Skocz do zawartości

320D -końcowy wydech


Piotrek9333

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pytanie co do końcowego tłumnika, czy będzie taki oto Remus pasował do BMW e46 320D sedan(link ponizej), czy może polecacie inny tłumik? Ponieważ chciałbym nieco zmienić dzwięk w swojej bmw. Myślę nad przelotem, miałem to już dawno zrobić ale zainwestował w alufelgi.

http://moto.allegro.pl/tlumik-koncowy-remus-polecam-i2168960537.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej chyba jest założyć 2.5 calową rure, wywalić srodkowy i wstawić strumienice? I ten końcowy remusa. A orientujesz się może jak się sprawuje dedykowany sportowy tumik do 320D? Bo taki mi polecili na warsztacie? Koszt takiej operacji policzyli mi na 700zł z tym dedykowanym tumikiem końcowym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widziałem na zdjeciach kilka turasków z rm2, rm3, rm6 i wygląda to zacnie :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:shock:

oooo nawet ładnie to śpiewa....szczerze to naprawdę mi się podoba.

I to jest ten RM3 ?

Ciekawe czy bez problemu by pasował w miejsce oryginalnego i czy by nie wystawał zbytnio?

 

to chyba rm6

juz patrzyłem w swojej... i troche lipa bo rura dolotowa do tłumika jest dość krótka( praktycznie odrazu jest kolanko) i ciężko coś tam wpasować ale postaram sie zdać jakąś fotorelacje dla potomych... montaż w przyszłym tyg :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam dylemat ... Bo wkońcu nie wiem kupic RM3 czy RM6 czym one się różnią ? i który jest lepiej zamocować ? i który z nich jest lepszy ?

 

róznią sie tylko wygladem :) pucha ta sama:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

było już trochę tematów o tłumikach sportowych ( substytutów sportowych ) połączonych z wycięciem kata

ja mam remusa dedykowanego, paru kolesi na forum też, da się znaleźć w używce

nie rozumiem wstawiania strumiennicy ani zostawiania puchy po kacie - bo i po co

ja mam pełen przelot zakończony remusem, przeglądy przechodzę spokojnie i legalnie

dziwie się pytaniom o montaż, w 75% i tak to robi znajomy który ma kanal ze spawarą albo tłumikarz

wystarczy wględne zdjęcie tłumika który chce się zakupić i rysunek w real oem układu wydechowego dla rozwiania watpliwości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak bym wyciął środkowy tłumik, i końcowy wstawił RM6 ? Będzie trochę lepiej brzmiało niż bez wycinania srodkowego ? A temu gosciowi przeglad przejdzie ? http://www.youtube.com/watch?v=GgrEEWzcqtI :8)

 

chyba coś się zakręciłeś " jakbym wyciął środkowy tłumik .. wstawił rm6 ... lepiej brzmiało niż bez wycinania środkowego " ? to masz środkowy i środkowy bardziej ? bo rozumiem że masz 320d

 

jak ma podpadać jak kat jest pod osłoną ... boże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra a jak bym chciał zrobić przelotowy tak jak na tym filmiku to co muszę zrobić ? Ma ktoś jakiś link z instrukcjami jak zrobić przelotowy ? Bo efekt jest o niebo lepszy niz RM :8) Nie znam się za bardzo na tym więc proszę o wyrozumiałość :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
witam! Gdyby ktoś chciał kupić mam do sprzedania nowiutki RM3 lewy. Kupiłem do swojej e91 ale planuje sprzedawać samochód, więc raczej nie ma sensu już montować.Tym bardziej że ludzie różnie patrzą na takie przeróbki przy kupowaniu auta :shock: :duh: polecam zawsze bedzie troszke taniej niż nóweczka. I mozna odebrać osobiście w Wawie. Pozdrawiam! jak coś to na priv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.