Skocz do zawartości

Problem z prawym lusterkiem, podjeżdżanie pod krawężnik


opa_pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Ostatnio koleś zachaczył mi prawe lusterko doprowadzając do jego zamknięcia. W swoim modelu mam funkcję pamięci położenia fotela, lusterek i kierownicy. Zauważyłem, że po tym wydarzeniu przestało mi działać pamięciowe ustawianie prawego lusterka oraz jego automatyczne opuszczanie się podczas wrzucania biegu wstecznego. Z panelu na drzwiach mam możliwość ustawiania prawego lusterka elektrycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może wystarczy przełącznik od lusterek L/P przesunąc w prawą stronę i będzie działac opuszczanie prawego lusterka.

 

Niestety nie... Nie działa mi też ustawianie gdy wciskam przyciski pamięci foteli itd, każde z 3 zapamiętanych ustawień miało zupełnie inaczej ustawione prawe lusterko. Wszystko działa poza prawym lusterkiem, które pozostaje niewzruszone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Identycznie było u mnie, tylko z lewym lusterkiem, jakiś kretyn mi go uwalił, tak że się w drugą stronę się złożyło.

Od tego momentu nie reaguje na polecenia przywołania z pamięci, a sama elektryka jest sprawna, z panelu mogę go przestawiać w każdą stronę.

Rozbierałem go, czyściłem, sprawdzałem wszystko, przestało chodzić i tyle, do dzisiaj nie wiem co go ugryzło.

 

EDIT: Masz składane ręcznie, czy elektrycznie + fotochrom?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Identycznie było u mnie, tylko z lewym lusterkiem, jakiś kretyn mi go uwalił, tak że się w drugą stronę się złożyło.

Od tego momentu nie reaguje na polecenia przywołania z pamięci, a sama elektryka jest sprawna, z panelu mogę go przestawiać w każdą stronę.

Rozbierałem go, czyściłem, sprawdzałem wszystko, przestało chodzić i tyle, do dzisiaj nie wiem co go ugryzło.

 

EDIT: Masz składane ręcznie, czy elektrycznie + fotochrom?

 

Elektrycznie wraz z automatycznym ściemnianiem się. A nie ma gdzieś w lusterku jakiegoś czujnika położenia czy coś tego typu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Moje są składane ręcznie, ściemniania nie mam.

W środku wszystko wygląda jak w poczciwym elektrycznym lusterku, żadnych czujników tam nie widziałem :?

Może dorwę od kogoś na podmianę inne lustro i sprawdzę czy działa, jeśli tak, to coś w lustrze padło, a jak się nie odezwie, to coś moduł pamięci nawalił.

Innej metody na sprawdzenie nie widzę :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro juz temat o lusterkach to tez mam pytanko :)

od niedawna mam 5tke z lusterkiem ktore obniza sie pokazujac mi glebe przy wrzucaniu wstecznego ale zauwazylem ze nie jest to zbytnio pomocne przy parkowaniu tylem (prostopadlym) i pytanie brzmi czy jest jakis wylacznik zeby sie ono nie obnizalo za kazdym razem ?

...jesli bedziesz ja kochal ona to odwzajemni. BMW ta jedyna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polowek, sam to możesz zmienić.

jeśli suwak do wybierania regulacji lusterek jest przesunięty w prawo (możesz regulować położenie prawego lusterka) to ono opuszcza się przy cofaniu.

jeśli zostawisz go po lewej stronie (w pozycji regulacji lewego lusterka) to przy cofaniu prawe nie będzie Ci się obniżało :8)

pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
u mnie jest trochę inny problem. jak wrzuce wsteczny oczywiście ładnie zjedzie w dół ale jak włączę 1 po tym wstecznym to czasami zdarzy się tak że lusterko skierowane w doł i sie nie podniesie i zostanie w poczycji takiej jak wrzuciłem wsteczny co może być. .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Odebrałem samochód z aso. Zmieniali mi obudowę prawego lusterka, która została porysowana podczas stłuczki. Niestety po tym zabiegu, lub po stłuczce (nie wiem czy między naprawą a stłuczką działało prawidłowo, na pewno przed stłuczką było ok), szkło lusterka można tylko delikatnie odsunąć na zewnątrz (tj. w prawą stronę) oraz minimalnie na dół... Jak wsiądzie niższa osoba do samochodu i będzie chciała obniżyć lusterko to już niżej nie mogę, tak samo tyczy się wychylania do zewnętrznej strony. Słychać że silniczki w lusterku pracują jak próbuję dalej obniżyć lusterko, lecz po osiągnięciu pewnego pułapu staje niewzruszone. W górę oraz do wewnątrz samochodu działają w pełnym zakresie. Ktoś wie, czego to może być przyczyna?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podwiesze sie sie pod temat,u mnie wszysko z pamiecia ok,ale jesli mam suwak na automatyczne obnizenie prawego lusterka,to ono obnizy sie ,ale niezawsze wroci do poprzedniego polozenia,cofnie sie tylko troche albo wcale,albo obnizajac sie z lekka wariuje tzn.obniza sie momentalnie wraca kawalek i znowu oniza sie ,tylko kawalek tak podryuje jakby sie wachalo co zrobic,najczesciej niewraca do poprzedniego polozenia,do tego mam funkcje skladania lusterek,ktora to funkcja niedziala,po nacisnieciu przycisku luserka skladaja sie i momentalnie rozkladaja,pisalem kiedys o tym ,ale ostatnio niemialem czasu tym sie zajac,bi i jaks specjalnie mi nieprzeszkadza,pozatym lusterka sciemniaja sie ,pamiec ustawien tez ok,to prawe lustro mam innego koloru pewnie tak niema oryginalnie,wiec moze poprzedni wlasciciel cos kombinowa ,moze urwal niewiem ,moze macie jakies sugestie, :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro juz temat automatycznych lusterek to polecam (dla pasjonatow ulepszen ) modul do skladania lusterek z kluczyka :D Cena nie jest ciekawe ale.. jak ktos lubi...

Modul podpina sie pod zegary dziala w wersji z duzymi i malymi zegarami

http://www.car-solution.de/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=129&category_id=31&option=com_virtuemart&Itemid=53&lang=en

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro juz temat automatycznych lusterek to polecam (dla pasjonatow ulepszen ) modul do skladania lusterek z kluczyka :D Cena nie jest ciekawe ale..

 

Za mniej niz 10 zl mozna kupic potrzebne elementy ( 2 przekazniki i 2 diody) do zrobienia prymitywnego ukladu skladnia lusterek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za mniej niz 10 zl mozna kupic potrzebne elementy ( 2 przekazniki i 2 diody) do zrobienia prymitywnego ukladu skladnia lusterek

Jesli wiesz jak to zrobic Powinienes umiescic w dziale "Zrob to Sam-gotowe recepty" aby inni mogli cieszyc sie z takiej mozliwosci za mniej niz 10zl i nie musieli przeplacac Wielu uzytkownikow bylo by z pewnoscia zainteresowanych Twoim wynalazkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.