Skocz do zawartości

E39 530d dziwny problem elektryczny POMOCY!


upuaut

Rekomendowane odpowiedzi

Kolego jeżeli nie posiadasz interfejsu to przynajmniej podjedź do kogoś kto go ma i sprawdź jak wygląda komunikacja z modułami np. klimy, komfortu oraz licznikiem. Być może LCM nie jest wcale uwalony jak było w moim przypadku, tylko możesz mieć zwarcie na kbus. Jeżeli komunikacja z innymi modułami będzie ok, tylko z LCM będzie nie tak to wtedy masz odpowiedź, że to napewno LCM. Tematów o wymianie modułu jest multum wystarczy wygooglować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diagnostyka tak naprawdę niewiele pomogła, bo nie było po prostu komunikacji z modułem świateł. Więc zaczęło się szukanie. Znaleźli chyba gdzieś pod autem jakiś kabelek miał problem z masą, czy jakoś tak. Ogólnie po podmianie modułu i zegarów okazało się, że to nie przez nie jest problem i zaczęli szukać. W każdym takim przypadku, to jest to indywidualna sprawa, gdzie jest problem ukryty. U mnie były to dwa dni auta na warsztacie i poważne wybebeszanie kolejnych elementów. Na szczęście w miarę szybko namierzyli usterkę.

 

Za to wczoraj na przeglądzie wyszedł mi inny problem. Wymieniłem 1,5 roku temu amory na tyle (na Bilsteiny) nówki z bmwparts i wyszło na badaniu, że mają po około 27% O_o Raczej niemożliwe. Teraz pytanie. Czy mogą za taki odczyt odpowiadać te 4 tuleje z 'wózka'?? Bo wszystko inne wygląda na całkiem dobre. Chodzi mi o część nr 2 http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=DP71&mospid=47559&btnr=33_0525&hg=33&fg=30

Sześciocylindrowiec swobodnie poruszający wyobraźnię


-=GHOST IN THE SHELL=-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie przy mocno zuzytych tulejach takie wlasnie wskazania pokazywalo. Przed wymiana sprawność ~20-50% (kilka razy robiony test), po wymianie nagle miały 86%. Nie wiem czy tak będzie u ciebie ale u mnie wymiana tulejek wyszła tylko na plus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.