Skocz do zawartości

[E60] 530d 218 ps delikatne pykanie


DonPedro

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie u mnie tez tak cyka , tylko ja na to odrazu zwrocilem uwage.

Czytalem ze moze to byc wina ktoregos z popychaczy ... Jak wymienie olej niebawem to zobacze czy sie uspokoilo czy nie . Podejrzewam ze moze to byc wina rowniez wymian olejowych co 30k :mad2:

 

Podczas przyspieszania na malych obrotach(1500-1800) jest delikatne cyk cyk cyk , tak jak to cyka diesel tylko ze mnie to bardzo zastanowilo. Powyzej tych obrotow juz tego nie slychac tylko pytanie czy nie slychac bo R6 to zaglusza czy poprostu to ustaje bo rosnie cisnienie oleju i popychacz zaczyna sie zachowywac normlanie ?

 

Generalnie auto zapitala zdrowo, i wszystko chodzi jak nalezy tylko ten odglos :roll:

 

Ktos cos bardziej badal temat ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 50
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam,

 

Przy dodawaniu gazu predkosc tego cykania'pykania wzrasta. Nie jest to jakies mega uciazliwe ale jednak.

 

Ja bylem dzis z tym cykaniem u mechanika , ale tak na szybko , po zdjeciu oslony jest ciut glosniej i przyczyna jest prawdopodobnie napinacz, bo z okolic rozrzadu dochadza te cyki. Jak bede na 100% wiedzial co to napewno napisze . W ciagu 1-2 tyg powieniem juz cos wiedziec w temacie.

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zaczyna sie nowa moda na wymiane rozrzadu. A moze od razu wyciac?

 

mechanik pewnie czekał z otwartymi ramionami ;)

 

:shock: :shock: WTF? . Jaka moda ? ? Po co takie glupie ironie. Temat jest w " Mechanika, Elektryka, Elektronika, Eksploatacja & Części " a nie "Poczytaj mi mamo" ...wiec moze wypowiadajmy sie w temacie bez glupich i zbednych komentarzy :roll: .

Nie mam 100% diagnozy wiec nie zamierzam nic wymieniac.

 

 

Jakby kogos interesowalo to pykanie to dzis bylem z tym u gosci ktorzy zajmuja sie tylko BMW. Auto przeswietlono z gory na dol + komputer + doswiadczenie wlasciciela, ktory "troche" czasu spedzil w serwisie BMW i diagnoza jest taka: Cykaja wtryskiwacze (u mnie 3 , z czego dwa bardzo cicho),jeden jest glosniejszy , ale to w niczym nie przeszkadza. Gosc mi powiedzial ze wtych motorach to sie czesto zdarza i nie jest to nic zlego. One z czasem tak maja. Jak kogos denerwuje cykanie to moze wymienic wtryski, ale on mi szczerze nie polecal bo powiedzial ze szkoda kasy tym bardziej ze wmoim przypadku wtryskiwacze podaja paliwo idealnie - korekcje 0.0 do 0.5 max :mrgreen: na wszystkich wtryskach.

Ja jednak bede oddawac te wtryski do Boscha do sprawdzenia, i jak sie uda to wyeliminowac to cykanie. IMO nie powinno tak byc, skoro od nowosci nie bylo :D . Jak wtryskiwacz cyka(wewnatrz) to moze sie zablokowac i wtedy nie wiadomo co/w jakich ilosciach poplynie do cylindra...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zaczyna sie nowa moda na wymiane rozrzadu. A moze od razu wyciac?

 

mechanik pewnie czekał z otwartymi ramionami ;)

 

:shock: :shock: WTF? . Jaka moda ? ? Po co takie glupie ironie. Temat jest w " Mechanika, Elektryka, Elektronika, Eksploatacja & Części " a nie "Poczytaj mi mamo" ...wiec moze wypowiadajmy sie w temacie bez glupich i zbednych komentarzy :roll: .

Nie mam 100% diagnozy wiec nie zamierzam nic wymieniac.

 

 

Jakby kogos interesowalo to pykanie to dzis bylem z tym u gosci ktorzy zajmuja sie tylko BMW. Auto przeswietlono z gory na dol + komputer + doswiadczenie wlasciciela, ktory "troche" czasu spedzil w serwisie BMW i diagnoza jest taka: Cykaja wtryskiwacze (u mnie 3 , z czego dwa bardzo cicho),jeden jest glosniejszy , ale to w niczym nie przeszkadza. Gosc mi powiedzial ze wtych motorach to sie czesto zdarza i nie jest to nic zlego. One z czasem tak maja. Jak kogos denerwuje cykanie to moze wymienic wtryski, ale on mi szczerze nie polecal bo powiedzial ze szkoda kasy tym bardziej ze wmoim przypadku wtryskiwacze podaja paliwo idealnie - korekcje 0.0 do 0.5 max :mrgreen: na wszystkich wtryskach.

