Skocz do zawartości

335d z usa do polski...?


boss22

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Przebywam obecnie w usa i jest bmw do sprzedania 335d 2011 rok za $26.000 (okolo 83tys zl)

Auto bylo bite w przod ale niewiele i ma salvage title w usa. Handlarz ktory sprzedaje auto twierdzi ze wszystko zostalo dobrze naprawione a poduszki zostaly wymienione u dilera BmW na co ma rachunki. Twierdzi rowniez ze auto jest w perfekcyjnej kondycji. Samochod mialbym uzytkowac tutaj w usa okolo roku a potem zabrac do polski na mienie przesedlencze i uzytkowac dla siebie. Tutejsze 335d maja uklad cos a'la adblue w mercedesie wtryskiwany do ukladu wydechowego w celu obnizenia emisji spalin. Pytanie mam takie: Czy ten plyn jest ogolnie dostepny w polsce i czy jest on drogi? Nie mam pojecia rowniez jak przedstawiaja sie ceny ropy w polsce bo slyszalem ze ropa przeskoczyla juz pb95, oraz czy czekja mnie jakies pulapki (jak to w polsce :) w zwiazku z uzytkowaniem auta o pojemnosci wiekszej niz 2.0l?

 

Tu jest link do aukcji i na samym dole zdjecia z uszkodzenia:

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/BMW-3-Series-4dr-Sdn-335d-2011-BMW-335D-TURBO-DIESEL-AUTO-NAV-MINT-36-MPG-NO-RESERVE-SALVAGE-HIST-/140711993799?pt=US_Cars_Trucks&hash=item20c316a1c7

 

Dzieki z gory za wszelkie podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani
Cena diesla to okolo 7.5$ za galon aktualnie, czeka cie wysoka akcyza , srodek zapewne mozesz sobie za posrednictwem ASO sciagnac do Polski albo nie dodawac go wcale :roll: autko ladne ale wzmocnienie poszlo co widac na pierwszej fotce uszkodzenia, jednak patrzac na te e90 poskladane z trzech w Polsce ktore jezdza ( ale oczywiscie kazdy mierzy miernikiem lakieru i jest auper czyli 3/4 ludzi na forum ma " bezwypadkowe auta" :lol: ) nie jest zle, fajny silniczek :cool2:

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena diesla to okolo 7.5$ za galon aktualnie, czeka cie wysoka akcyza , srodek zapewne mozesz sobie za posrednictwem ASO sciagnac do Polski albo nie dodawac go wcale :roll: autko ladne ale wzmocnienie poszlo co widac na pierwszej fotce uszkodzenia, jednak patrzac na te e90 poskladane z trzech w Polsce ktore jezdza ( ale oczywiscie kazdy mierzy miernikiem lakieru i jest auper czyli 3/4 ludzi na forum ma " bezwypadkowe auta" :lol: ) nie jest zle, fajny silniczek :cool2:

Przy mieniu przesiedleńczym nie płaci się akcyzy.

http://forumprawne.org/prawo-administracyjne/157916-zwolnienie-z-akcyzy-mienie-przesiedlencze.html

 

Na tym forum można mieć tylko bezwypadkowe samochody :mad2:

Ad blue jest na większych stacjach paliw na trasie bo tego u nas używają ciężarówki w tym samym celu co w Usa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani
Ale ten dodatek co mają w USA to chyba nie adBlue tylko co innego i wstrzykują to przy przeglądach, w każdym razie tak kiedyś wyczytałem

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobra cena za to auto.Uszkodzenie moim zdaniem niewielkie,połowa ludzi na tym forum ma większe ulepy a będą Ci pisać " o boże jaki dzwon" :D Olej to bo auto w fajnym wypasie ze znakomitym silnikiem i cena 83 tys.zł ,u nas ok 150 tys.zł taka wersja z tego roku :wink:

Było:

e36 318i Cabrio

E61 525d

F30 318d Sportline

F36 420i M-Pakiet

Jest : G30 518d SportLine

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jednak patrzac na te e90 poskladane z trzech w Polsce ktore jezdza ( ale oczywiscie kazdy mierzy miernikiem lakieru i jest auper czyli 3/4 ludzi na forum ma " bezwypadkowe auta" :lol: )

 

Dokladnie hehe.

 

Jesli na zdjeciach z aukcji faktycznie jest to samo uszkodzone auto i tylko tyle bylo uszkodzone to niema tragedii. Tutaj w usa ''szczepankow'' rowniez nie brakuje o co troszcza sie nasi rodacy, z ta roznica ze juz nie zataisz tak latwo jak auto mialo powaznego dzwona. Ciezko sprzedac jest auto z Salvage Title za dobre pieniadze. Jesli auto mialo powypadkowa przeszlosc to zeby stalo sie atrakcyjne cena musi byc wyjatkowo niska - przydaloby sie ten system skopiowac do polski co?

