Skocz do zawartości

wymian listew srebrnych na czarne lub carbon!


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 196
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 1 miesiąc temu...
Sorry jesli bylo ale nie mam w tej chwili czasu czytac calego tematu, czy z demontaz srodkowej listwy w automacie jest taki sam jak w manualu?

SPRZEDAM : komplet zderzaków ori e92 (barberarot metallic)


Moje e92 : http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=214546

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz na myśli tunel środkowy?

Nie wiem jak w manualu ale w automacie:

1. Odczepiasz (podnosisz) ramkę dookoła skrzyni, ten plastik, w którym są diody wskazujące na włączony bieg. Nie podnoś jej zbyt wysoko bo są tam kabelki.

2. Wypinasz kabelki od dołu tego plastiku.

3. Odczepiasz cały tunel po kolei wypinając zatrzaski. Najłatwiej chwycić za wnękę dookoła drążka skrzyni i dosyć mocno pociągnąć do góry.

4. Ja nie zdejmowałem gałki skrzyni biegów. Obróciłem tylko tą ramkę z pkt 1 tak, żeby przeszła przez otwór w tunelu środkowym, wtedy mieszek, gałka i ta ramka zostają.

5. Wypinasz kabelki od zapalniczki i podświetlenia popielniczki.

 

To chyba tyle, nic skomplikowanego. Trochę trzeba pokombinować jak obrócić tą ramkę, żeby przeszła przez tunel. Chyba, że chcesz zdjąć gałkę skrzyni - mi się to nie udało w sposób, jaki jest opisany na forum czy youtube.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Ja bym brał carbon do każdego wnętrza :-)

 

http://gjkstyling.pl/11-174-thickbox/carbon-czarny-ca-421.jpg

 

Na pierwszej stronie tego wątku Kolega wstawił zdjęcia czarnego środka z carbonem.

 

 

Rewelacja! Ile takiej folii zamówić na wszystkie listwy?

Czy można coś zrobić ze srebrnym drązkiem zmiany biegów ( manual ) oraz I-drivem ( starym ) ?

 

Trudny ''montaż'' dla początkującego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem 60x150cm za 150PLN. Ale dużo mi zostało, wolałem mieć więcej niż za mało ;-)

iDrive nie mam więc trudno mi powiedzieć. Mam też automat ale w automacie okleiłem też drążek.

Dla początkującego najważniejsze porobić sobie próby. Jak kupisz taki kawałek to będziesz mógł się pobawić. Najlepiej zdejmij listwę poziomą z prawej strony kierownicy, ten krótki kawałek. Dużo folii na niego nie zmarnujesz a zobaczysz jak się okleja narożniki.

Z mojego doświadczenia - nie warto oszczędzać folii owijając narożniki. Lepiej zostawić jej trochę więcej i zawinąć na tył listwy niż uciąć blisko brzegu. Druga sprawa to pracowanie w idealnej czystości. Ja oklejałem na kanapie i teraz da się wyczuć pod folią drobne prószki. Ta folie wbrew pozorom jest bardzo cienka i nie wybacza pozostawienia najmniejszej drobinki pod nią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta wstawka ma 2 czy 3 wypusty, które wchodzą w pokrywkę popielniczki. Natomiast od zewnątrz będzie trudną ją odczepić ponieważ jest całą wpuszczona w "wydrążony" dla niej kanałek. Więc nawet nie bardzo jest jak podważyć.

Ja rozłożyłem całą pokrywkę popielniczki na pół. Zdjąłem górną część, tą dekoracyjną. U mnie to było akurat drewno i było połączone z podstawą zagniatanymi wypustkami. Niestety one się zniszczyły. Za to łatwiej jest wtedy okleić tą część górną bo można pod nią zawinąć folię. Potem tą część można przykleić do dolnej np taśmą dwustronną z cienką warstwą gąbki.

Ja po oklejeniu carbonem nawet nie montowałem tej srebrnej wstawki i mi to pasuje.

 

Znalazłem w sieci zdjęcie jak to wygląda po rozebraniu:

http://www.e90post.com/forums/attachment.php?attachmentid=204332&d=1227060752

Tyle, że tutaj pokrywka jest na zatrzaski z dolną częścią więc można ponownie założyć bez klejenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Remi_E90

Czy zdjęcia wnętrza, które wstawiłeś są od Twojego samochodu? Chcę zamówić folię ale o takim kroju aby na wszystkich listwach wzór szedł z lewego dołó ku prawej górze (tak jak tunel srodkowy na zdjeciu wrzuconym przez Ciebie).

