Skocz do zawartości

Prośba w wyborze odpowiednich opon


zuuraaw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie Bardzo proszę o informacje na temat opon letnich. Niestety muszę zakupić komplecik i nie mam zielonego pojęcia co wybrać... Jest tego tyle, że można dostać...

Chodzi mi o rozmiar (chyba standardowy) 225/45/17.

Inwestować w używki czy lepiej kupić nowe? Jaką firme oponek najlepiej wybrać? Jeżeli używane to jaki bieżnik minimalnie?

Może to banalne pytanie ale będę bardzo wdzięczny za pomoc :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupuj chińczyków ani bieżnikowanych. Używane - tylko jeżeli na 100% wiesz skąd się wzięły. Reszta to już zależy...

Co masz pod maską w tym E46? Szybko jeździsz? Miasto czy autostrada? Ile masz do wydania?

 

 

Pozdrawiam,

ecml

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odp. Rozglądam się na allegro i musze przyznać, że chyba pozostaje zaufanie do sprzedających jezeli chodzi o te używki... Pod maska tylko 2l diesel, jezdze dosyć spokojnie w trybie mieszanym. Przeważnie miasto ale od ponad roku pracuje za granicą więc w grę wchodzi też jazda po pewnej części europy. Jeżli chodzi o pieniązki to nie grają większej roli ale z drugiej strony chyba nie opłaca się wydawać sporo za opony do auta które ma juz ponad 10 lat.. :) Dlatego mysle, że 1-,1,5tys zł to przedział w miare racjonalny..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od opon zależy komfort, radość z jazdy, bezpieczeństwo, życie najbliższych, nie opłaca się?

 

http://allegro.pl/okazja-continental-contisportcontact-3-91w-fr-i2194023356.html

Nie mówię, że konkretnie od tego sprzedawcy, ale przemyśl ten model opon - stosunek jakości do ceny, rewelacyjny...

 

Jeżeli nie te Conti to może Kleber, Fulda, Nokian, Uniroyal - to taka dobra średnia pólka. W budżecie się powinieneś zmieścić.

 

 

Pozdrawiam,

ecml

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam rozmiar mniejsze ale bardzo sobie chwale uniroyal rainexpert :) ciche i dobre opony. Swego czasu lider w rankingu oponeo.

 

No i ja też powiem że choćby auto miało 30 lat to opony to jedyne co cie łączy z droga, tak samo z drogi wylatuje się autem nowym jak i starym tylko w starym większa szansa że zginiesz wiec lepiej zebys nie wyleciał. Na oponach, zawieszeniu i hamulcach się nie oszczędza.

szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja pierdziele ... jakie podejście, do nowej pandy założyłbyś dobre opony a do 10 fury syf

jak kasa nie gra roli to kup jedne z 3 najlepiej ocenianych w rankingach, chociaż powątpiewam w nie granie roli kasy w twoim przypadku

potem się dziwić że takie łatki przyklejają w gazetach i wszędzie, mocne bmw, wielkie fele i najtańsze chinczyki - gdzieś tak spłentowano

nie ma co tłumaczyć bo stwierdzeniem nie opłaca się wydawać sporo za opony do auta które ma juz ponad 10 lat wyjaśniłeś wszystko

to lepiej wcale nie zmieniaj albo kup nalewkę, przecież inwestować nie będziesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki Ecml. Przyznam szczerze, że identyczne oglądałem i miałem je zaznaczone w wybranych :) Wcześniej też były cont - byłem z nich zadowolony - dlatego też jako pierwsze wpadły pod wyszukiwarkę :) Ewent patrzyłem również za Uniroyalami.

Mikan to była tylko przenośnia. To, ze cena nie gra większej roli nie musi oznaczać, że chce przeznaczyć na opony 4-5 tys zł lub więcej :) Nie bierz tego aż tak do siebie :) Patrząc na średnie ceny myślę, że do 2tys zł można kupić (chyba) na prawde dobre opony. Pytam o opinię bo przez ostatnie 3-4 lata nie kupowałem, a niestety po za nazwami marek ogumienia specjalnie się na tym nie znam.. ;)

 

Przy okazji mam okazję kupic opony z kolcami w dobrej cenie i chciałbym zapytać Was o zdanie czy ktoś kiedyś testował takie gumy? Domyślam się, że w Polsce nie jest tak kolorowo i jazda na nich nie jest do końca dozwolona...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale do czego ci te opony ? w górach lepsze są łancuchy które mozna szybko zdjąc. Poza tym u nas zima trwa z miesiac w sensie snieg. Co innego skandynawia jak mają mocne zimy i dlugo i caly czas po sniegu tym bardziej że u nich niektóre drogi są tylko równane a nie odsniezane jak u nas i jezdzą normalnie po sniegu :)

 

do 2 tyś spokojnie kupisz już opony z górnej półki. 500 na opone to już dobry budżet.

szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi o to, ze mieszkam w Finlandii od ok roku czasu i prawdopodobnie jeszcze chwilkę tu zagoszczę, a są tu dość popularne.. Po za tym w łańcuchach na ulicę wjechać raczej nie można :P a w kolcach.... :) Pytam z czystej ciekawości bo nigdy na takich nie jeździłem osobiście Nowe kosztują po kilkaset euro za sztukę, a komplecik jest w dobrym stanie i co najważniejsze cena jest przyzwoita :) a chyba nie ma porównania jeżeli chodzi o takie a zwykłe (nawet nowe) zimówki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

przyznam się że miałem podobny problem i budżet 1000zł

chodzi o opony 225/45/17 każdy zorientowany wie że za to nic nowego nie kupie więc zostały używki kupiłem oponki z 2010r Pirelli P7 i wydaje mi się że postąpiłem słusznie wolę kupić dobre używki niż chińczyki dodam że opony pewne nie łatane ani przetarte jedna uwaga: opony kupić najlepiej od znajomej osoby unikałbym "okazji" na allegro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodam że gdybym miał kupić nówki to kupiłbym : Michelin, Bridgestone, Pirelli, Continental ceny może nie zachęcają ale to jedyna rzecz która trzyma nasze bunie na drodze więc chyba warto kupić coś lepszego oczywiście jak ma się odpowiedni budżet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno bardzo przyzwoite opony. Podobno, bo to kolega relacjonował swoje dylematy i decyzje, wybrał właśnie T1-R i był bardzo zadowolony. Ja bym (w podobnym budżecie oczywiście) wybrał jednak ContiSportContact, obecnie edycję 5 bo takie teraz testuję - praktycznie same plusy, duuuuże plusy i tylko plusy...

 

Pozdrawiam,

ecml

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.