Skocz do zawartości

Szukam ISTA p/d do nowego ICOM


X-Minister

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich. Jestem tu nowy, ale mam nadzieje zagościć na dłużej. Widze ze jest tu kilku ekspertów i to mi się podaba. Właśnie nabyłem nową głowice ICOM A/B/C wiadomo skąd…. Teraz szukam oprogramowania ISTA P i D. Dostawca głowicy twierdzi że ma to ale na VM. Dlatego nie wziołem. Ja chciałbym natywną wersje. W USA jest gościu który oferuje, ale ja jestem przekonany że nasi krajowi ekperci też już to mają. Mój patriotyzm nakazuje mi kupić to w PL. Może być w jezyku angielskim. Czy ktoś z forum może mnie popchać w odpowiednim kierunku? Dzieki i pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani
dziwne ze z ucom nie dostales isty, czyzby skosni zaczeli oszczedzac na swoich zestawach ? :) tutaj wiekszosc pracuje na VM wiec mozesz miec problem. Ale powodzenia B-) moze tomek cos pomoze w temacie, co tomasz ?? :)

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za linka. Kolega diąsek nie przeczytał dokładnie mojego posta. Chinole oferowali ISTA na VM ale ich olałem. Widziałem jak ISTA chodzi na VM ... i dziekuje! Gorzej jak jąkała na ambonie. Ja szukam konkretnych gości z wiedza i z konkretnym towarem. Już nawet dzieci wiedzą że aby użwać nową wesrje ISTA należy najpierw wgrać nowy firmware do głowicy ICOM bo jak tego nie zrobisz to musisz wracać do wersji z przed roku.

Tomek200, a mój numer buta też potrzebujesz ? bo tego w profilu nie ma.

Panowie konkrety, prosze, a nie lanie wody. Słyszałem że jest gościu w Niemczech, który ma wszystko co potrzeba. Ma własny server (BMW) i robi to co ja potrzebuje. Problem jest, że nie mam na niego namiarów. Cfaniak z USA sprzedaje całe zestawy i nie chce sprzedać somago softa. Ale 4000 $ to dla mnie za dużo, tym bardziej głowice już mam. W desparcji zawszwe mam obcje chińską ... VM. Pozdrówko dla wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani
Po pierwsze to dziQsek a nie dziąsek :mad2: Po drugie to spokojniej proszę w końcu przyszedłeś tu po pomoc i jeżeli chcesz ją dostać to się zachowuj jak na człowieka przystało. Po trzecie nie rób tyle błędów , albo jeżeli nie radzisz sobie z ortografią włącz sprawdzanie pisowni. Jeżeli ISTA na VM chodzi Ci mozolnie to może czas zrobić update kompa :twisted: Skoro nie stać Cię na zakup całości za 4000$ to nie bardzo rozumiem co chcesz uzyskać ? Sprzedaj ICOMA i kup porządną całośc , albo jak większośc działaj przez VM. Albo po prostu sprzedaj icoma, wyciągnij daten z ISTY i baw się przez DCAN

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Szanowny Panie Dziqsek, oczywiście przepraszam za przekrecenie ksywy. Troche już niedowidze małych literek w wysokiej rozdzielczości. Do ortografii nie przywiazuje wagi bo to nie jest forum polonistyczne. Ja szybko pisze i nie chce mi się włączać pisowni. Z resztą w dzisiejszych czasach szybkiej komunikacji SMS i email to już nie ma znaczenia. Szególnie widać w jezykach obcych. Np. „? r u” w j.angielskim znaczy HOW ARE YOU. Gdzie tu ortografia…? Wydaje mi się że na takim forum jak tu, merit sprawy jest ważny a nie forma. No ale …„De gustibus non est disputandum”.

Tak wiec wracając do tematu głównego. ISTA na VM jest pewną opcją i wiem że wielu z niej korzysta. Ja nie ukrywam że nie jestem ekspertem. Jest to mój pierwszy ICOM i korci mnie natywna wersja ISTA. Kiedyś miałem MB Star Xentry-DAS na VM i dopiero po zainstalowaniu na strarym Dell 610 natywnej wersji zobaczyłem jak pieknie chodził ten program. Mam jakieś awerje do VM, może to zboczenie?

Dlatego ponawiam swój apel. Chce nabyć (drogą kupna) natywną wersje ISTA D/ P.

Dzieki za linka do BMW coding. Pozdrawiam wszytskich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że jak coś znajde to dam cynk. Na razie poszerzyłem kregi poszukiwań, bo widze że w kraju na razie nie ma pozytywnych sygnałów. Ja jestem amatorszczakiem i szukam w miare ekonmomicznych rozwiązań. Gdybym był właścicielem profesjonalne warsztatu specjalizującego się w BMW, to nawet bym nie myślał o chinskich klonach i kombinowanym sofcie. W Anglii jest gościu który pieknie rozpracował softy Merca, ale BMW nie robi. Ponoć kiedyś był expert w Grecji, który nawet miał własny serwer BMW i robił wszystkie aktualizacje na bierząco. Ktoś o nim słyszał ? Pozdrówko…
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

ISTA D/P to taka armata na mrówkę :mrgreen:

Jak mam to używać to już na starcie mi się nie chce dla serii Exx to wolę tradycyjne Inpa/WinKfp,Ncs.