Ja jednak bede oddawac te wtryski do Boscha do sprawdzenia, i jak sie uda to wyeliminowac to cykanie. IMO nie powinno tak byc, skoro od nowosci nie bylo :D . Jak wtryskiwacz cyka(wewnatrz) to moze sie zablokowac i wtedy nie wiadomo co/w jakich ilosciach poplynie do cylindra...

 

Nie wiem czy Twoj przypadek jest taki jak moj, na dniach wymienie olej, wszystkie filtry + odme, zobaczymy czy cos pomoze.

tymczasem lece, dzis czeka mnie trasa edynburg - opole :cool2:

DON PEDRO - UK

http://img853.imageshack.us/img853/2999/bmwlogowallpaper300x187.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

watpie zeby wymiana oleju , filtrow czy odmy , cokolwiek zmienila w tej kwestii :D :roll: . Ale warto wierzyc ...

Jedyna rzecza ktora ma tutaj wplyw na prace silnika jest OLEJ , tyle ze te silniki sa tak dopracowane mechanicznie i tak wyciszone ze nie wiem czy poczujesz jakakolwiek roznice :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Widze ze troche rzeczy zniknelo ...

Wiec napisze zeby bylo dla potomnych.

Delikatne pykanie podczas jazdy na ktore zwrocil uwage kolega DonPedro (dodam cytaty zeby co poniektorzy zrozumieli czego dotyczyl temat :roll: :roll: , chyba ze ktos jezdzi bez korka z uchem pod kabina :wink: ) .

 

tylko dokuczliwe cykanie podczas jazdy, przy zakreconym kurku na postoju jak nie przylozysz ucha to nic nie uslyszysz.

 

Witam,

Przy dodawaniu gazu predkosc tego cykania'pykania wzrasta. Nie jest to jakies mega uciazliwe ale jednak.

 

film nic nie da , dzwiek slyszalny przy przylozeniu ucha (podczas postoju). w kabinie nieco glosniej podczas jazdy ale ponownie obawiam sie ze rozniez nic film nie da.

 

podczas jazdy nic nie dochodzi z waszego silnia, specyficzny delikatny odglos cykania???

 

moze byc spowodowane (na 80% :mrgreen: ) wtryskiem/wtryskami piezoelektrycznym , ktore sa lekko przytkane i wydaja z czasem takie stuki. Zdjecie nogi z gazu do momentu odciecia paliwa(zanim to nastapi pykanie traci na czestotliwosci) lub nacisieniecie na hamulec uspokaja pykanie.

Przerabialem temat, oddalem wtryskiwacze do sprawdzenia na stole probierczym BOSCH , ktory sprawdza wtryskiwacze pod katem podawania dawki paliwa w calym przedziale obciazenia (nie da sie tego zrobic w zaden sposob nie wyciagajac wtryskiwaczy). U mnie, test 6 wtryskow wykazal ze ... 4 sa b.dobre, 1 jest dobry i jeden miesci sie w normach ale nieco odbiega od pozostalych. Wniosek taki ze mozna z tym jezdzic, ale pasowaloby sie przyjerzec blizej temu wtryskiwaczowi. Zaznaczam ze korekcje u mnie byly i sa idealne, wiec komputer radzi sobie bez problemu ztym zeby caly uklad zrownowazyc.

 

Wtryski piezoelektryczne sa nieregenerowalne na obecna chwile . Bosch opracowal juz technologie ich regeneracji jednak jest to fazie testow i ma niebawem trafic na serwisow... ale to moze byc za pol roku albo rok albo dwa lata...

 

W moim przypadku po czyszczeniu i myciu wtryskiwaczy ten jeden przytkany odetkal sie na stole i zaczol pokazywac dobre wartosci. Po zamontowaniu pykanie zniklo poki co. Powroci napewno . :D

 

Nalezy pamietac ze korekcje nie powiedza Nam wszystkiego o stanie ukl. wtryskowego , sa raczej wynikiem zrownowazenia calego ukladu. Jako ciekawostke powiem ze mialem ciekawy problem w 2.5V6 z ukladem wtryskowym i tez korekcje spokojnie miescily sie w normie natomiast wypadanie zaplonow na biegu jalowym bylo az nadto odczuwalne :mrgreen: . Co to oznacza dla silnika chyba nie musze nikomu tlumaczyc .

Edytowane przez mmcv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj!

A może warto lać preparaty do paliwa obecne na rynku typu STP itd do czyszczenia układu wtryskowego?

hej

STP nie polecam bo to shite ...

