Skocz do zawartości

DOŚWIETLANIE ZAKRĘTÓW E61 2007


BMW6969

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie,

 

jestem w takcie cieszenia się z nowego nabytku , natknąłem się w Vin-ie na "S524A ADAPTIVE HEADLIGHTS Adaptacyjne doświetlanie zakrętów"

 

jak to działa? posiadam bixenon, czy to jest to że w czasie dokonywania zakrętu załącza mi się halogen ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka!

Kolego w twoim aucie skrecaja sie soczewki z kierunkiem kola halogeny sie nie wlaczaja . Kola skrecasz w prawo i soczewka tez ustawia sie w tym kierunku rozumiesz???

Mysle ze pomoglem narka :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działają i w prawą i w lewą z tym że w lewą w ograniczonym zakresie żeby nie oślepiać innych.

Stań sobie w nocy przed jakimś murem i pokręć kierownicą to zobaczysz co i jak :)

http://img513.imageshack.us/img513/9260/avatar2qg.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stojąc na postoju, światła nie idą w lewo. Nawet na milimetr. Sprawdzałem wielokrotnie. Poza tym DYNAMIC XENON w BMW to jakaś pomyłka. Nie widzę żadnej różnicy w stosunku do innych aut jakie miałem a tydzień temu jeździłem Mercem E-klass Coupe i tam włączają się przeciwmgielne. Rozwiązanie dużo tańsze i co najważniejsze działa!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z obserwacji to w mojej opinii BMW ma kiepskie oświetlenie generalnie. Może i stosują ciekawe rozwiązania w dodatku bardzo estetyczne i często odbiegające od szeroko rozumianego standardu typu brewki, ringi jako dzienne, pazury led na tylnych lampach w E60 LCI niemniej jednak jakość świecenia jest delikatnie mówiąc niesatysfakcjonująca (zwłaszcza przodu). Miałem okazję w niedziele pojeździć nowym Avensisem z lampami bixenon i adaptacyjnym oświetleniem - było już ciemnawo i lampy waliły tak ostro że porównując moje (co prawda 8 letnie) to wydawało mi się że mam świeczki w lampach zamiast palników. Nie wspomnę o tym że przy skręcie oświetlane było faktycznie pobocze a nie krawężnik ;) Porównałem to też z NOWYM X3 którym stosunkowo niedawno miałem okazję się przejechać i przy Avensisie oświetlenie się chowa.

I teraz albo ja mam słabe oczy (nie sądzę) albo BMW ma słabsze oświetlenie. Obstawiam to drugie.

Kiss French. Wear Italian. Drive German.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Słabiutko wypada e60 pre LCI jeśli chodzi o świecenie - Alfa Romeo(xenon) lepiej świeci!!

2. U mnie na postoju soczewki tylko w prawo!

3. Nie mylcie Adaptive... z halogenowym doświetlaniem podczas skrętu. To pierwsze jest na "serpentyny" a to drugie na manewerowanie po mieście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle że w Avensisie z tego samego okresu xenony padały notorycznie i trzeba je było wymieniać na chińskie zenony :)

Choć przyznaje że świeciły chyba mocniej.

Ciekawe jak się maja xenony z E60 do tych z F10

http://img513.imageshack.us/img513/9260/avatar2qg.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mowa o Avensis T25 czyli buda od 2003/04 roku. Takiego też miałem - padały owszem- tzn występowało matowienie się odbłyśników xenonie lub parowały lampy soczewkowe - w zasadzie nie powinno się to zdarzyć - skaza na honorze Toyoty - niemniej jednak:

1. Toyota miała akcję serwisową i wymieniała za free

2. U mnie to się stało PO gwarancji - ale auto było serwisowane - więc zobowiązali się do wymiany na nowe pod warunkiem że będzie to zrobione u nich i zapłacę za koszt przesyłki oraz robociznę - w sumie drobne sprawy

3. Była też trzecia opcja - gdyby 2 pierwsze nie wypaliły - regeneracja odbłyśników za 150 PLN od lampy.

 

Generalnie tutaj Toyota stanęła na wysokości zadania i przyznała się do winy w przeciwieństwie do BMW - podam przykłady w stylu parujące brewki czy parujące klosze reflektorów. Na pytanie w ASO czy to tak ma być usłyszałem: "Wie Pan nie powinno ale co prawda występuje ta wada w E60. Po lifcie już nie ale jak Pan chce to mogę zamówić reflektor na wymianę na Pana koszt ponieważ auto jest rok po gwarancji......" Znając życie jakby było na gwarancji usłyszałbym ze to moja wina...

Kiss French. Wear Italian. Drive German.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja znam dwie osoby korzystające z Avensisów i sam chwile jeździłem, obie miały kłopoty z tymi ksenonami.

Koledze wymienili, raz, drugi a za trzecim się wypieli i kupił sobie chińskie zenony żeby nie robić sobie kłopotu

bo oryginały wytrzymywały koło roku.

W drugim awenie też parowały, i padły. Nie wspominając nagminnie palących się żarówkach w światłach stopu.

 

Mnie BMW zaskoczyło pozytywnie bo mieli teraz akcje serwisową - wymianę podgrzewaczy filtra paliwa, sprawdzili, mojego auta akurat to nie dotyczyło

ale gdyby to była by wymiana na ich koszt mimo ze auto jest po gwarancji. Pewnie dużo zależy od konkretnego serwisu i ludzi :)

http://img513.imageshack.us/img513/9260/avatar2qg.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego powiem wam ze jak ktoś ma moduł LM2 w modelu E6X to jest szansa na zakodowanie doświetlania zakrętów przez halogeny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego powiem wam ze jak ktoś ma moduł LM2 w modelu E6X to jest szansa na zakodowanie doświetlania zakrętów przez halogeny.

 

Nie tak do konca- Ja mam LM2 przed liftem i jak koduje doswietlanie zakretow to dziala :D - Tylko wlacza mi sie zarowka od dlugich :evil: i oslepia na maxa :mad2: .

Oprocz przepinowania kabli nie ma opcji, zeby to skodowac :nienie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No z tego co wiem jest opcja na halogeny.

 

Tez tak myslalem, bo koderzy maja zekomo taka obcje. Ale bylem juz u trzech i kazdy mi to samo mowi- uaktywnimy, a ty przepinujesz kable...

Znasz kogos kto juz to zrobil, lub zaaktywowal bez przepinowania.... daj znac- bo to fajna sprawa i z mila checia bym to sobie uaktywnil...

Oczywiscie bez ingerencji mechanicznych :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.