Dla serii Fxx to mam Esy-a choć na razie go poznaję i tu jestem zmuszony używać Isty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kruk203 ma na pewno racje, ISTa to profesjonalny soft i na moje potrzeby może aż nad to, ale widziałem go w akcji i mi się spodabał. Wiem że eksperci dobrze sobie radzą z innymi softami INPA, DIS i inne, ale ja nie jestem profesionalistą i chce mieć wszytsko na tacy w prostej formie. Podobnie jak robił to kiedyś STAR. Moja przygoda z Mercedesami już się zakończyła ponad rok temu, teraz romansuje z BMW i chce mnieć prosty w obsłudze ale konkretny sprzet diagnostyczny. Wydaje mi się ze ICOM i ISTA spełnia te oczekiwania.

Tomek020 zamiast poradzić coś mądrego to zadajesz jakies durne pytania : do czego mi ten soft i poco ma być? Czy SD to skrót od (Nie używamy brzydkich słów na forum) ? …. Bo nie wiem co masz na myśli? Jak nie masz nic konkretnego do powiedzenia, to proszę…. nie rób tu tłoku.

Informacja z ostatniej chwili. Panowie jest postep w sprawie. W Wiedniu jest facet (Bługar) który zakłada softa (natywa) na twój laptop, konfigurje ICOMa i aktualizuje za pewną opłatą. Mam adres: Mühlgasse 82, Perchtoldsdorf, czy ktoś o nim słyszał? Ja chyba sie do niego przejade, bo nie mam jego emaila, a odemnie to tylko 5 godzin jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie. Weekend spedziłem w Wiedniu i właśnie wróciłem. Nie Bługar tylko Serb, Dimitar ale totalnie zniemczony, dobrze mówi po niemiecku i pracuje dla BMW. I nie w Wiedniu tylko całkiem z drugiej strony, trzeba przejechać cały Wieden. Ból w krzyżach !

Niestety wróciłem z pustymi rekami. Dimitar chcał aby dać mu laptop i Icoma na jeden dzień i on zainstaluje natywa za 500 Euro i skonfiguruje Icoma (cena po nogocjacjach bo wystartował od 1000!). Najnowszą wersje jak twierdzi. Fajnie, tylko co dalej ? Aktualizacja też tylko u niego i tylko osobiście. Tzn 450Km w jedną strone i drugie tyle spowrotem…. Aktualizacja 100 Euro. Podjąłem wiec decyzje że na razie odpuszczam. Nie chodzi tu o kase, tylko cały ten układ nie bardzo mi pasuje.

Tak wiec jestem w punkcie wyjscia. Czekam może ktoś z tego klubu podsunie jakiś pomysł. Pozdrawiam…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani
Z 1000eur na 500eur to albo jestes bogiem negocjacji albo gostek jakas pipka i szuka frajerow? Ja bym mu spuscil znany, lubiany i uznany w swiecie staropolski wpierd*l to by zaraz zeszlo na 100 eur z dozywotnia aktualizacja za darmo, albo jeszcze by zaplacil byle tylko przestac go prac :twisted:

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko wskazuje kolego że to jakiś kombinator , bo po co mu Icom. Fakt aby korzystać z najnowszego softu należy wykonać aktualizacje firmware icom ale to chwila roboty.

Co do ISTA P/D to ludzie zajmujący się tym profesjonalnie mogą przygotować dysk pod konkretny model laptopa prawie na gotowo , informując Cię jaki komputer masz nabyć ale wołają za to dużo kasy. Wiem ,że zraziłeś się do oprogramowania VM jeśli chodzi o mercedesa , bo też miałem z tym problem ale jeśli chodzi o soft BMW jest ok. Ważne jest to , że można mieć wiele wersji ISTA P np 39 , 42 czy 45 i możesz dobrać którą potrzebujesz. Moim zdaniem nie zawsze jest wskazane aktualizować np CAS do najnowszej wersji. Prawda jest jednak taka , że większość zmian i modyfikacji dokonasz najprostszym "kabelkiem".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Witam wszystkich, po małej przerwie. Powiem szczerze, że troche sie zawiodłem na kolegach z tego forum. Myślałem że mi troche wiecej pomogą w zdobyciu softa natywnego. No ale może to dlatego że jestem tu nowy i nikt nie traktuje mnie poważnie. Niestety taki jest smutny los nowicjuszy, każdy musi zapłacić "frycowe". Dlatego nie mam pretensji do nikogo. Jestem amatorszczakiem, który dopiero co zaczął lizać temat. Natywną wersje ISTA P/D juz mam (troche kosztowało ale trudno, to jest właśnie to frycowe). Na razie jestem poznaje ten program i chyba jestem zadowolony.... Pozdrowienia :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Moderatorzy

Ja mam vmware i nativ na laptopie oraz stacjonarnym kompie. Ale mnie nikt nie pytał o zdanie :)

 

1) VM na Core2duo z dyskiem 7200rpm SATA 2 działa szybko

2) Nativ na T61 z tego samego typu prockiem i dyskiem jest tylko troszkę szybszy niż vm z pkt. 1

3) VM na i5 z 16GB i 2x HDD 7200 rpm SATA 3 zapiernicza 2x tak jak nativ z pkt.2. Bije również oryginalny sprzęt fabryczny na głowę.

 

Podstawowa jest rozdzielenie dysk na którym operuje system operacyjny i maszyna vm. Dużo również daje użycie dysku SSD. Rożnicę w pracy vm i nativ są minimalne przykładowo start rożni się o 10-20% co przy zastosowaniach amatorskich jest akceptowalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.