Jesli juz cos lac to z gornej polki ...np Liqui Moly, oczywiscie sporadycznie (monza sobie zalatwic szyne/pompe) :!: :!: Sprawdzalem ... zdzialal cuda no moim 320d.

http://www.liquimoly-sklep.pl/pl/p/Diesel-Spulung-Dodatek-do-czyszczenia-ukladu-wtryskowego-Liqui-Moly-2666-Opakowanie-05L.-05L/58

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za szybka odpowiedź. Myslisz ze bez zadnych konsekwencji mogę to wlać do zbiornika w instrukcji trąbią zeby nic nie wlewać pewnie po to by kupowac nowe wtryski na miejsce brudnych.

hej

cos wtym jest. Mysle ze Liqui mozesz zalac spokojnie, u mnie korekcje(jeszcze w 320d) zmienily sie diametralnie ... po Liqui . Teraz jest nowy mega mocny rowniez .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już mowa o tych "szpecyfikach" to ja mogę śmiało polecić MOTUL Diesel System Clean - http://www.motul.auto.pl/index.php?p=195.

 

U siebie w E60 leje jedną buteleczkę do pełnego baku raz na mniej więcej 4-5 tankowań.

Polecili mi to chłopaki z MrMotors - kupiłem u nich w zeszłym roku kilka sztuk (trochę bez przekonania) i się bardzo mile zaskoczyłem. Auto się nieco żwawsze zrobiło. A i głowa spokojniejsza że układ paliwowy w jakimś stopniu pewnie przeczyszczony :wink:

 

U mnie zresztą jak u mnie ale w mamusinym Golfie 2.0TDi 140PS z przelotem 170kkm jeżdżonym tylko i wyłącznie na polskim orlenowskim paliwie gdzie od nowości niczego podobnego nie laliśmy, to dopiero czuć różnicę.. szczególnie na wyższych obrotach - sprawniej się wkręca. Tyle że tam na start 4 razy pod rząd (na odsyfienie) było to wlewane..

 

Podobny przykład mieli chłopaki w MrMotors.. Paweł opowiadał że mieli kiedyś Leona ARL 150PS który za cholerę nie chciał po sofcie wypluć więcej niż chyba 160-170PS... więc wgrali na nowo serię, gość pojeździł jakiś czas - wlał kilka butelek przyjechał do Nich ponownie a tu seria prawie 170PS :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w te przyplywy mocy to nie wierze za bardzo ale ...juz zamowilem sobie 2 sztuki :D :D skoro polecasz...wyprobuje :cool2:

 

tak z ciekawosci po ile go brales ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w te przyplywy mocy to nie wierze za bardzo

Jasna sprawa, też się spektakularnych efektów nie spodziewałem na początku. Np w T5 2.5TDI w ogóle różnicy po wlaniu kilku butelek nie odczułem. Może to zależy od tego jak bardzo jest układ zasyfiony. Ty masz teraz dość świeże auto, to też może nie być wielkiej różnicy.

 

tak z ciekawosci po ile go brales ?

W MrMotors zdarli ze mnie coś ok 40zł/szt :P

 

Ale potem kupiłem na allegro kartonik chyba 20szt. po 29zł/szt - dokładnie chyba od tego kogoś - http://allegro.pl/filtry-gdansk-motul-diesel-system-clean-promocja-i2270377562.html

 

Teraz też niedługo będę zamawiał bo już mi się skończyły..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Przed każdą zmianą oleju, należy dodać zawartość puszki MOTUL ENGINE CLEAN do gorącego zużytego oleju. Następnie silnik powinien pracować na biegu jałowym przez 15 minut."

lol :roll: :roll: do goracego oleju to ja bym tego nie dolewal raczej ... ale tu mowa jest o ENGINE CLEAN a nie o MOTUL DIESEL SYSTEM CLEAN, chyba ze cena ta sama.

Ja mam po 45/szt jak przetestuje to wieksza ilosc zamowie gdzie indziej :mrgreen:

Edytowane przez mmcv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pisałem ciągle o diesel clean najwidoczniej jest błąd w aukcji, albo zalecane jest stosowanie razem obu produktów.

Mam w garażu jeden Engine Clean i potwierdzam.. podobnie jest napisane na butelce.

 

PS. Dlaczego byś nie dolał tego do rozgrzanego silnika/oleju ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo generalnie nie mam przekonania do takich specyfikow co czyszcza silnik wraz z olejem ... i chyba tylko dlatego :D ale skoro robi to Motul...sam nie wiem . Dobry olej i wymieniany co 15k i nie widze potrzeby .

 

BTW Panowie zrobil sie temat o tym co dolewac a co nie ... wiec moze skonczymy z OFF'em

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
mnie laly wtryski i nic nie stukało póki nie zregenerowałem i zamontowałem to cyka jak u Ciebie albo podobnie... gdy do przydusze na biegu to wtedy slychac w kabinie... jak ruszam na malym gazie to tez slychac... ale przy wiekszym dodaniu gazu jest cicho... a jest jeszcze opcja iż mogą to być samolegulatory zaworów lub popychacze ale sam juz nie wiem :) jezdzi dobrze wiec to olalem :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.