Skocz do zawartości

Wysokie spalanie prosze o pomoc


Zyggi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Mam problem wysokiego spalania w moim 316i comapct.

Z tego co zauważyłem strzałka temperatury silnika znajduje się po prawej stronie niebieskiego pola. Prawie nigdy nie podnosi się wyżej. Z wyjątkiem jazdy miejskiej ale bardzo sporadycznie.

Mało tego przebyłem autem 2300km ciągłej jazdy ( Polska - Anglia ) i wciąż wskazówka była w tym samym miejscu. ( prawa granica niebieskiego pola ).

Z nawiewów biło ciepłym powietrzem ale nie gorącym ustawiając ogrzewanie na maksa.

Do tego spalanie przy bardzo ekonomicznym trybie jazdy oscylowało w granicach 7.2 - 7.5 litra/100km. ( Sprowadzając auto z Berlina rok temu spalanie oscylowało 6.2l/100km. )

W mieście komputer pokazuje 12.5l/100km a czasami nawet 14 litrów ( jazda miejska temperatura na zewnątrz +17 Celcjusza ).

Auto w czasie postoju utrzymuje okolo 800 obr/min.

W czasie jazdy na luzie z górki utrzymuje 1000 obr/min.

 

A zatem mam parę pytań:

1. Czy wada termostatu ma wpływ na spalanie ?

2. Czy wada czujnika temperatury silnika ma wpływ na spalanie ? ( mam na myśli ten niebieski 5V - mogę się mylić bo jestem laikiem )

3. Gdzie powinienem szukać wady przy termostacie czy czujniku temperatury silnika ?

4. Czy jest sposób na sprawdzenie sprawności działania termostatu w jakiś sposób ( mam na myśli termostat wersji 316i bez możliwości wymontowania go z obudowy plastikowej taki mam w swoim aucie ) ?

5. Czy jest to normalne ze jadąc z górki na luzie auto utrzymuje 1000 obr/min a dopiero obroty opadają na 800 obr/min dopiero przy całkowitym zatrzymaniu auta ?

 

Proszę o wypowiedzi forumowiczów znających temat.

Sorki jeśli moje pytania są bezsensowne ale jestem laikiem nie mechanikiem

Dzięki i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie termostat sie zacial i masz go ciagle otwartego, dlatego spalanie wzrosnie poniewaz silnik nie ma odpowiedniej temperatury, czujnik masz raczej dobry, bez wyciagniecia termostatu to ty go kolego nie sprawdzisz, lepiej kup nowy i załóż w tedy na pewno bedzie lepiej i prawdopodobnie po problemie ;) zacznij od termostatu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Termostat kosztuje ok. 40 zł, więc wymień go, powinien rozwiązać problem niedogrzania silnika. Podejrzewam, że ma również wpływ na spalanie, bo zimny silnik zawsze pali więcej niż nagrzany. Wymieniałem kiedyś czujnik temp. silnika, koszt ok. 60 zł, ale nie wydaje mi się, że w tym przypadku to on jest winowajcą. Wymień termostat, jak nic nie da to pod kompa i wtedy będziesz już wiedział co robić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę następnym razem użyć wyszukiwarki! To, że termostat ma wpływ na spalanie jest jasne jak słońce!

Przeczytaj moje artykuły:

Test 530d F10, przekrojowy o E30 i E36

http://img40.imageshack.us/img40/1371/renoma.jpg

http://images.spritmonitor.de/310241.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.