Teraz pytanie czy jak zakupię folie o rozmiarze 60x150 to czy wszystkie listwy bedę mógł okleić w takim kierunku " / "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kupisz 122x100 to na pewno obkleisz listwy wzorem w jedną stronę, i jeszcze zostanie ci sporo folii.

 

Pzdr

Sprzedam Graty po Aucie :


- Wybierak ( Joystik ) Zmiany biegów zwykły do F10-tki - cena 200zł ! ( stan idealny )

- Licznik Europejski F10 ( stan BDB ) - cena 200zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj masz moje zdjęcia:

https://plus.google.com/photos/112954967845045097853/albums/5861148642944997617?authkey=CO3dte-V_Pe-BA

 

Jak widzisz na moich zdjęciach listwa pozioma przy nawiewach jest odwrotnie niż tunel środkowy. Trudno mi powiedzieć, czy by mi się udało tak ułożyć, żebym i tu i tu miał ten sam skos. Jak chcesz mieć 100% pewności to weź 122x100 jak pisze Kolega.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj masz moje zdjęcia:

https://plus.google.com/photos/112954967845045097853/albums/5861148642944997617?authkey=CO3dte-V_Pe-BA

 

Jak widzisz na moich zdjęciach listwa pozioma przy nawiewach jest odwrotnie niż tunel środkowy. Trudno mi powiedzieć, czy by mi się udało tak ułożyć, żebym i tu i tu miał ten sam skos. Jak chcesz mieć 100% pewności to weź 122x100 jak pisze Kolega.

 

Dobrze to wyglada! Jezeli oklejales sam to gratuluje umiejetnosci :wink:

Ja, jak tylko odloze troche do skarpety, uderzam do KoKoSa na obszycie listew wzorem tych w 335d Klagosza :D

http://imagizer.imageshack.us/v2/320x240q90/196/nduk.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście sam :-)

 

patryk4544, super wygląda, do ciemnego wnętrza pasuje idealnie. U mnie w jasnym nie do końca ale i tak mi się podoba. Zdecydowanie lepiej niż to drewno ori, które moim zdaniem pasuje do piątki albo siódemki. Ale w trójce to tak trochę na wyrost ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Remi_e90

Trudno było to zrobić? :)

Dlaczego zakleiłeś srebrny pasek na popielniczce? Tak chciałeś czy folia 3M była za gruba i nie dało się tego zrobić?

Znalazłem zdjęcie w sieci, że jednak się da go zostawić ale wolę zapytać kogoś kto robił.

 

http://f10.5post.com/forums/attachment.php?attachmentid=827723&stc=1&d=1362623615

 

http://f10.5post.com/forums/showthread.php?t=653753

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie się da zrobić :-) Po prostu go nie chciałem. Na drewnie ma sens bo inaczej by zostawały "palce" na gładkiej powierzchni drewna.

Ale na carbonie nic takiego się nie dzieje więc pasek wydał mi się zbędny.

 

Ogólnie oklejanie nie jest banalne, trzeba mieć trochę cierpliwości, zrobić sobie kilka prób jak naciągać folię na rogach itd. Ale z pewnością nie jest to trudne :-)

Jeżeli robisz to pierwszy raz to moim zdaniem warto kupić odrobinę więcej folii i popróbować. I przede wszystkim zacząć od mniejszych elementów, na których się nauczysz. Np listwa z nawiewem z lewej strony kierownicy. Są na niej wszystkie trudne elementy (rogi, luka na nawiew, skos od strony kierownicy...) a jednocześnie nie zmarnujesz dużej ilości folii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Zastanawiam się jak z trwałością tego rozwiązania. Wytrzymałość na otarcia (np. na drzwiach od klamry pasów - moje alu listwy są tam strasznie zjechane)...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko bez paniki :-)

Wszystkie błędy, które masz na zdjęciach da się poprawić bez marnowania tych kawałków folii.

Po pierwsze na rogach musisz porządnie rozgrzewać folię i ją naciągać. Musisz mieć dwie ręce wolne i folię naciągać.

Ja suszarkę przytrzymywałem kolanami, żeby dmuchała w górę i wtedy miałem dwie ręce wolne.

 

Poodklejaj tą folię z narożników i rób aż do zadowalającego efektu, folię można odklejać wiele razy, tylko też ją lekko rozgrzej do odklejania. Uda Ci się :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.