogłem i na ile sie znam ( a znam sie srednio, moje poprzednie auto to a3 ;p a e60 to moje pierwsze bmw)

Odkrecilem pokrywe pompy paliwa( po prawej stronie) i w prawej komorze jest bardzo duzo paliwa, widać rowniez ze bylo cos tam kombinowane bo jest pekniety plastik na gorze:

 

http://img96.imageshack.us/img96/9021/img0436n.jpg

 

podniosle troche pompe i nic nie widzialem, bo poprostu sie nie znam

 

http://imageshack.us/photo/my-images/189/img0437gl.jpg/

 

Gdy odłaczylem wtyczke od pompy, samochod nie zapalil, po podlaczeniu i wlozeniu pompy w bak i skreceniu wszystkiego ,wskaznik paliwa teraz pokazuje mi troche ponad polowe , wczesniej pokazywal 1/3

A w ukrytym menu pokazuje srednia ilosc paliwa 37 a wczesniej 21 litrow

Po lewej stronie za siedzeniem kierowcy, gdy odlaczylem wezyk od pokrywy, wytrysło paliwo, wiec zatkalem i nic wiecej nie ruszałem.

 

http://imageshack.us/photo/my-images/708/img0441kz.jpg/

 

Zamierzam teraz wozic paliwo w bagazniku i jezdzic do momentu az samochod zgasnie, zastanawiam sie dlaczego teraz okazuje inna ilosc paliwa, musialo sie cos zruszyc??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • Zasłużeni forumowicze
nie mogę wejść w ukryte menu sprawdziłem wszyskie kombinacje od 0-45

 

A dodałeś do siebie wszystkie cyfry z ostatnich siedmiu znaków vinu i sumę wpisałeś jako kod ? Np. VIN C359625 czyli 3+5+9+6+2+5 = 30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...
  • Zasłużeni forumowicze

Tak, nie da się tego obejść :(

 

Jedyne przyspieszenie które znam to nacisnąć przycisk do kasowania dziennego przebiegu i władze nie kluczyka do stacyjki dzięki czemu wchodzisz od razu do menu bez potrzeby trzymania przycisku przez kilka sekund.

 

Jak zrobisz to 100 razy to się przyzwyczaisz i będzie szybciej ;)

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.