Skocz do zawartości

e39 523i pompa wody i problem z odpalaniem, brak mocy


ambience

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam taki problem ubywa mi bardzo dużo płynu chłodniczego, sprawdzałem dziś, co to moze byc i pompa wody ma luz (lata na boki ) i z niej cieknie, czy dużo roboty jest przy jej wymianie ?? I co może być przyczyną, że auto bardzo długo opala (rano trzeba krecic go dobre pare minut z przerwami) Na ciepłym pali trochę lepiej. I do tego jest brak mocy w dolnym zakresie obrotów dopiero jak sie wkreci to jest troche lepiej ale jakby nim szarpało. Nie mam jak na razie podjechać na kompa, aby sprawdzić co to na pewno. W ciemno wymienilem czujnik połozenia rozrządu, a jakieś 20tyś temu był wymieniany czujnik połozenia wału korbowego. (Oczywiście oba czujniki orginal simens ) Wiem że nie wróżycie z fusów, ale może podrzucice jakiś trop co mogło paść.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pali na wszystkie gary, ale jest zamulona i ciężko odpala kręcę kręcę i kręcę nawet tak już łapie ale trzeba dalej kręcić bo zgaśnie. Najgorzej jest rano bo trzeba naprawdę ją męczyć
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak padł mi czujnik wału korbowego to były trochę inne objawy. Może przez ta pompę tak źle odpala i nie ma mocy? I jaką pompę według was najlepiej kupić wiadomo że z metalowym wirnikiem ale jakiej firmy zależy mi tutaj na jakości nie na cenie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wody na 100% padła bo gwiżdze ma luz i leci z niej woda bo dziś zrobiłem 200km i dolałem 15scie litrów wody. Chciałbym się dowiedzieć czy dużo roboty jest przy jej wymianie. Auta już nawet nie ruszam tylko garaż i wymiana pompy. Chciałem wiedzieć czy może jakiś czujnik padł i ktoś miał podobne objawy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

A pomiary ciśnienia sprężania robiłeś?

Ile razy silnik był przegrzany? < przy takich kłopotach z układen chłodzenia to bardzo prawdopodobne>

 

Z elektroniki to tylko przepływka może dawać nieco podobne objawy ale ją wystarczy odłaczyc by się przekonać.

 

Pod kompa ją podłacz. Może gaz ci namieszał w ustawieniach mapy benzyny < ale aż tyle to by było dziwne>

 

odłacz akumulator na noc albo zrób reset jeśli potrafisz.

 

Wymiana pompy jest banalnie prosta. opis tej czynności jest bardziej zawiły niż sama robota.

Zdejmujesz osłonę chłodnicy.

Odkręcasz visco.

Wylewasz płyn z układu.

Zdejmujesz pasek.

Odkręcasz koło pasowe z pompy.

Odkręcasz pompę i wszystko w odwrotnej kolejności składasz.

Odpowietrzasz i tyle.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki Dyzio a więc tak wczoraj męczyłem auto i odpaliło po 15stu minutach (padł mi przy tym aku) pierwsze co pojechałem na kompa wykazało czujnik położenia wału korbowego (dla mnie dziwne bo 20tyś temu kupiłem nowy oryginalny simens vodo :duh: ) a wiec czujnik już zamówiony. Pompa już wymieniona i czekam teraz na czujnik. Przy okazji wymieniłem jeszcze świece bo myślałem że przez to może gorzej palić. Silnik raz się przegrzał tzn dostał temperaturę na czerwony i od razu go zgasiłem trwało to może 5sec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

A gdzie był kupowany?

Może tą drogą wyeliminujemy nieuczciwego sprzedawcę? Może sprzedaje jekieś odpady z produkcji?

A gwarancji nie masz na niego?

Może tylko coś z wtyczką nie tak?

 

Ale elektronika potrafi być kapryśna.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już nie pamiętam gdzie kupowałem ale gdzieś z allegro gwarancji paragonu też nie mam. Trudno trzeba będzie kupić kolejny teraz wezmę w sklepie i znów tylko ori mam nadzieje że teraz podziała dłużnej : )

Wymontowałem i wyglądał czujnik idealnie wiec nie wiem co może być nie tak? A może coś nie stykać bo miałem tak że przestał mi działać jakby padł pojeździłem 2h i auto odżyło a na kompie był i tak pokazany jego błąd. Wiec może to nie sam czujnik?

Dzięki dyzio za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

to czujnik.

one tak padają

polecam kupić poza allegro. Kto to wie co to za czujniki oni sprzedają.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.