 

Nie powinno byc akcyzy jesli sporwadzam na mienie, aczkolwiek wierzyc mi sie nie chce ze na mienie pozwola mi wwiezc do pl to auto z takim silnikem i zupelnie bez oplat...? Musze zglebic temat...

 

zeby ten koles ktory spredaje byl jakos blizej mnie to mialbym szanse jechac obejrzec osobiscie przejechac sie itp, niestety ja jestem na wschodnim wybrzezu , samochod jest na drugim koncu wiec lipa... Niemniej jednak mam ochote nawet tam poleciec na ogledziny i ewentualny zakup.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Realne spalanie jest 10,5 litra w miescie. Na trasie przy predkosci 130-140 spalanie jest 6,5-7l.

 

Ja mysle o sprzedazy mojej 335d z 2006 roku. Jestem 2 wlascicielem. 1 byl moj tesc, wiec pewne zrodlo. Auto kupione i od nowosci serwisowane w Bawaria Motors Katowice. Od lipca 2011 jezdzi po Holandii. Serwisowane w Van Poelgeest w Amstelveen.

 

Jeszcze nie podjalem decyzji o sprzedazy, ale sie zastanawiam. Jezeli jestes zainteresowany, to pisz na priv.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

pierwsze słysze, żeby BMW diesel na USA był konstrukcyjnie inny niz na europę. Więc jeśli tak to układ DPF powinien być róznież ten sam czyli suchy filtr bez potrzeby dodawania jakiegokolwiek czynnika obniżającego temp spalin.

 

W Polsce płyn tego typu, chyba Eloys się nazywa dostaniesz w serwisach Forda i Citroena, mają mokry filtr DPF plus na wielu stacjach benzynowych dla ciężarówke jako AdBlue

sadzomiotacz pędzony gnojówką


Sprzedam swoje BMW E91 320d 163 KM 2006 390 kkm, Navi Prof., panorama, bezwypadkowe, zadbane, pewne. Info - priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Realne spalanie jest 10,5 litra w miescie. Na trasie przy predkosci 130-140 spalanie jest 6,5-7l.

 

Ja mysle o sprzedazy mojej 335d z 2006 roku. Jestem 2 wlascicielem. 1 byl moj tesc, wiec pewne zrodlo. Auto kupione i od nowosci serwisowane w Bawaria Motors Katowice. Od lipca 2011 jezdzi po Holandii. Serwisowane w Van Poelgeest w Amstelveen.

 

Jeszcze nie podjalem decyzji o sprzedazy, ale sie zastanawiam. Jezeli jestes zainteresowany, to pisz na priv.

 

Pozdrawiam

 

Pytanie z innej beczki ile placisz podatku w holandii za tego diselka??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
pierwsze słysze, żeby BMW diesel na USA był konstrukcyjnie inny niz na europę. Więc jeśli tak to układ DPF powinien być róznież ten sam czyli suchy filtr bez potrzeby dodawania jakiegokolwiek czynnika obniżającego temp spalin.

 

W Polsce płyn tego typu, chyba Eloys się nazywa dostaniesz w serwisach Forda i Citroena, mają mokry filtr DPF plus na wielu stacjach benzynowych dla ciężarówke jako AdBlue

 

odgrzeje kotleta...

AdBlue to nie jest to samo co Eloys czy Satacent...to po prostu roztwór mocznika, dzieki któremu w specjalnym katalizatorze SCR dochodzi w reakcji termochemicznej w wyniku której neutralizowane są NoXy..

W USA kosztuje on ok 2-3$/galon...ale przez pierwsze 50mil BMW daje go za free...

Z innych ciekawostek to wersje amerykańskie mają dwa czujniki różnicy ciśnień przy DPFie

 

Generalnie na stany auta są bardziej ECO niż na Europę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewien na 100%, że jest dodatkowy układ z tym płynem?

 

W moim aucie na przykład jest jeden czujnik ciśnienia w układzie DPF, mieszy ciśnienie o oblicza różnicę w stosunku do cisnienia otmosferycznego, w E60 3.0d chyba są właśnie dwa czujniki

sadzomiotacz pędzony gnojówką


Sprzedam swoje BMW E91 320d 163 KM 2006 390 kkm, Navi Prof., panorama, bezwypadkowe, zadbane, pewne. Info - priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewien na 100%, że jest dodatkowy układ z tym płynem?

 

W moim aucie na przykład jest jeden czujnik ciśnienia w układzie DPF, mieszy ciśnienie o oblicza różnicę w stosunku do cisnienia otmosferycznego, w E60 3.0d chyba są właśnie dwa czujniki

 

1. tak, w e60/61 jest klapka w tylnym zderzaku po stronie kierowcy...oczywiście mowa o wersjach po 2009r

2. robiłem ostatnio 2011r modelowo chyba już 2012 i były dwa czujniki r.ć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.